نظافت موزه با اسکرابر و جاروبرقی

موزه محلی برای گردآوری و نگه داری اشیای با ارزش و گران قیمت است که در معرض نمایش عموم قرار می گیرد و همه سالانه افراد زیادی اعم از افراد بومی و افراد توریست از موزه ها دیدن می کنند. مدیریت صحیح در موزه ها اهمیت زیادی دارد، زیرا اشیای قدیمی و ارزشمند بسیار حساس و آسیب پذیر هستند و شرایط نگه داری این اقلام باید دارای استانداردهای لازم باشد. نظافت یکی از نکات کلیدی برای ارزش گذاری موزه است و هر چه فرآیند نظافت با دقت و کیفیت بالاتری انجام شود، موزه به استاندارهای لازم نزدیک تر می شود.


ضرورت نظافت پیوسته در موزه ها

یکی از مهم ترین اصول حفظ و نگهداری محیط موزه نظافت پیوسته و منظم است تا از انباشت گرد و غبار بر روی اشیای موجود در موزه جلوگیری به عمل آید. باقی ماندن آلودگی و گرد و غبار در محیط به اشیای گران قیمت آسیب می رساند و بنابراین نظافت اصولی محیط از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. از همین رو می توان از دستگاه های نظافت صنعتی همانند اسکرابر و جاروبرقی صنعتی بهره گرفت. با توجه به این که موزه ها به عنوان مراکز فرهنگی و تفریحی شناخته می شوند، روزانه رفت و آمد زیادی در آن ها صورت می پذیرد و بنابراین سرعت جذب آلودگی در محیط موزه بالا می رود. نظافت و شستشوی سطوح مختلف در موزه اهمیت زیادی دارد، به ویژه سطح زمین چرا که آلودگی از طریق کف کفش ها از محیط بیرون به داخل موزه انتقال پیدا می کند.


نظافت صنعتی در موزه ها

نظافت موزه ها امری دشوار و با حساسیت بالا است و اگر به درستی انجام نشود می تواند سقوط اشیا و یا محفظه های نگه دارنده آن ها را به دنبال داشته باشد؛ در نتیجه عملیات نظافت و شستشو باید توسط افراد با تجربه و تجهیزات کارآمد و حرفه ای انجام گیرد. به منظور نظافت و شستشوی سطح زمین در موزه ها دستگاه های جاروبرقی و اسکرابر (کفشوی صنعتی) کاربرد دارند.


کاربرد اسکرابر در موزه

دستگاه اسکرابر صنعتی یا کفشوی صنعتی برای شستشوی سطوح کف در موزه به کار می رود. این دستگاه هم برای بخش های اداری و هم برای اتاق های نگهداری اشیا کاربرد دارد و بهتر است از اسکرابر باتری دار برای شستشوی سطح زمین در موزه استفاده نمود، زیرا در صورت به کار بردن کف شوی کابلی امکان برخورد کابل برق با موانع وجود دارد که در نهایت منجر به سقوط اشیا می شود. اسکرابر صنعتی مجهز به سیستم مکش بوده که سبب خشک شدن سریع سطح زمین می شود. به این ترتیب سطح رطوبت هوا از حد مجاز فراتر نرفته و به اشیای داخل موزه آسیبی نمی رسد.


کاربرد جاروبرقی در موزه ها

جاروبرقی متداول ترین و شناخته شده ترین ابزار نظافتی است که در هر محیطی می تواند کاربرد داشته باشد. این دستگاه برای جمع آوری زباله و گرد و غبار مورد استفاده قرار می گیرد و انواع سطوح مانند سطح زمین، گوشه ها و کناره و ... را تمیز می گرداند. جاروبرقی تجاری یا نیمه صنعتی دارای نازل های مختلفی است که نظافت انواع سطوح در محیط موزه را آسان می سازد.

درخواست اطلاعات بیشتر