حذف آلودگی با جاروبرقی صنعتی

یکی از مهم ترین موضوعاتی که همواره در صنایع غذایی مطرح می شود مسئله کنترل آلودگی است. به ویژه هنگامی که در فرآیند تولید محصولات غذایی مواد پودری مانند آرد، پودر کاکائو، پودر شکر، چای، طعم دهنده ها و رنگ های خوراکی مورد استفاده قرار می گیرند، بهداشت و ایمنی فرآیند تولید و ماشین آلات از فرآیند تدارکات و ذخیره سازی مواد گرفته تا تولید محصولات غذایی در درجه اول اهمیت قرار دارد. اگر بهداشت، ایمنی و کیفیت محصولات تولیدی با قوانین سخت‌گیرانه مطابقت نداشته باشد، این صنعت دستخوش آسیب های اقتصادی شده و به نام تجاری آن محصول خدشه وارد می شود. صنایع تولید کالاهای خوراکی همواره به دلیل آن که به طور مستقیم با سلامت مصرف کنندگان در ارتباط هستند، همواره در کانون توجه قرار می گیرند و این در حالی است که بسیاری از تولید کنندگان به ایمنی، بهسازی و اصول بهداشتی مناسب در محیط های تولید توجهی نشان نمی دهند.

علاوه بر این با توجه به این که برخی از مواد خام مورد استفاده در تولید محصولات خوراکی مانند غلات، آرد و شکر دارای ماهیت آلی و انفجاری هستند، ارائه تجهیزات ویژه و دارنده گواهی نامه ATEX برای استفاده در محیط های آتش زا ضرورت پیدا می کند. از همین رو بهره مندی از دستگاه های جارو برقی صنعتی و یا سیستم مکنده مرکزی یکی از راه کارهای آشکارا مؤثر و کارآمد به منظور جلوگیری از بروز انفجار و حوادث خواهد بود و با جمع آوری و حذف آلودگی ها سطح ایمنی کارمندان نیز بهبود می یابد. دستگاه های جاروبرقی صنعتی مناسب چه از نوع ثابت و چه قابل حمل آلودگی ها و ضایعات به وجود آمده در چرخه تولید را از میان برداشته که خطرات ناشی از آن ها را به حداقل می رساند و به میزان قابل توجهی سبب بهبود کیفیت محصولات نهایی تولید شده می گردد.

استفاده از مکنده صنعتی راه حلی مناسب برای بهبود صنایع غذایی

صنایع غذایی طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی را برای طراحی و ساخت دستگاه های جارو برقی صنعتی ارائه می دهد. به عنوان مثال برای نظافت و جمع آوری آرد و آلودگی در کارخانه های آرد سازی، آسیاب ها، کارخانه های تولید ماکارونی، کارگاه ها تولید نان صنعتی و نانوایی ها، صنعت شیرینی پزی، کارخانه های تولید مواد گوشتی و لبنی استفاده از مکنده یا جاروبرقی صنعتی ضروری بوده و همیشه به عنوان یک راه حل ایده آل و ایمن به شمار می آید.

به منظور پاسخ گویی به الزامات و مقررات در مراکز تهیه و تولید مواد خوراکی ساخت سفارشی مکنده ها با توجه به شرایط و نیازهای تولید کنندگان و با در نظر گرفتن گزینه های سازنده، استانداردها و ایمنی های لازم، امکان پذیر می باشد.

دستگاه های جاروبرقی صنعتی که در صنایع غذایی به کار گرفته می شوند با اصول ایمنی و بهداشتی محیط مطابقت دارد. مکنده صنعتی دارای بدنه و مخزن استیل ضد زنگ که از بروز زنگ زدگی جلوگیری کرده و بهداشت محصولات را بر هم نمی زند جهت استفاده در این مراکز مناسب است و نصب فیلترهای کارآمد در سطح کلاس های L, M و H و فیلترهای تخصصی همانند فیلتر آنتی استاتیک به منظور تخلیه بارهای الکتریکی و یا فیلترهای عایق حرارت نقش موثری در بهبود عملکرد مکنده صنعتی و حفظ ایمنی محیط دارند. امروزه انواع جاروهای صنعتی ضد انفجار جهت جمع آوری مواد آتش زا در محیط های انفجاری Zone 22, 21, 2, 1 طراحی و ساخته شده اند که از قابلیت اطمینان بالایی برخوردار بوده و برای استفاده در صنایع غذایی مناسب هستند. برخی از دستگاه های جارو برقی صنعتی مجهز به سیستم سایکلون بوده که ذرات ریز پودری را از مواد درشت تر جدا نموده که با کنترل این مواد از پخش شدن در هوا و استنشاق آن ها جلوگیری می شود.

با بهره گیری از مکنده های صنعتی و تجهیزات مناسب در زمینه ایمنی، بهداشت و کیفیت محصولات در صنایع غذایی اطمینان حاصل می گردد و میزان بازدهی و بهره وری افزایش قابل توجهی می یابد و در چرخه تولید مزایای بسیار زیادی را فراهم می آورد.

 

 

 

 

 

گالری تصاویر

جاروبرقی صنعتی صنایع غذایی جاروبرقی صنعتی صنایع غذایی جاروبرقی صنعتی صنایع غذایی جاروبرقی صنعتی صنایع غذایی جاروبرقی صنعتی صنایع غذایی جاروبرقی صنعتی صنایع غذایی

درخواست اطلاعات بیشتر