بخارشوی صنعتی صنایع غذایی

صنعت تولید و فرآوری مواد غذایی روز به روز در حال تغییر است و در جهت بهتر شدن پیش می رود. این پیشرفت در راستای بهبود کیفیت محصولات بوده و جوانب مختلف را در بر می گیرد؛ به این معنا که انجام هر گونه عملیات در کارخانه صنایع غذایی و آشپزخانه های صنعتی باید به شیوه درست و صحیح خود صورت گیرد. نظافت و حذف آلودگی ها در محیط های تولید مواد و فرآورده های غذایی از مهم ترین اقدامات برای حفظ سلامت و ایمنی محصولات غذایی می باشد. به همین منظور همواره باید بهترین روش برای تمیز نمودن تمامی سطوح و تجهیزات مرتبط با مواد غذایی به کار گرفته شود تا آلودگی ها به طور کامل از میان برداشته شده و دیگر باکتری ها، میکروب ها و سایر عوامل بیماری زا قادر به تولید مثل و تکثیر نباشند. به کارگیری دستکاه های نظافت صنعتی یکی از مناسب ترین روش ها در حذف انواع مختلفی از آلودگی ها می باشد. در ادامه به بررسی بخارشوی صنعتی صنایع غذایی به عنوان یک دستگاه تخصصی نظافت می پردازیم.   


ضرورت ضد عفونی کردن

همه ما می دانیم که شستشو با آب و ماده شوینده سهم قابل توجهی در کاهش میزان آلودگی های کم خطرتر دارند. با این حال بهداشت مناسب برای تأسیسات و تجهیزات مواد غذایی به آب و ماده شوینده بسنده نکرده و علاوه بر شستشو و پاک سازی ضد عفونی شدن سطوح نیز اهمیت و ضرورت بسیار زیادی دارد. اغلب تجهیزات و تأسیسات کارخانه ها و آشپزخانه های صنعتی دچار فرسودگی هستند و در نتیجه بستر مناسبی برای رشد و تکثیر باکتری ها. باید به این نکته توجه داشت که گسترش باکتری ها در صنایع غذایی متوقف شود، باکتری هایی که می توانند روزها به زندگی خود ادامه دهند و یا حتی در محیط های جدید و خارج از محل ها مطلوب خود نیز بدون مشکل زنده بمانند. اهمیت ضدعفونی نمودن در برخی صنایع بیشتر به چشم می خورد. صنایع غذایی به دلیل ارتباطی که با تولید مواد غذایی و در نتیجه سلامت افراد جامعه دارند نیازمند برخورداری از سطح بالاتری از بهداشت در مراکز خود می باشند. از این رو دستگاه بخارشوی صنعتی صنایع غذایی یک دستگاه ضروری در شستشوی سطوح، دستگاه ها و تاسیسات این مراکز می باشد.


نظافت و حذف باکتری با بخار شوی صنعتی صنایع غذایی

یک روش ایده آل برای نظافت، شستشو و جرم گیری سطوح مختلف در صنایع غذایی و آشپزخانه های صنعتی، آشپزخانه رستوران ها و ... بهره مندی از تجهیزات پیشرفته نظافتی است که به منظور افزایش کیفیت نظافت و بهبود وضعیت تمیزی و بهداشت طراحی و ساخته شده اند. یکی از پرکاربردترین دستگاه های نظافتی در صنایع غذایی دستگاه بخارشوی صنعتی صنایع غذایی می باشد که با هدف شستشو و ضد عفونی نمودن سطوح تولید شده است اگرچه در کنار این دستگاه می توان از سایر دستگاه های نظافت صنعتی نظیر کفشوی صنعتی، جاروبرقی صنعتی و واترجت صنعتی استفاده نمود اما تجهیز صنایع غذایی به یک دستگاه بخارشو مناسب از جمله موارد ضروری می باشد.


- کارایی بخارشوی صنعتی صنایع غذایی

بخار حاصل از دستگاه بخارشوی صنعتی به اندازه زیادی به کاهش میزان شیوع باکتری ها کمک می کند. حرارت بالای بخار تحت فشار به سرعت سطوح، ظروف و تجهیزات را تمیز و استریل می سازد. آب و بخار داغ در کنار یکدیگر سبب می شوند شستشو و ضدعفونی شدن سطوح هم زمان انجام گیرد. بخار آب داغ دمایی بیش از 150 درجه سانتی جرم های تثبیت شده را از سطح جدا ساخته و حرارت بالا منجر به کشته شدن میکروب ها می شود. در کارخانه ها و آشپزخانه های صنعتی مواد چرب و روغنی، بخارهای چرب، دوده ها، جرم های قدیمی و ... وجود دارد که برای از بین بردن آن ها آب داغ و یا بخار آب داغ لازم است. در چنین شرایطی می توان از دستگاه های واترجت صنعتی آب گرم و یا بخارشوی صنعتی بهره گرفت.


