شستشو و نظافت فضای سبز با دستگاه واترجت صنعتی

فضای سبز و حضور درختان در مجموعه های تفریحی و تجاری و مسکونی نه تنها کیفیت هوای پیرامون را بهبود می بخشد، بلکه به واسطه ارتقا جلوه های بصری محیط، موجب انتقال حس آرامش به افراد حاضر در محیط می شود. اگر چه درختان همواره در فضای بیرونی مستقر هستند و سازگاری بالایی با فضای بیرونی دارند اما رشد انواع قارچ ها و خزه ها بر روی بدنه آنها  و همچنین آلودگی های چون فضولات پرندگان جلوه ظاهری درختان را تحت تاثیر قرار می دهد. مسلما حذف خزه ها، قارچ ها و فضولات پرندگان نقش بسزایی در جلوه های ظاهری محیط داشته و نمایانگر میزان اهمیت نظافت برای سیستم مدیریتی می باشد. بدون شک استفاده شستشو و نظافت سطوح بدنه درختان با استفاده از شیوه های سنتی امکان پذیر نمی باشد. دستگاه واترجت صنعتی یا کارواش سیار دستگاهی مکانیزه و صنعتی می باشد که با هدف شستشو و حذف آلاینده ها از روی انواع سطوح افقی و عمودی طراحی و تولید شده اند.

 

اساس عملکرد دستگاه واترجت صنعتی

واترجت صنعتی دستگاهی مکانیزه و صنعتی می باشد که با استفاده از پاشش پر فشار آب لایه های عمیق آلودگی را از روی سطوح حذف می نماید. واترجت صنعتی به منظور افزایش فشار آب ورودی، مجهز به پمپ فشار قوی می باشد. فشار آب ورودی به داخل پمپ پس از افزایش فشار از طریق شیلنگ فشار قوی و نازل بر روی سطوح هدف پاشش می شود. پمپ دستگاه به عنوان اصلی ترین بخش دستگاه بوده و وظیفه افزایش فشار آب را بر عهده دارد. سرعت پاشش و فشار پاشش دو فاکتور مهم در دستگاه های واترجت می باشد. هر چه سرعت پاشش آب بیشتر باشد، سرعت عملیات نظافت بیشتر بوده و هر چه فشار پاشش بالاتر باشد توان دستگاه در نظافت و حذف آلاینده ها بیشتر می شود.


 

ویژگی های دستگاه های واترجت صنعتی

واترجت صنعتی یا کارواش سیار به واسطه نوع فعالیت، در تماس مستقیم با آب قرار دارد. از این رو تجهیزات به کار رفته در ساختار دستگاه به منظور ممانعت از خوردگی و افزایش طول عمر مفید، از مواد مقاوم در برابر آب ساخته شده اند. استفاده از پمپ های پلانچری به جای پمپ های پیستونی متداول، نقش به سزایی در افزایش عمر مفید دستگاه و همچنین افزایش توان آن در تولید آب پر فشار دارد. تجهیز دستگاه های واترجت صنعتی به چرخ های بزرگ و مقاوم و ترولی امکان جا به جایی و حمل و نقل دستگاه را تسهیل می نماید. از دیگر ویژگی های کاربردی دستگاه کارواش صنعتی می توان به قابلیت تنظیم فشار پاشش اشاره نمود. پیچ تنظیم فشار در این دستگاه ها، انتخاب فشار کاری مناسب را برای کاربر مهیا می نماید. تولید این دستگاه ها در مدل های بنزینی امکان استفاده از آنها را در محیط های شهری و مناطقی که دسترسی به پریز برق دشوار می باشد. امکان پذیر نموده است.

 

استفاده از واتر جت صنعتی در شستشو و نظافت بدنه درختان

یکی از کاربردی ترین روش ها در نظافت و حذف خزه ها، قارچ ها و دیگر آلودگی ها از روی سطوح بدنه درختان، استفاده از دستگاه کارواش دستی به همراه نازل مه پاش می باشد. استفاده از فشار کاری مناسب و هم چنین نازل پاشش نقش مهمی در نظافت و عدم ایجاد آسیب ر روی سطوح بدنه دارد. استفاده از فشار کاری در حدود 150 بار می تواند تمامی آلاینده های نشست کرده بر روی سطوح را به راحتی حذف نماید. همچنین لنس های بلند امکان دسترسی به نقاط مرتفع را به راحتی امکان پذیر می کند. سرعت عمل بالای این دستگاه در نظافت در کنار کاهش حجم آب مصرفی در مقایسه با شیوه های سنتی موجب صرفه جویی در منابع انرژی و سازگاری این دستگاه ها با محیط زیست می گردد.

درخواست اطلاعات بیشتر