واترجت صنعتی و نظافت آشپزخانه ها

افزایش فشار آب در دستگاه های واترجت صنعتی این ماده را نه تنها به ماده ای بسیار قدرتمند تبدیل می نماید که می تواند انواع آلودگی را از انواع سطوح پاک کند، علاوه بر این در صورت انتخاب دستگاه مناسب سطوح هیچ گونه آسیبی نخواهند دید. این دستگاه پرقدرت، قادر به تولید فشار و دبی متفاوتی می باشد در نتیجه انتخاب دستگاه باید با درنظر گرفتن شرایط محیطی و نیاز موجود، صورت پذیرد. آشپزخانه ها و مراکز تهیه و تولید غذا در دسته محیط هایی هستند که استفاده از دستگاه واترجت صنعتی در آنها یکی از ملزومات می باشد.

واترجت صنعتی چگونه عمل می کند؟

این دستگاه ها عموما از یک موتور الکتریکی تشکیل شده اند این موتور می تواند در مواردی بنزینی نیز باشد. موتور، انرژی لازم برای پمپ دستگاه را تأمین می نماید. در قدم بعد پمپ، فشار آب ورودی به دستگاه را که می تواند از طریق یک شلنگ از شیر آب شهری تأمین گردد، افزایش می دهد. این آب پرفشار حالا در مسیر حرکت خود از یک شلنگ پرفشار عبور کرده و با رسیدن به نازل به طرف سطح مورد نظر پاشش می شود. به منظور از میان برداشتن رنگ و زنگ از روی سطوح، آلودگی ها و لکه های سرسخت و قدیمی، شست و شوی کفپوش ها، دیواره های بتنی و... با دقت و سرعت بالا می توان از این دستگاه بهره گرفت.

انواع شوینده فشار قوی

دستگاه های شوینده فشار قوی علاوه بر دسته بندی بر اساس نوع منبع تغذیه، بر اساس یک عامل دیگر نیز دسته بندی می شوند، که آن دمای آب خروجی دستگاه می باشد. در بعضی دستگاه های واتر جت، یک آبگرمکن بعد از پمپ دستگاه قرار داده شده است، در نتیجه آب پس از عبور از پمپ و افزایش فشار وارد آبگرمکن شده و دمای آن متناسب با نوع آبگرمکن افزایش می یابد. این آبگرمکن ها می توانند با باتری و یا بنزین عمل کنند. استفاده از واترجت آبگرم در محیط هایی نظیر آشپزخانه ها و رستوران ها، که علاوه بر شست و شو نیاز به ضدعفونی کردن نیز وجود دارد و یا لکه ها و آلودگی های موجود چرب و روغنی می باشند، بسیار مؤثر است. به علاوه دما و فشار آب خروجی از دستگاه کاملا قابل تنظیم بوده که این امر استفاده از دستگاه را آسان تر می نماید.

افزودن ماده شوینده به دستگاه در شست و شوی آشپزخانه ها

دستگاه های شوینده فشار قوی امکان اتصال به نازل های مختلف را دارا می باشند، این امر امکان کاربرد گسترده تری را برای دستگاه فراهم می نماید. یکی از این موارد امکان افزودن مواد شوینده در روند شست و شو می باشد. پاشش مواد شوینده از طریق دستگاه به دو شکل امکان پذیر است. اول پاشش مواد به صورت پرفشار و دوم پاشش به شکل کم فشار. در حالت اول افزایش ماده شوینده بعد از عبور آب از پمپ انجام شده و در حالت دوم قبل از ورود به پمپ این عمل انجام می گردد. هنگام استفاده از مواد شوینده در حالت کم فشار، استفاده از نازل های متغیر و قابل تنظیم که با حرکت نازل به سمت جلو مواد پاشش می شوند، کاربرد زیادی دارد در این صورت می توان از طیف وسیعی از مواد شوینده استفاده نمود اما باید توجه نمود که مواد شوینده متناسب با محیط آشپزخانه تهیه گردد.

در کدام بخش های یک رستوران می توان از واترجت صنعتی استفاده نمود؟

همانطور که در بخش قبل گفته شد شست شوی اکثر تجهیزات و سطوح در یک آشپزخانه، به علت تماس دائم با مواد روغنی و چرب دشوار می باشد اما این امر نیاز با استفاده از دستگاه های پیشرفته نظافتی ه آسانی امکان پذیر است. وسایل پخت و پز شامل دیگ و ابزار آشپزی و همچنین سطوح کف به شیوه ای کاملا تخصصی شسته و ضدعفونی شده و آلودگی ها در شیار و منافذ آنها باقی نخواهد ماند.

درخواست اطلاعات بیشتر