شستشوی سینی پخت نان

نان به عنوان قوت غالب اکثریت مردم محسوب می گردد و از همین رو بالا بودن سطح کیفی آن اهمیت بسیار زیادی دارد. امروزه تولید نان های صنعتی ترویج پیدا کرده و استقبال زیادی از مصرف آن ها صورت می گیرد.  نان صنعتی در کارخانه های صنایع غذایی و با استفاده از ماشین آلات صنعتی فرآوری و تهیه می شود. این محصولات در کارخانه با حجم انبوه تولید شده و به دست مصرف کنندگان می رسد. در کارخانه های تولیدی نان صنعتی و به طور کلی صنایع غذایی به دلیل انجام فعالیت های متعدد بر روی محصولات آلاینده های صنعتی همانند چربی، بخار، دوده و ... به وجود می آید که قطعات مورد استفاده را نیز آلوده می کند.

آلاینده های ایجاد شده در صنایع غذایی

دوده های حاصل از پخت نان صنعتی در محیط کارخانه و هم چنین بر روی تجهیزاتی مانند سینی های صنعتی باقی می ماند و با گذشت زمان به لایه های عمیق و سخت تبدیل می شود. این تجهیزات بدون آن که نظافت و شستشو شوند مجدداً برای پخت های بعدی مورد استفاده قرار می گیرند. این عمل کیفیت محصولات را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد و علاوه بر کاهش کیفیت نان سلامت مصرف کنندگان را به خطر می اندازد. سینی های پخت نان در معرض حرارت بالا ومستقیم قرار می گیرند و به مرور زمان لایه های تیره رنگ و مضر چربی و دوده بر روی نقش می بندد. باقی ماندن خمیر و دوده از پخت های قبلی نان و سطح زیرین نان را می سوزاند و سبب تشکیل مواد سمی می شود. دوده های تثبیت شده در تجهیزات سرشار از مواد سرطان زا هستند و با ورود به بدن انسان سیستم ایمنی را نیز دچار آسیب می کند.

ضرورت از میان برداشتن آلودگی ها

در چنین شرایطی ضروری است که در کارخانه های تولید نان و محصولات غذایی تجهیزات به کار گرفته شده در فرآیند تهیه محصولات را به طور منظم و با استفاده از شیوه های صحیح شده و لایه های عمیق و تثبیت شده از میان برداشته شوند. آلودگی و دوده های قدیمی چسبیده به سینی ها به سرعت مواد سمی تولید کرده که این مواد به طور مستقیم وارد نان شده و سلامت مصرف کننده را با تهدید جدی مواجه می کند. حذف لایه های تثبیت شده دوده با استفاده دستگاه واترجت صنعتی فوق فشار قوی امکان پذیر می گردد. استفاده از مواد شیمیایی برای از بین بردن این آلودگی ها شیوه ای مناسب نخواهد بود زیرا که مواد شیمیایی سبب خوردگی سطوح شده و می تواند وارد بافت محصولات خوراکی نیز بشود. این در حالی است که شوینده های فوق فشار قوی با از میان برداشتن آلاینده ها با کیفیت فوق العاده، به سینی ها هیچ گونه آسیبی نمی رساند.

نظافت تجهیزات صنعتی

صنایع خاص متناسب با نوع فعالتی که دارند، آلودگی بیشتر و سر سخت تری ایجاد می کنند. به منظور مقابله با چنین آلودگی هایی نظیر دوده های تثبیت شده ابزارها و تجهیزات صنعتی سنگین و خاص تر مورد نیاز خواهد بود. امروزه در صنایع گوناگون به ویژه صنایع غذایی موضوع نظافت تنها به تمیزی محیط محدود نمی شود و در بسیاری موارد عملیات نظافت و شستشو بخشی از فرآیند تولید به شمار می آید که اگر محقق نشود، تولید محصول با اختلال رو به رو می شود.

شستشو و لایه برداری تجهیزات صنعتی با استفاده از واترجت صنعتی فوق فشار قوی

واترجت صنعتی یا شوینده فوق فشار قوی رده ای از دستگاه های واتر جت با فشار عملیاتی 500 بار و بیشتر است و جهت شستشوی تجهیزات صنعتی با آلودگی های عمیق و تثبیت شده دستگاه های شوینده فوق فشار قوی با فشار 1000 تا  بار2500 مورد استفاده قرار می گیرد. شوینده فوق فشار قوی شستشوی تجهیزات را در کوتاه ترین زمان ممکن به انجام می رساند که در نتیجه آن ظرفیت تولید و بهره وری افزایش قابل توجهی می یابد. 

مزایای استفاده از واترجت صنعتی فوق فشار قوی در صنایع غذایی

واترجت صنعتی فوق فشار قوی آب با فشار بسیار بالا ایجاد می کند و به همراه نازل دوار چند خروجی بر قدرت و کارایی آن افزوده می شود. نازل دوار چند خروجی نقاط پاشش را می چرخاند و با عملکرد ضربه ای خود مساحت بیشتری را تحت پوشش قرار می دهد. سرعت چرخش این نازل قابل تنظیم بوده و کاربر متناسب با شرایط کاری می تواند سرعت نازل دوار را تنظیم نماید. بر اثر ضربه و اصطکاکی که آب پر فشار خارج شده از دستگاه واترجت صنعتی فوق فشار قوی در هنگام برخورد با سطوح به وجود می آورد، آلودگی ها و رسوبات سخت از میان برداشته شده و بنابراین کاربرد آن ها از شستشو فراتر رفته و برداشتن لایه های سرسخت و ضخیم را امکان پذیر می سازد. با بهره مندی از دستگاه های واترجت صنعتی فوق فشار قوی تجهیزات مورد استفاده در صنایع غذایی با کیفیت استثنایی شستشو و لایه برداری می گردند. به این ترتیب تجهیزات کیفیت اولیه خود را باز می یابند و در نتیجه آن از ورود مواد سمی و سرطان زا به محصولات غذایی جلوگیری به عمل آمده و تولیدات با کیفیت هر چه تمام تر انجام می پذیرد.

گالری تصاویر

شستشوی سینی پخت نان شستشوی سینی پخت نان شستشوی سینی پخت نان شستشوی سینی پخت نان شستشوی سینی پخت نان شستشوی سینی پخت نان شستشوی سینی پخت نان

درخواست اطلاعات بیشتر