واترجت ثابت صنایع غذایی

صنایع غذایی به دلیل وجود آلودگی های گوناگون به وجود آمده در اثر مواد غذایی فساد پذیر همواره در معرض خطرات ناشی از کاهش بهداشت قرار دارند. به دلیل اهمیت سطح بهداشت در صنایع غذایی و وجود آلودگی هایی که قادر به تولید باکتری های مضر و بوی نا مطبوع هستند، می بایست همه سطوحی که با این آلودگی ها در ارتباط هستند، به طور مرتب تحت نظافت قرار گیرند تا هم از بروز مشکلات جلوگیری شود و هم محصول تولید شده نهایی از کیفیت بالایی برخوردار باشد. اما نظافت مداوم و روزانه با استفاده از روش های سنتی امکان پذیر نبوده و می بایست از روش های نظافتی مناسب تری برای شستشوی سطوح گسترده اماکن مرتبط با صنایع غذایی بهره گرفت. بهترین وسیله برای تحقق شستشوی روزانه، دستگاه واترجت صنعتی می باشد. این دستگاه انواع گوناگونی دارد که هر کدام به منظور خاصی طراحی گشته اند. رایج ترین دستگاه شوینده پر فشار در صنایع غذایی، واترجت ثابت می باشد.


مزایای شستشوی صنایع غذایی با واترجت صنعتی

بهره گیری از دستگاه های نظافت صنعتی در جایگزینی شیوه های سنتی شستشو مزایای بسیاری دارد. بکارگیری واترجت صنعتی در اماکن مرتبط با صنایع غذایی نیز همانند دیگر دستگاه های نظافت مکانیزه مزایای خاص خود را دارد؛ برخی از این مزایا عبارتند از: کاهش زمان شستشو از طریق افزایش سرعت و جلوگیری از مزاحمت در نواحی شستشو در مدت طولانی، کاهش بسیار زیاد مصرف آب و مواد شوینده، سهولت کاربری و امکان نظافت روزانه از طریق واترجت و افزایش سطح بهداشت از این طریق، بهبود قابل قبول و ملموس کیفیت شستشو و... . به همین دلیل استفاده از این دستگاه برای انجام امور نظافتی صنایع غذایی پیشنهاد می شود. مدل های گوناگون کارواش صنعتی در صنایع غذایی مورد استفاده قرار میگیرد اما همانگونه که ذکر شد، بهترین نوع آن واترجت ثابت است.


ویژگی های واترجت ثابت

برخی از انواع کارواش صنعتی به صورت ثابت در اماکن مرتبط با صنایع غذایی نصب می شوند و سپس با استفاده از شیلنگ های طولانی، سطوح را به سادگی شستشو می دهند. این دستگاه در مکانی مستقر شده و سپس از آن شیلنگی با طول بلند خارج میشود و سپس از طریق وصل به نازل و تنفگی فرآیند شستشو انجام می شود. از ویژگی های این دستگاه این است بدنه، لنس و همه بخش های این دستگاه که با آب مرتبط است از جنس استیل ضد زنگ می باشد که باعث مقاومت و استحکام بالای دستگاه می شود. همچنین این دستگاه مجهز به سیستم قطع کن خودکار می باشد که هنگام رها کردن تفنگی، دستگاه وارد مد استند بای شده و به همین صورت از آسیب به دستگاه جلوگیری می شود. این دستگاه نیز مانند دیگر دستگاه های واترجت قابلیت تنظیم فشار را داشته و می توان بسته به نیاز با تغییر فشار شستشو را بهینه کرد. این دستگاه قابل نصب بر روی دیوار می باشد.


مزایای بهره گیری از واترجت ثابت در صنایع غذایی

استفاده از دستگاه واترجت که به صورت ثابت وصل می شود به منظور نظافت محوطه های صنایع غذایی موجب افزایش کیفیت شستشو می گردد. به دلیل نصب ثابت این دستگاه و عدم نیاز به جابجایی آن در حین شستشو، موجب افزایش سهولت کاربری می گردد. به همین ترتیب دستگاه در حین شستشو موجب مزاحمت برای سایرین و خود کاربر شستشو نمی گردد و به همین ترتیب می توان در هر زمان از روز یا شب به طور منظم و مداوم به نظافت صنایع غذایی و افزایش سطح بهداشت پرداخت. همچنین به دلیل ضد زنگ بودن کامل این نوع دستگاه واترجت صنعتی و تجهیزاتش، مقاومت بسیار بالایی را در بر خواهد داشت. شلنگ های طولانی امکان نظافت هر مکانی حتی دور از دسترس ترین نقاط را فراهم می کند.
گالری تصاویر

استفاده از واترجت ثابت نظافت سطوح صنایع غذایی با وانرجت استفاده از واترجت صنعتی در شستشوی تجهیزات واترجت صنایع غذایی شستشوی دستگاه های صنایع غذایی با واترجت استفاده از واترجت ثابت صنعتی در شستشوی سطوح نظافت سطوح کف با استفاده از واترجت ثابت

درخواست اطلاعات بیشتر