نظافت هتل در چند گام ساده

اگر پرسنل هتل دقیقاً بدانند که از لحظه ورود به اتاق چه قدم هایی را باید برای نظافت هتل بردارند و یک برنامه تدوین شده و دقیق به این منظور داشته باشند هرگز نظافت هیچ بخشی از هتل از قلم نخواهد افتاد و هیچ چیز فراموش نمی شود. در اینجا دو راهنمای گام به گام برای تمیز کردن اتاق خواب و حمام هتل جمع آوری شده است که برای ایجاد چک لیست های سفارشی می توانند مورد استفاده قرار گیرند. به یاد داشته باشید که اتاق های مختلف به معنی نیاز به برنامه های نظافتی تخصصی می باشد.

نظافت هتل در چند گام ساده

تنها با پیروی از چند گام ساده و با استفاده از تعدادی دستگاه نظافت هتلی می توان به اتاقی عاری از هرگونه آلودگی دست یافت. این گام ها عبارتند از:

- هوای تازه

پیش از شروع برای نظافت اتاق هتل ها بهتر است تا تمامی پنجره ها را باز نموده و هوای تازه را به اتاق راه دهید. به علاوه این امر به جلوگیری از بروز مشکلات تنفسی مهمانداران هتل ها کمک می نماید. چرا که ممکن است از مواد شوینده برای نظافت استفاده نمایند.

- مرتب کردن تخت خواب

در مرحله بعد برای نظافت هتل لازم است تا تمامی ملحفه ها تعویض شود. پس لازم است تمامی مواد قدیمی و استفاده شده را با پارچه و ملحفه های تمیز جایگزین نمایید. به منظور سهولت در فرایند نظافت و جابه جایی و حمل ابزار و مواد شوینده و یا ملحفه های تمیز می توان از دستگاه نظافتی نظیر ترولی خانه داری و هتلی استفاده نمود. 

- خارج کردن زباله و گردگیری 

در این مرحله نیز لازم است تا تمامی زباله ها خارج از اتاق قرار بگیرند در این مرحله نیز می توان از انواع ابزار نظافتی نظیر سطل زباله های آنتی باکتریال استفاده نمود. در این مرحله لازم است تا تمامی سطوح از گرد و غبار پاک شوند. در این مرحله می توان به منظور پاک کردن آلودگی ها از انواع دستمال نظافت آنتی باکتریال، دستمال نظافت استیل و شیشه استفاده نمود.

- جاروبرقی هتلی

پس از پاکسازی سطوح باید با استفاده از یک مکنده هتلی قدرمتند و کم صدا، فرش و موکت، تمامی درز و شکاف ها، پرده، مبلمان و ... را نظافت نمود. یک جاروبرقی هتلی دستگاهی با مانورپذیری بالا، حجم مخزن مناسب، موتورهای قدرتمند و امکان نصب برس های مختلف می باشد. یک جاروبرقی هتلی عموما از یک یا دو پمپ سانتریفیوژ و موتور کلکتوری تشکیل شده است. 

- نظافت کف

شستشوی کف با استفاده از دستگاه های نظافتی مناسب و مکانیزه امری است که به طور مداوم در بخش های مختلف هتل از جمله لابی، سالن رستوران، ورودی، راهرو ها و... انجام می شود. اما یکی از ابزار های شستشوی کف اتاق هتل استفاده از تی و ترولی نظافتی است. ترولی چند منظوره یکی از اصلی ترین دستگاه های نظافت هتل بشمار می آید. این وسیله با تجهیز به طبقات مختلف، امکان قراردهی ابزار نظافتی و درنتیجه سهولت در نظافت را برای کاربر فراهم می آورد. نوع دیگر ترولی که در نظافت هتل بسیار کابردی است، ترولی تی و سطل می باشد که با تجهیز به آبگیر رولی یا پرسی امکان خارج نمودن آب تی قبل و بعد از شستشو را فراهم می آورد. این وسیله به همراه سایر ابزار نظافتی نظیر تی های آنتی باکتریال، تی مخزن دار و... در نظافت اتاق هتل ها بسیار کارامد می باشد.

- ایجاد رایحه مناسب

در پایان کار کافی است پنجره ها را بسته و دمای مناسبی را در اتاق برقرار نمایید. ایجاد یک رایحه دلنشین و مطبوع متناسب با فصل یکی از روش های جذب مسافر بیشتر برای هتل ها بشمار می آید. استشمام یک بوی خوش در بدو ورود به اتاق هتل می تواند نشانه ای از احترام به مسافر بوده و برقراری یک ذهنیت مثبت را برای وی پدید آورد. به این منظور از روش های مختلفی برای خوشبو کردن اتاق هتل استفاده می شود، از روش های سنتی تا مکانیزه همگی می توانند موثر واقع گردند ولی استفاده از دستگاه های رایحه افشان هتلی یکی از مناسب ترین روش های به کارگرفته شده در این راستا می باشد. به این ترتیب در پایان دستورالعمل نظافت هتل اتاقی تمیز و خوشبو برای مسافران فراهم می آید.

درخواست اطلاعات بیشتر