اسکرابر آنتی باکتریال در صنایع غذایی

صنایع غذایی و تمامی محیط هایی که با محصولات خوراکی سر و کار دارند، در گروه اماکنی قرار می گیرند که مسأله بهداشت و نظافت در آن ها یک موضوع مهم و کلیدی به شمار می آید. کارخانه ها و کارگاه های تولید و یا فرآوری مواد غذایی، انبارهای نگه داری و توزیع کالاهای خوراکی، رستوران، هتل، آشپزخانه های صنعتی و دیگر محیط هایی که به طور مستقیم و غیر مستقیم با محصولات غذایی سر و کار دارند می بایست به طور مداوم و با شیوه های صحیح نظافت گردند تا از انتقال میکروب به مواد خوراکی جلوگیری شود و در عین حال ایمنی محیط کار و سلامت کارکنان حفظ گردد.

اهمیت بهداشت و نظافت در صنایع غذایی

انجام فرآیند نظافت و تمیزی محیط تمامی سطوح از جمله تجهیزات صنعتی، قطعات، مخازن، ماشین آلات، دیوارها و ... را در بر می گیرد و تمیز کردن سطح زمین را نیز شامل می شود. در این میان پاکیزه بودن سطح زمین از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد زیرا در صورت آلوده بودن با قدم گذاشتن و رفت و آمد بر روی این سطوح آلاینده ها از نقطه ای به نقطه دیگر منتقل شده و می تواند بخش های تمیز را هم آلوده سازد. از همین رو شستشوی سطوح کف به صورت منظم و روش مناسب مانع از بروز بسیاری از مشکلات در کارخانه ها، کارگاه ها، رستوران ها، آشپزخانه ها و ... می گردد.

راه حل منطقی برای نظافت صنایع غذایی

چه راه حل منطقی و ایده آلی برای نظافت محیط های آماده سازی محصولات غذایی وجود دارد که در عین حال سبب صرفه جویی در هزینه ها گردد، رضایت مشتریان را جلب کند و از لحاظ قانونی دارای استاندارهای لازم و کافی باشد؟ امروزه انواع مختلفی از تجهیزات نظافتی طراحی و ساخته شده است اما همه آن ها جز بهترین ها نیستند و باید محصولی دارای کیفیت بالا و کارکرد مطلوب انتخاب گردد. دستگاه اسکرابر ابزاری مکانیزه است که از تمامی استانداردهای لازم برخوردار می باشد و به دلیل داشتن سامانه برس زنی و سیستم مکش عملیات شستشو و خشک کردن را به طور هم زمان و  در کوتاه ترین زمان انجام می دهد.

اسکرابر آنتی باکتریال

اسکرابر آنتی باکتریال رده ای از دستگاه های کف شوی صنعتی بوده که به منظور افزایش سطح بهداشت در محیط هایی با حساسیت بهداشتی بالا طراحی و ساخته شده است. این اسکرابر تمامی ویژگی های یک زمین شوی صنعتی را دارا می باشد و افزون بر آن ها مخزن و بدنه پلی اتیلنی آن با مواد معدنی ویژه غنی سازی شده است. کفشوی ضد باکتری علاوه بر ضد عفونی ساختن محیط، کاربران و دیگر کارکنان را در برابر باکتری های خطرناک محافظت می کند. افزودنی های معدنی که در جداره داخلی و بیرونی اسکرابر آنتی باکتریال به کار رفته است به میزان قابل توجهی از رشد میکروب ها و ایجاد میکرو شکاف ها جلوگیری می کند. زمانی که هیچ شکافی در بدنه و مخزن اسکرابر وجود نداشته باشد جایی برای رشد و تکثیر باکتری ها باقی نمی ماند و در نتیجه خیلی زود از بین می روند. اسکرابر آنتی باکتریال از جنبه  های گوناگون مورد آزمایش قرار گرفته است و بر اساس نتایج به دست آمده پس از سه روز کاری باکتری ها به میزان 9/99 درصد از بین می روند.

ارتقای بهداشت محیط در صنایع غذایی با اسکرابر ضد باکتری

در کارخانه های تولید و فرآوری محصولات غذایی، رستوران ها، آشپزخانه های بزرگ و ... وجود میکروب و باکتری در محیط بسیار خطرناک بوده و باید هر چه سریع تر از بین برده شوند. استفاده از مواد ضد عفونی کننده شاید راه حل مناسبی نباشد زیرا حاوی ترکیبات شیمیایی هستند که می تواند ضررهای جانبی داشته باشد. استفاده از دستگاه اسکرابر آنتی باکتریال در محیط های آماده سازی غذا یک روش کاملاً مؤثر و کارآمد به شمار می آید که با از بین بردن باکتری ها مانع از ورود آن ها به مواد خوراکی می گردد. اسکرابر آنتی باکتریال دستگاهی بدون تاریخ مصرف است و طول عمری طولانی دارد و این به آن معنا است که در هر زمان و مکانی می توان این دستگاه را به کار گرفت. ساختار پلی اتیلنی و معدنی ترکیبات به کار رفته در کف شوی ضد باکتری با محیط های مربوط به تهیه و عرضه غذا سازگاری دارد و هیچ گونه تداخلی به وجود نمی آورد.

 

گالری تصاویر

اسکرابر صنایع غذایی اسکرابر صنایع غذایی اسکرابر صنایع غذایی

درخواست اطلاعات بیشتر