مکنده ضد انفجار صنایع غذایی

مکنده ضد انفجار صنایع غذایی یکی از دستگاه های نظافت صنعتی ضروری به منظور جمع آوری ‌آلودگی های با احتمال شعله ور شدن می باشد. کنترل آلودگی یکی از مهم ترین مسائل مربوط به صنایع غذایی می باشد. بهداشت و ایمنی فرآیندهای تولیدی، ماشین آلات صنعتی، عملیات تدارکات، ذخیره مواد تا پردازش نهایی محصولات غذایی در درجه اول اهمیت قرار دارند و در تولید هر نوع ماده خوراکی از ابتدا تا انتها و لحظه ورود آن به بازار رعایت اصول بهداشتی ضروری امری ضروری خواهد بود. در کارخانه های صنعتی که با مواد پودری و دانه های ریز مانند آرد، چای، پودر شکر، غلات و ... سر و کار دارند، اهمیت ایمنی و بهداشت محصولات دو چندان شده و نیازمند توجهات بیشتری است. اگر در ارتباط با بهداشت و ایمنی مقررات سخت‌گیرانه ای وضع نگردد و مطابق آن ها عمل نشود علاوه بر این که سلامت مصرف کنندگان را به مخاطره می اندازد بلکه آسیب های مالی جبران ناپذیر بر جای می گذارد و از اعتبار نام تجاری محصول می کاهد. تولید کنندگان محصولات غذایی به دلیل حفظ سلامت مصرف کنندگان همواره تحت نگاه های تیزبین قرار می گیرند و در واقع زیر ذره بین هستند. برخی از فعالان در زمینه تولید و فرآوری محصولات غذایی به ایمنی و بهداشت مناسب محیط توجهی نشان نمی دهند. جمع آوری آلودگی ها کلیدی ترین عامل برای فراهم ساختن بهداشت و تمیزی محیط و ماشین آلات در کارگاه ها و کارخانه های تولید و فرآوری محصولات غذایی می باشد. بسیاری از مواد خام مانند غلات، آرد و شکر طبیعتی آلی و انفجاری دارند، به این معنا که امکان بروز انفجار و آتش سوزی را افزایش می دهند. از همین رو استفاده از تجهیزات مخصوص محیط های با خطر انفجار ضرورت پیدا می کند.


مقابله با آلودگی به وسیله جاروبرقی

مقابله با آلودگی به وسیله جاروبرقی صنعتی
یکی از موثرترین شیوه های مقابله با آلودگی در صنایع غذایی به کارگیری دستگاه های جاروبرقی صنعتی بوده که از قابلیت جمع آوری انواع مواد جامد و مایع برخوردار هستند و در مدل های بسیار متنوعی طراحی و ساخته شده اند. مکنده ضد انفجار صنایع غذایی یکی از تاثیرگذارترین انواع مکنده های صنعتی است که جهت نظافت محیط های پر خطر و یا جمع آوری مواد اشتعال زا مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه با جمع آوری آلودگی های خطرناک سبب افزایش سطح ایمنی محیط می گردد و در نتیجه آن امنیت و سلامت کارکنان نیز تضمین خواهد شد.


کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع غذایی

کاربرد مکنده ضد انفجار صنایع غذاییدر کنار حفظ بهداشت و ایمنی محیط کار، یکی دیگر از مزیت های بهره مندی از دستگاه های جاروبرقی صنعتی کاهش مضرات بقایای مواد می باشد؛ این به آن معنا است که مقدار ضایعات و باقی مانده مواد فرآوری شده در چرخه تولید کاهش یافته و به در پی آن کیفیت محصولات تولید شده نهایی به میزان قابل توجهی بهبود پیدا می کند. به جرأت می توان این گونه اظهار نمود که نظافت و تمیزی تمامی محیط های مربوط به تهیه و توزیع مواد غذایی تاثیر کاملاً مستقیم بر سلامت و کیفیت محصول داشته و جارو برقی صنعتی نقش به سزایی در دست یابی به این هدف دارد.  


کارایی اختصاصی مکنده ضد انفجار در صنایع غذایی

کارایی اختصاصی مکنده ضد انفجار در صنایع غذایی
جاروبرقی صنعتی در تمامی صنایع تولید محصولات غذایی، صنایع دام و طیور و دیگر سایت های مرتبط با مواد خوراکی، دارای کاربردهای فراوان می باشد و از سیستم مکشی فوق العاده تجهیزات نظافتی پیشرفته جهت بهبود وضعیت ایمنی بهره می برند. از طرف دیگر در برخی صنایع خاص مانند کارخانه های تولید آرد، ماکارونی، صنایع تولید نان صنعتی، انبارها و سیلوها نگه داری گندم، غلات، شکر و ... به دلیل ماهیتی که این مواد دارند احتمال بروز جرقه و آتش سوزی وجود دارد. در این شرایط استفاده از دستگاه های مکنده ضد انفجار صنایع غذایی یا جاروبرقی صنعتی ضد انفجار شیوه ای امن و آسان برای جلوگیری از خطرات احتمالی به شمار می آید. در صورتی که ذرات آرد، شکر و دانه های غلات در محیط پراکنده شده باشند، جمع آوری آن ها به دلیل حفظ بهداشت محیط و هم چنین جلوگیری از اتلاف مواد ضروری می باشد و به منظور جمع آوری آن ها مکنده ضد انفجار مورد استفاده قرار می گیرد، به این ترتیب در هنگام مکش این مواد غذایی جرقه ای رخ نداده و از بروز حوادث ناگوار ممانعت می شود.


ساختار مکنده ضد انفجار صنایع غذایی

ساختار مکنده ضد انفجار صنایع غذاییدستگاه های مکنده ضد انفجار صنایع غذایی به صورتی ساخته شده اند که تمامی اجزای آن به یکدیگر اتصال دارند و در نهایت به زمین وصل می شوند که با تخلیه بارهای الکتریکی به زمین مانع از ایجاد الکتریسیته ساکن می گردد. این تجهیزات مجهز به مخزن هایی از جنس استیل ضد زنگ هستند که از ایجاد زنگ زدگی و ورود آلودگی به مواد غذایی جلوگیری می کند. دستگاه های مکنده ضد انفجار دارای ویژگی هایی هستند که آن ها را جهت به کارگیری در شرایط پر خطر مناسب می سازد. برخی از این ویژگی ها به شرح زیر است:

1) دارای گواهی نامه ATEX اروپایی

2) ساخته شده از فولاد ضد زنگ، تمام یا بخشی از آن

3) مجهز به فیلتر کارآمد آنتی استاتیک

4) ارائه شده در Zone های 22، 21،2 و 1

5) دارای فناوری سایکلون به منظور جداسازی ذرات ریز از هوا

گالری تصاویر

مکنده ضد انفجار مکنده ضد انفجار مکنده ضد انفجار مکنده ضد انفجار مکنده ضد انفجار

درخواست اطلاعات بیشتر