- مزایای دستگاه بخارشوی صنعتی

بخار شوی صنعتی یک ابزار نظافتی اثر بخش می باشد که بسیاری از مشکلات نظافتی را از میان برمی دارد. به عنوان مثال برخی تجهیزات به دلیل آلودگی و جرم زیاد کارایی خود را از دست می دهند که باید منهدم و جایگزین گردند. این در حالی است که با نظافت صحیح تجهیزات در بسیاری از مواقع چنین نیازی از میان برداشته شده و در نتیجه آن هزینه های کاری و زمان از دست رفته به شدت کاهش پیدا می کند. با استفاده از بخارشوی صنعتی صنایع غذایی لزومی به خروج تجهیزات از محیط نبوده و بدون نیاز به مصرف مواد شوینده و شیمیایی فرآیند نظافت و ضدعفونی شدن به درستی انجام می گیرد. با تعویض سری های مختلف دستگاه بخارشو صنعتی سطوح مختلف از سطح زمین گرفته تا دیوارها، گوشه ها و کناره ها، اجاق ها و فرهای صنعتی، سطوح دارای دسترسی محدود و انواع دیگری از سطوح مقاوم به آب و حرارت به آسانی شستشو و ضد عفونی خواهند شد.


- کاربرد بخارشوی صنعتی در صنایع غذایی


بهداشت و سلامت انواع مواد غذایی یک عنصر کلیدی در حفاظت مردم از میکروب ها، بیماری ها و باکتری های مضری است که می توانند به بیماری های جدی منجر شوند. برنامه ریزی های مختلفی برای تمیزی عمیق و قوی و از بین بردن میکروب ها و باکتری ها وجود دارد. دستگاه بخاشور صنعتی در کارخانه های صنایع غذایی و آشپزخانه های صنعتی کاربردهای متنوع و بسیار زیادی دارد : تمیز کردن، ضد عفونی کردن بدون مواد شوینده و چربی زدایی کف، دیواره ها، سقف، تأسیسات، بدنه یخچال ها، لوله کشی ها، تهویه ها، حذف بقایای مواد غذایی، نظافت سیستم های بارگیری، مخازن، نوار نقاله ها، خطوط بسته بندی و ... با استفاده از بخارشوی صنعتی صنایع غذایی و بدون مصرف مواد شوینده انجام خواهد شد. مواد شیمیایی علاوه بر این که گران هستند، امکان آسیب رساندن به سلامت کارکنان و محیط زیست را دارند و حتی احتمال تماس با مواد غذایی به وجود می آید.


- ویژگی های بخار شوی صنعتی صنایع غذایی


از مهم ترین ویژگی های بخارشور صنایع غذایی قابلیت تولید مداوم بخار آب است که به دلیل تجهیز شدن به دیگ بخار با ظرفیت بالا می توانند بدون وقفه بخار تولید کند. هم چنین سیستم مکش از دیگر ویژگی های این دستگاه به شمار می آید؛ دمای بالای آب سبب می شود آلودگی ها نرم و به راحتی از سطح جدا شوند. با وجود سیستم مکش آلودگی های باقی مانده در محیط جمع آوری و از انباشت آن ها جلوگیری خواهد شد. بخارشوی صنعتی صنایع غذایی به طور مداوم با آب و رطوبت تماس دارد و از همین رو بدنه آن از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده است و با توجه به این که مشکل زنگ زدگی در آن وجود ندارد، جهت استفاده در صنایع غذایی و آشپزخانه های صنعتی بسیار مناسب و کارآمد می باشد.

گالری تصاویر

بخارشوی صنعتی صنایع غذایی بخارشوی صنعتی صنایع غذایی بخارشوی صنعتی صنایع غذایی بخارشوی صنعتی صنایع غذایی بخارشوی صنعتی صنایع غذایی بخارشوی صنعتی صنایع غذایی بخارشوی صنعتی صنایع غذایی بخارشوی صنعتی صنایع غذایی بخارشوی صنعتی صنایع غذایی بخارشوی صنعتی صنایع غذایی بخارشوی صنعتی صنایع غذایی بخارشوی صنعتی صنایع غذایی

درخواست اطلاعات بیشتر