دستگاه موکت شوی سالن سینما

در سالن های سینما، آمفی تئاتر و همایش، موکت متداول ترین کفپوش بوده و مراجعه کنندگان نیز به دلیل احساس نرمی در زیر پای خود هنگام ورود رضایت بیشتری دارند. مقرون به صرفه بودن، راحتی و نصب آسان بر محبوبیت استفاده از موکت در این اماکن می افزاید؛ با این حال تمیز نگه داشتن فرش و موکت از سایر کفپوش ها دشوارتر است. در سینماها و سالن های همایش حجم زیادی از رفت و آمد صورت می گیرد و متأسفانه خوراکی ها و تنقلاتی که مراجعه کنندگان به همراه خود می آورند بر روی زمین و یا روی صندلی ریخته شده و لکه ها و کثیفی های زیاد و ناخوشایندی بر جای می گذارد. این آلودگی ها با تردد افراد ثبات پیدا کرده و از بین بردن آن سخت تر می شود. در این شرایط شستشوی موکت ها و صندلی ها در اولویت قرار می گیرد.


اهمیت نظافت موکت سینما و سالن همایش

برای نظافت سالن های سینما و همایش ابتدا زباله ها و پسماندها به وسیله جاروبرقی جمع آوری می شود و پس از آن می توان دریافت که کفپوش ها به چه میزان کثیف و آلوده هستند. بدون شک جدا سازی موکت ها از زمین برای شستشو امری دشوار و در واقع ناشدنی است و باید همواره به دنبال راه کارهایی برای شستشوی موکت و صندلی در محل بود. استفاده از تجهیزات و مواد شوینده مناسب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد زیرا به کارگیری روش های دستی به دلیل وسعت بالای محیط و تعداد زیاد صندلی ها نیروهای انسانی را با زحمت و سختی زیاد رو به رو می سازد. از طرف دیگر آلودگی و گرد و خاک و باقی آن ها در الیاف  از طول عمر موکت و صندلی می کاهد چرا که این ذرات الیاف موکت و صندلی را از بین برده و در نتیجه عمر آن ها زودتر به پایان می رسد. شستشوی صحیح و مرتب فرآیند تعویض را برای سال ها به تعویق می اندازد. هم چنین مشتریان هیچ گاه تمایل به حضور در محیطی آلوده و نازیبا را نخواهند داشت و ترجیح آن ها انتخاب سالن هایی تمیز و چشم نواز می باشد.  


تکنیک های نوین شستشوی فرش، موکت و صندلی

روش مناسب برای شستشوی فرش و موکت روشی است که آلودگی ها را از عمق الیاف خارج نماید که با بهره مندی از دستگاه های مکانیزه شستشوی فرش و موکت امکان پذیر می گردد. این دستگاه ها از تجهیزات نوین و پیشرفته نظافتی هستند که جهت تمیز نمودن تخصصی فرش و موکت طراحی و ساخته شده اند. این دستگاه ها ابعاد مناسبی دارند که در فضای متراکم سالن های سینما به آسانی حرکت می کنند.


کارایی عالی فرش و موکت شوی دستی در سالن سینما و همایش

ماشین موکت شوی دستی دستگاهی فشرده و دارای ابعاد ایده آل است که در شستشوی سریع و موثر سطوح پوشیده شده از موکت در عملکردی بی نظیر ارائه می دهد. اندازه مناسب آن امکان استفاده را در محیط های متراکم و فشرده مانند سالن سینما، آمفی تئاتر و ... فراهم می آورد. از ویژگی های مهم این دستگاه می توان به صرفه جویی قابل توجه در مصرف آب به میزان 80 درصد اشاره نمود و علاوه بر آن سیستم مکش پر قدرت این موکت شوی آب باقی مانده در الیاف فرش و موکت را تا میزان 90 درصد مکش می نماید. این امر سبب تسریع فرآیند خشک شدن گردیده، از رشد باکتری ها و قارچ ها جلوگیری نموده و بوی نامطبوع ناشی از رطوبت موکت را به طور کامل برطرف می کند.


موکت شوی دو برسه برای شستشو سالن سینما

رده دیگری از فرش و موکت شوی دستی ابعاد بزرگ تری داشته که مجهز به دو برس و مخازن آب با گنجایش بالاتر می باشد. این دستگاه برای شستشوی موکت در بخش های وسیع تر سینما و سالن همایش بسیار مناسب بوده و با کاهش تعداد دفعات پر و خالی کردن مخزن به تسریع فرآیند و افزایش بهره وری عملیات منجر می شود. این دستگاه در دو حالت شستشو و خشک کردن سریع در کمتر از 30 دقیقه و شستشوی متناوب و عمیق قابل تنظیم است و در هنگام شستشوی موکت های سینما بسته به شرایط کاربر می تواند دستگاه را بر روی حالت مورد نظر قرار دهد. برس های غلتکی موکت شوی جهت چرخش مخالف یکدیگر دارند که آلودگی های تثبیت شده را از تمامی قسمت های الیاف فرش و موکت خارج می کنند. تجهیزات و سیستم های کارآمد تعبیه شده بر روی دستگاه عبارت اند از موتور مکش قدرتمند، دو نازل مجزا در قسمت جلو و پشت برس ها به منظور مکش کامل آب و آلودگی و نازل مخصوص پاشش بر روی رولرها به منظور شستشوی برس ها و جدا شدن آلودگی ها از برس دوار.


شستشوی فوق العاده موکت با دستگاه شستشوی چند منظوره

دستگاه شستشوی چند منظوره همانند دستگاه های فرش و موکت شوی دارای سیستم شستشو و سیستم مکش مجزا بوده با این تفاوت که به نازلی دوار و کارآمد تجهیز گردیده است. این نازل به وسیله یک خرطومی به دستگاه متصل می شود و به دلیل داشتن ابعاد بسیار مناسب به سادگی می تواند سطوح دور از دسترس و یا با پهنای کم را شستشو دهد. به عنوان مثال در سالن های سینما و تئاتر موکت های قرار گرفته در زیر صندلی ها با استفاده از این وسیله به راحتی و به طرز مؤثری شستشو شده و خشک می گردد.

گالری تصاویر

موکت شوی سینما موکت شوی سینما موکت شوی سینما

درخواست اطلاعات بیشتر