حذف آلودگی آهکی صنایع غذایی

حذف آلودگی آهکی صنایع غذایی یکی از مهم ترین مراحل نظافتی در این مراکز می باشد. رعایت بهداشت و اصول استاندارد در محیط هایی چون صنایع غذایی و آشپز خانه های صنعتی به واسطه ارتباط مستقیم این بخش ها با سلامت افراد جامعه امری لازم و ضروری می باشد. شستشو و حذف آلاینده ها از روی سطوح کف، دیوار ها و تجهیزات بخش مهمی از برنامه نظافت در چنین محیط هایی می باشد. نیاز این صنایع به استاندارد ها و سطوح بهداشتی بالا، عامل اصلی در به کار گیری شیوه های نوین و تجهیزات مکانیزه ای چون دستگاه های اسکرابر و واترجت صنعتی در نظافت می باشد. مسلم است که این دستگاه ها در مقایسه با شیوه های سنتی توانایی بالاتری در ارائه شستشوی صنعتی موثر، با کیفیت و سریع انواع آلاینده ها دارند.

نظافت صنعتی و انواع آلودگی در صنایع غذایی

حذف آلودگی آهکی صنایع غذایی استفاده از مواد اولیه مختلف در صنایع غذایی و تولید محصولات مصرفی همواره با تولید ضایعات و ایجاد آلودگی همراه است. از جمله الاینده های تولید شده در این صنایع می توان به ذرات ریز پودری، الاینده های چرب، روغنی و دوده ها و رسوبات آهکی اشاره نمود. اگر چه حذف آلودگی آهکی صنایع غذایی با استفاده از تجهیزات نظافت صنعتی چون جاروبرقی صنعتی، کفشوی صنعتی و کارواش صنعتی امکان پذیر است  اما به منظور کسب حداکثر کیفیت نیاز به مواد شوینده صنعتی تخصصی در این زمینه می باشد. 


- حذف آلودگی آهکی صنایع غذایی با واترجت صنعتی

 حذف آلودگی آهکی صنایع غذایی با واترجت صنعتی
غالب تجهیزات به کار رفته در تاسیسات وابسته به صنایع غذایی ساخته شده از استیل ضد زنگ می باشد. استفاده از استیل ضد زنگ در ساختار تجهیزات صنعتی مانع از زنگ زدگی آنها و نهایتا آلوده شدن محصولات غذایی می گردد. در کارخانجات تولیدی و فرآوری محصولات غذایی و هم چنین آشپزخانه های صنعتی همواره مقدار زیادی آب و مایعات به عنوان ماده اولیه و یا خروجی یافت می شود. بر اثر انتشار این مایعات در محیط رسوبات آهکی سختی بر سطوح مختلف از جمله سطح زمین، شیشه ها و تجهیزات صنعتی بر جای می ماند که این پدیده به عنوان نوعی آلودگی در این محیط ها به شمار می آیند که حذف آلودگی آهکی صنایع غذایی امری ضروری می باشد. از آنجایی که رسوبات آهکی به زمین و سطوح استیل چسبیده و به سهولت از آن جدا نمی شود، لازم است از روش های مناسب برای از میان برداشتن آنها به کار گرفته شود.- مواد شوینده صنعتی مناسب حذف آلودگی آهکی صنایع غذایی

 مواد شوینده صنعتی مناسب حذف آلودگی آهکی صنایع غذایی
رسوبات آهکی تنها در مواد اسیدی حل شده و از بین می روند در نتیجه به منظور شستشوی سطوح رسوب گرفته می بایست از یک ماده شوینده اسیدی مناسب بهره گرفت که هم آلودگی ها را از محیط حذف کند و هم آسیبی به سطح مورد نظر نرساند. ماده شوینده اسیدی و کنستانتره وینوکس (Vinox) یک ماده شوینده صنعتی بوده که منحصراً برای استفاده در محیط های حساس مانند صنایع غذایی تولید شده است و قابلیت حذف آلودگی آهکی صنایع غذایی را دارد که در طی سالیان انباشته شده و به لایه ای سخت و قطور تبدیل گشته است. ماده شوینده وینوکس بدون بو و رنگ می باشد و به همین جهت برای مصرف در محیط های مربوط به محصولات غذایی بسیار مناسب است. علاوه بر این اگر در محیط آلودگی های چرب و روغنی وجود داشته باشد، برای از بین بردن آن می توان ماده شوینده وینوکس را مورد استفاده قرار داد.
-- روش مصرف مواد شوینده صنعتی در زمین شوی

روش مصرف مواد شوینده صنعتی در زمین شوی به منظور حذف آلودگی آهکی صنایع غذایی
از آن جایی که مواد اسیدی به اجزای داخلی اسکرابر و لاستیک تی آن آسیب می رساند، به منظور استفاده از اسکرابر در شستشوی سطوح و به منظور حذف آلودگی آهکی صنایع غذایی، باید ماده اسیدی وینوکس که در مقدار مشخصی آب رقیق شده است، به سطح زمین پاشیده شود و سپس به وسیله حرکت برس های اسکرابر در حالتی که تی با زمین اتصال نداشته باشد، شستشو انجام گیرد، در پایان باید بر روی زمین آب ریخته شود به میزانی که به pH خنثی برسیم که در این صورت می توان برای جمع آوری آب های باقی مانده از اسکرابر استفاده نمود. هم چنین تجهیزات و قطعات استیل که آغشته به رسوبات آهکی هستند، با استفاده از ماده اسیدی وینوکس و به روش دستی قابل شستشو بوده و هیچ آسیبی به این قطعات نخواهد رسید.گالری تصاویر

مواد شوینده صنعتی مواد شوینده صنعتی مواد شوینده صنعتی مواد شوینده صنعتی مواد شوینده صنعتی

درخواست اطلاعات بیشتر