کاربرد ترولی آشپزخانه صنعتی

تمیزی و بهداشت در آشپزخانه های صنعتی یک اصل مهم بوده و تنها با دنبال کردن شیوه های صحیح و مدرن تمیزکاری می توان به بالاترین سطح بهداشت و پاکیزگی در محیط مورد نظر دست یافت. در کارخانه های تولید و فرآوری مواد غذایی، آشپزخانه های صنعتی، مطبخ ها و کیترینگ ها، مواد چرب و روغنی آلودگی های متداولی هستند که وفور در این فضاها یافت می شوند و به مرور زمان نیز سطوح مختلف مانند در و دیوار، سقف، تجهیزات پخت و پز و ... پوشش می دهد. وجود این آلودگی ها در محیط بسیار نامطلوب است و سلامت مواد غذایی و محصولات ارائه شده را به شدت به مخاطره می اندازد. بهترین رویکرد برای مقابله با آلودگی در آشپزخانه های صنعتی همانند هر عمل بزرگ دیگری می توان عملیات نظافت را به بخش های کوچک تر و قابل کنترل تر تقسیم بندی نمود. ترولی آشپزخانه صنعتی یک ابزار نظافتی ایده آل به منظور سامان بخشیدن به نظافت در آشپزخانه ها و مراکز بزرگ طبخ غذا می باشد.

نظافت آشپزخانه صنعتی، ضرورتی انکار ناپذیر

در همه صنایع و اماکن تهیه و عرضه انواع مواد غذایی هدف نهایی ارائه محصولی باکیفیت و از همه مهم تر سالم می باشد. در پی این هدف محیط همواره باید در شرایط تمیز و بهداشتی قرار داشته باشد و از انتشار انواع آلودگی و گسترش میکروب ها در هر منطقه از آشپزخانه صنعتی جلوگیری نمود. دست یابی به این هدف محقق نمی شود مگر با نظافت آشپزخانه صنعتی به صورت مداوم و اصولی. استفاذه از برخی ابزار می توانند به افراد کمک کنند تا نظافت را به شیوه ای ساماندهی شده به انجام برسانند. ترولی آشپزخانه صنعتی یکی از این ابزار می باشد.

تقسیم بندی سطوح در آشپزخانه های صنعتی

در کارخانه های صنایع غذایی و آشپزخانه های صنعتی سطوح به دو دسته تقسیم بندی می شوند: سطوحی که  به طور مستقیم با مواد غذایی تماس دارند مانند مخازن، دیگ ها، اجاق ها، ظروف و ...، سطوحی که غیر مستقیم با مواد غذایی در ارتباط هستند مانند دیوارها، سقف، درب ها، دستگیره ها، لوله ها و ... . نظافت  هریک از این بخش ها به ابزار های نظافتی تخصصی نیازمند است.

- نظافت سطوح دارای تماس مستقیم

مخزن ها، دیگ ها، اجاق ها و سایر سطوحی که مستقیم با مواد تماس دارند، باید با استفاده از شیوه های مناسب و تعیین شده نظافت و شستشو گردند. دستگاه های واترجت صنعتی ، بخارشوی صنعتی و اسکرابر چند منظوره از مهم ترین و کارآمدترین تجهیزات نظافت آشپزخانه صنعتی هستند که برای شستشوی صنعتی چنین سطوحی مورد استفاده قرار می گیرند. در کنار آن هرگز نباید از برقراری تمیزی و بهداشت محیط چشم پوشی کرد اما در کنار این ابزار ترولی آشپزخانه صنعتی نیز یک وسیله نظافتی مناسب است که می تواند در نقش مکمل در کنار سایر دستگاه های نظافت صنعتی به کارگرفته شود.

