حذف آدامس از روی سطوح با دستگاه کارواش

یکی از مراکز محبوب در بین تمامی اقشار جامعه و به ویژه کودکان، نوجوانان و جوانان مراکز تفریحی می باشد. بی شک حضور و تردد بالای افراد در مراکز تفریحی یکی از اصلی ترین عوامل در آلودگی این مکان ها می باشد. مسلما حضور و وجود انواع آلاینده ها در این محیط ها نقش به سزایی در عدم رضایت افراد از خدمات ارائه شده دارد. از این رو نظافت و حذف آلاینده ها از محیط نقش موثر و به سزایی در تامین رضایت مشتریان دارد. با توجه به وسعت بالا و ازدحام جمعیت حاضر در مراکز تفریحی تجهیزات مکانیزه و صنعتی گزینه ای مناسب برای جمع آوری و حذف آلاینده ها از محیط می باشد. در بین تمامی انواع آلاینده های موجود در مراکز تفریحی آدامس های جویده شده به عنوان یکی از سر سخت ترین عوامل آلوده کننده محیط شناخته می شود که جداسازی و حذف آنها از محیط با استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت بسیار زمان بر و طاقت فرسا می باشد. با توجه به خاصیت چسبندگی و کشسانی آدامس ها جداسازی و حذف آنها از روی سطوح نیازمند شیوه های تخصصی و مقرون به صرفه می باشد. استفاده از تجهیزات صنعتی مانند دستگاه واترجت صنعتی یا مواد شوینده خاصی که با هدف حذف آلاینده های چسبنده و سرسختی چون آدامس طراحی و تولید شده اند، گزینه ای ایده آل و مقرون به صرفه می باشند.


ویژگی های اصلی دستگاه واترجت صنعتی

واترجت صنعتی دستگاهی کاربردی و تخصصی برای حذف انواع آلاینده های سرسخت و چسبنده از روی انواع سطوح هموار و ناهموار افقی و عمودی می باشد که با استفاده از پاشش پر فشار آب بر نیروی بین مولکولی تشکیل شده در بین ذرات آلاینده و سطوح غلبه نموده و موجب جداسازی و حذف آنها از محیط می شود. دستگاه های واترجت صنعتی به منظور افزایش فشار آب وارد شده به داخل دستگاه ها و هم چنین پاشش پر فشار آن بر روی سطوح هدف، مجهز به پمپ های فشار قوی می باشند. آب پر فشار خروجی از دستگاه های واترجت صنعتی با عبور از شیلنگ فشار قوی و نازل ها بر روی سطوح هدف پاشش می شود. دو فاکتور مهم در دستگاه های واترجت صنعتی عبارتند از فشار پاشش و دبی آب خروجی. هر چه فشار آب خروجی بیشتر باشد توان دستگاه واترجت صنعتی در حذف لایه های عمیق تر آلودگی بیشتر بوده و هر چه دبی آب خروجی بیشتر باشد، سرعت عملیات نظافت بیشتر شده و در نهایت عملیات نظافت در زمان کوتاه تری پایان می یابد. دستگاه های واترجت صنعتی به منظور تامین نیاز های نظافتی و حذف انواع آلاینده ها در مدل های آب گرم و آب سرد تولید و به بازار ارائه می شوند. دستگاه های آب گرم کارواش صنعتی به منظور افزایش دمای آب خروجی مجهز به سیستم گرمکن می باشند. نمونه های آب گرم دستگاه های کارواش سیار در مقایسه با نمونه های آب سرد توان بالاتری در حذف آلاینده های چرب و روغنی دارند.


مزایای استفاده از واتر جت صنعتی در حذف آدامس از روی سطوح

استفاده از دستگاه واترجت صنعتی در نظافت و حذف آلاینده های چسبنده ای چون آدامس نقش بسزایی در افزایش سرعت عملیات و در نتیجه کاهش زمان لازم برای نظافت دارد. استفاده از نازل تیغه ای در این دستگاه ها به جهت دهی به آب پر فشار موجب افزایش کارایی دستگاه در حذف آدامس های چسبیده بر روی سطوح شده و در نهایت با کاهش زمان لازم برای نظافت موجب افزایش بهره وری و کاهش هزینه ها می شود.
استفاده از مواد شوینده تخصصی در حذف آدامس

مواد شوینده به واسطه ترکیبات شیمیایی به کار رفته در ساختارشان توان بالایی در نظافت و حذف آلاینده ها دارند. از آنجایی که حضور آدامس های جویده شده بر روی سطوح کف نقش موثری در کاهش جلوه های بصری محیط دارد، حذف آنها از محیط از اهمیت ویژه ای بر خوردار می باشد. استفاده از مواد شوینده های تخصصی که با هدف حذف این لکه ها تولید شده اند موجب افزایش سرعت عملیات نظافت و حذف موثر این آلاینده ها می گردد.

درخواست اطلاعات بیشتر