شستشوی محوطه استخر با اسکرابر

پاکیزگی و بهداشت یکی از مهم ترین اولویت ها در اماکن ورزشی و به ویژه استخرها به شمار می آید. در این میان روش ها و متدهای به کار گرفته شده در تمیز نمودن محوطه استخرها باید به گونه ای باشد که بدون آسیب رساندن به سطوح و دیگر تجهیزات موجود در محیط، با کیفیت هر چه تمام تر به انجام فرآیند نظافت و شستشو بپردازد. با طراحی و ساخت دستگاه های اسکرابر مفهوم تمیزی تغییر پیدا کرده و در حقیقت توسعه یافته است.


استانداردهای بهداشتی در اماکن تفریحی

شنا کردن یکی از ورزش هایی است که در میان تمامی رده های سنی طرفداران بسیار زیادی دارد و در تابستان ها میزان استقبال از استخرها به نحو چشمگیری افزایش پیدا می کند. رطوبت همواره شرایط مناسبی برای رشد و تکثیر قارچ ها و میکروب ها بوده که در استخرها نیز این شرایط به چشم می خورد. با توجه به حضور گروه های سنی مختلف در این محیط ها نظافت و شستشوی اصولی یک اولویت مهم به شمار می آید و جهت جلوگیری انتشار و انتقال بیماری ها محوطه استخرها باید با طور منظم و صحیح تمیز گردد. استانداردهای بهداشتی در استخرهای تفریحی به درجه های بالایی از قابلیت اطمینان و کیفیت نیاز داشته و سیستم های پیشرفته به کار رفته در دستگاه های اسکرابر نقش مهمی در دست یابی به این هدف دارند. محوطه استخرها از کاشی های کوچکی پوشیده شده است که با استفاده از دستگاه های کف شوی صنعتی قابل شستشو خواهد بود.


عملکرد مؤثر اسکرابر در بهداشت استخر

دستگاه های زمین شوی صنعتی در مدل ها و اندازه های متنوعی طراحی و تولید شده اند و با توجه به این که اطراف استخر و بخش های مختلف آن فضاهای کم و محدودی دارند، اسکرابرهای دستی مناسب بوده و کارایی لازم را ارائه می دهند. دستگاه های دارای پهنای کمتر به راحتی در بخش هایی که مانور پذیری کمی دارند و در گذشته به نظافت آن ها چندان توجهی نمی شد، به حرکت درآمده و آلودگی های سطح را از میان بر می دارد. در حمام استخرها همواره احتمال بیشتری برای رشد قارچ ها و هم چنین سرایت عفونت های خطرناک وجود دارد، بنابراین لازم است سطوح کف را با کفشوی و دیواره های آن را با دستگاه اسکرابر چند منظوره تمیز نمود.


بهداشت و نظافت استخر

اماکن تفریحی دارای دستورالعمل های مخصوص به خود در زمینه فراهم سازی بهداشت و تمیزی و جلوگیری از انتقال عفونت ها هستند که برخی از آن ها شامل مصرف مواد شوینده نیز می گردد. در کنار این مواد و دستورالعمل ها، بهره مندی از ابزارهای نوین و پیشرفته هم چون اسکرابر صنعتی سهم به سزایی در کاهش آلودگی ها خواهد داشت. شستشوی کامل سطوح و خشک شدن سریع آن به وسیله دستگاه کف شور صنعتی، از باقی ماندن مواد آهکی و چربی های بدن بر روی سطح زمین جلوگیری می کند.


حفاظت از سطوح با زمین شوی صنعتی

دستگاه کفشوی صنعتی با برخورداری از راه کارهای خلاقانه و نوآورانه (سیستم برس زنی، سیستم مکش و مخازن آب تمیز و کثیف مستقل) تضمین می نماید که سطح کاشی ها، سنگ ها و بندها آسیب نبیند. سامانه قدرتمند برس زنی دستگاه می تواند آلودگی های میان بندهای کاشی کاری ها را به خوبی حذف نماید. ترکیبی از اسکرابر مکانیزه و شوینده های مناسب عوامل مهم موفقیت در دست یابی به بهداشت و پاکیزگی محیط استخر می باشند.


ویژگی برتر دستگاه اسکرابر نسبت روش های دستی

یکی از ویژگی های برجسته کفشور صنعتی که آن را از شیوه های دستی متمایز می سازد، وجود سامانه مکش است. این سیستم مجهز به یک موتور مکنده پر قدرت بوده که هم زمان با عمل شستشو آب و آلودگی های باقی مانده در محیط را جمع آوری می کند. این فرآیند کمک نموده تا سطح زودتر خشک شود و در نتیجه آن از لغزندگی جلوگیری شده و سرعت آلودگی دوباره به حداقل کاهش یابد. (در هنگام نظافت یک محیط عمومی و پر رفت و آمد نظیر باید اطمینان حاصل نمود که هیچ خطری مراجعه کنندگان را تهدید نمی کند و اسکرابر به عنوان مناسب ترین گزینه مطرح می شود.)  

گالری تصاویر

اسکرابر استخر اسکرابر استخر

درخواست اطلاعات بیشتر