- نظافت محیط آشپزخانه صنعتی

پاکیزگی، بهداشت و ضدعفونی کردن محیط در صنایع غذایی و کیترینگ ها به اندازه تمیزی و نظافت ظروف و تجهیزات اهمیت دارد. برای تمیز نمودن سطوح کف دستگاه اسکرابر صنعتی و یا ترولی نظافتی مورد استفاده قرار می گیرد. بهره مندی از دستگاه اسکرابر یا کف شوی صنعتی بهترین شیوه برای شستشوی سطح زمین می باشد اما در صورتی که به دلایل مختلف امکان تهیه یا به کارگیری این دستگاه وجود نداشته باشد، روش های دستی مدرن یعنی ترولی آشپزخانه صنعتی بهترین راه کار به شمار می آیند. تمیزی سطح زمین از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و نظافت مداوم و پیوسته آن از انباشت آلودگی و میکروب و ایجاد بوی نامطبوع در محیط جلوگیری به عمل می آورد. ماشین آلات مکانیزه نظافتی همواره زمان صرف شده برای شستشو را به حداقل کاهش داده و کیفیت را به بالاترین سطح ممکن می رساند. در صورتی امکان استفاده از آن ها نباشد و یا دسترسی به برخی نواحی دشوار باشد، می توان از ترولی ها و تی های باکیفیت بهره گیری نمود.

کاربرد ترولی آشپزخانه صنعتی 

ترولی ابزار نظافت دستی مدرن با ساختار منسجم، ظرفیت بالا، قابلیت حمل تجهیزات و ابزارهای نظافتی با طراحی کاملاً کاربر پسند می باشد که امکان نظافت محیط های گوناگون را فراهم می آورد. ترولی ها برای گردگیری، تی کشی، جمع آوری زباله ها و حمل ابزارهای نظافتی به کار می روند. یک ترولی آشپزخانه صنعتی می تواند با تجهیز به بخش های گوناگون امکان قراردهی وسایل مختلف را فراهم آورد.

- کارایی ترولی نظافت و متعلقات آن

ترولی آشپزخانه صنعتی در همه مدل های خود از ساده ترین تا پیشرفته ترین دارای سطل های جداگانه برای حمل آب تمیز و آب کثیف و هم چنین سیستم آبگیر می باشد. مدل های پیشرفته تر دارای نگه‌دارنده کیسه زباله؛ محفظه حمل ابزار و مواد نظافت، سبد جانبی و ... هستند. تی های مجهز به پد میکرو اکتیو عرضه شده به همراه ترولی های نظافتی و چند منظوره برای شستشوی سطوح کف کاربرد دارند و برای گردگیری و نظافت دیوارها، دستگیره ها و سایر سطوح مشابه به وسیله پدهای میکرو فایبر، پدهای آستینی ، پدهای نخی و ... نظافت می گردند. در صورت وجود آلودگی های چرب و روغنی بر روی سطح زمین می توان از تی مخزن دار بهره گرفت به صورتی که درون مخزن آن ماده شوینده مورد نظر اضافه می گردد و کاربر می تواند با فشردن اهرم یا دکمه مخصوص، ماده را به اندازه مناسب بر روی سطوح کف پاشش کرده و به شستشوی آن بپردازد. تی مخزن دار برای ضد عفونی نمودن سطوح نیز کاربرد ویژه ای دارد. ترولی آشپزخانه صنعتی تجهیز نظافت دستی پیشرفته ای است که بنا بر درخواست کاربران، نوع کار و شرایط محیطی انواع ابزارهای نظافتی شامل پدها، نگه‌دارنده پد، دسته های بلند برای نظافت نقاط مرتفع، ست های جارو و خاک انداز، انبر جمع آوری زباله، کیت های نظافت سطوح صیقلی و ... برای نظافت و شستشوی محیط در صنایع غذایی و آشپزخانه های صنعتی ارائه می گردد. 

گالری تصاویر

ترولی آشپزخانه صنعتی ترولی آشپزخانه صنعتی ترولی آشپزخانه صنعتی ترولی آشپزخانه صنعتی

درخواست اطلاعات بیشتر