جاروی محوطه هتل

بدون شک نظافت و پاکیزگی یک هتل به ویژه بخش ورودی، لابی، پذیرش و محوطه بیرونی آن جزو نخستین موارد تاثیرگذار بر روی مراجعه کنندگان و علی الخصوص مسافران و گردشگرانی است که قصد اقامت در آن را دارند. مسأله پاکیزگی در کنار تاثیر انکارناپذیر بر احساس مسافران و سایر بازدیدکنندگان، دارای اهمیت ویژه در مبحث سلامت و بهداشت مسافران و کارکنان هتل می باشد. با توجه به اینکه  ترافیک رفت و آمد در ورودی هتل و لابی آن نسبت به سایر قسمت های هتل بسیار بیشتر می باشد و احتمال ورود انواع خاک، آلودگی و گرد و غبار در این بخش ها بالاتر است، بنابراین برای حفظ پاکیزگی این قسمت ها، جلوگیری از ورود خاک، آلودگی و گرد و غبار بسیار مهم می باشد و برای نیل به این هدف، در برنامه نظافت هتل، باید بخش ویژه ای به نظافت محوطه بیرونی هتل، شامل پیاده روها، پارکینگ و ... اختصاص یابد.از مهمترین دلایل استفاده از سوییپر در هتل ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:  


تاثیر پاکیزگی هتل بر احساس اولیه مسافران


وجود هر گونه گرد و غبار، خاک، انواع آلودگی و زباله بر روی سطح زمین، در محوطه بیرونی هتل و یا ورودی، بخش لابی و پذیرش می تواند احساس نامطلوبی در مسافران ایجاد نماید و حتی آنها را از اقامت در هتل منصرف نماید. استفاده از دستگاه سوییپر با توجه به سرعت عملکرد و بازده بالای آن پاکیزگی محوطه بیرونی هتل و در حقیقت نخستین بخش هتل را که مسافران و مراجعه کنندگان با آن مواجهه می شوند تضمین می نماید. هم چنین استفاده از یک روش جدید نظافت و کاربرد دستگاهی با ظاهر جذاب به جای روش های سنتی همانند جاروهای دستی، حس مثبتی در افراد ایجاد خواهد کرد و اطمینان خاطر آنها را نسبت به انتخاب محل مناسب برای اقامت خود، افزایش می دهد. از سوی دیگر استفاده از سوییپر در محوطه بیرونی هتل، میزان آلودگی،خاک و گرد و غبار وارده شده به فضاهای داخلی هتل شامل لابی و پذیرش را به نحو قابل توجه کاهش داده و بطور غیر مستقیم به نظافت این بخش ها و تاثیر مثبت پاکیزگی آنها در برخورد اول، کمک می نماید.


سرعت و بازده بالا


سوییپر، دستگاهی ایده‌آل برای انجام عملیات نظافت در سطوح وسیع می باشد. این دستگاه کارآمد سرعت و بازده عملیات نظافت در فضاهای باز را به نحو قابل توجه افزایش می‌دهد. به هنگام کار با انواع مدل های سوییپر کاربر انرژی کمتری مصرف می نماید و بخش های وسیع‌تری را می تواند پوشش دهد. 

 استفاده از سوییپر روشی سودمند برای حذف موثر و ایمن آلودگی ها در قسمت هایی است که نظافت به روش مکش کارآمد نمی باشد از سوی دیگر، سوییپرهای که بیشتر برای کاربرد در فضاهای باز طراحی شده‌اند، مجهز به باطری بوده و بنابراین محدودیت های جاروبرقی برای انجام عملیات  نظافت خشک را ندارند. ایمنی و بهداشت محیط


وجود انواع آلودگی و زباله همانند ته سیگار، خرده های باقی مانده مواد غذایی و ... می تواند به منبعی برای رشد و تکثیر قارچ ها، کپک ها و حشرات تبدیل شود و سلامت مسافران و کارکنان هتل را تهدید نماید. استفاده از سوییپر این منابع آلودگی را مستقیما از محوطه بیرونی هتل حذف می نماید و با جلوگیری از ورود خاک و گرد و غبار به فضاهای داخلی کیفیت محیطی فضای داخلی ( indoor environmental quality) یا IEQ را افزایش می دهد. همچنین برخی از مدل های سوییپر مجهز به سیستم مکش می باشند در نتیجه از بلند شدن گرد و غبار هنگام عملیات، جلوگیری کرده احتمال آزردگی کاربر و سایر افراد را به دلیل استنشاق گرد و غبار کاهش می دهند.
مزایای اقتصادی


همانطور که ذکر گردید، استفاده از سوییپر سرعت عمل و بازده را به نحو قابل توجهی افزایش می دهد. در نتیجه کاربر برای نظافت یک محوطه وسیع تر زمان کمتری صرف خواهد کرد از لحاظ هزینه نیروی کار و مصرف انرژی مقرون به صرفه می باشد.

از سوی دیگر وجود خاک و آلودگی در فضای داخلی، بر سایر فرآیندهای نظافتی هتل نیز تاثیرگذار می باشد. برای مثال خاک می تواند بر فرسایش پرداخت زمین تاثیر مستقیم داشته باشد و نیاز به جلا دادن، سایش، لایه برداری و پرداخت آن را افزایش دهد. وجود خاک و گرد و غبار در سطوح پوشیده شده با موکت و فرش دفعات و تناوب استفاده از جاروبرقی و سیستم های مکنده را افزایش می‌دهد.

با توجه به تاکیدی که امروزه بر کاهش هزینه ها و شیوه های نظافت سازگار با محیط زیست  صورت می گیرد، پیشگیری از انباشت خاک و آلودگی باید به یک بخش حیاتی در برنامه نظافتی تبدیل گردد. توجه به این مسأله نه تنها هزینه های نگهداری و نظافت را کاهش می دهد، بلکه به بهبود فضای داخل هتل کمک خواهد کرد و باعث صرفه جویی در مصرف آب و مواد شیمیایی پاک کننده می‌گردد.


برای بررسی دقیق تر تاثیر مثبت استفاده از سوییپر بر روی هزینه های کلی نظافت در هتل، یک بررسی موردی در یکی از هتل های شرایتون صورت گرفته است که در ادامه مطرح می گردد.

محاسبات نشان می دهد که پیروی از یک برنامه نظافتی ویژه دربردارنده جاروب کردن با سوییپر، باعث کاهش 66% در میزان خاک وارد شده به داخل هتل می شود. اخیرا تحقیقی برای بررسی تاثیر استفاده از سوییپر بر نفوذ خاک به داخل یک هتل لوکس انجام شده است. در این تحقیق محوطه موکت شده لابی به سه بخش مساوی تقسیم گردید، محوطه ورودی، محوطه لابی و محوطه پذیرش. پس از آن هر بخش بطور مجزا به مدت یک هفته با جاروبرقی تمیز گردید و وزن خاک جمع آوری شده اندازه گیری شد. در هفته بعدی ، پیاده‌روها و ورودی های هتل بصورت روزانه و محوطه ای از پارکینگ به شعاع 15 متری درب ورودی برای دو بار با استفاده از سوییپر نظافت شدند. 

نتایج بدست آمده نشان می دهد که اختلاف میزان خاک جمع آوری شده در هر سه بخش فضای داخلی در حالت استفاده و عدم استفاده از سوییپر برای نظافت محوطه بیرونی، قابل توجه می باشد و هزینه سالیانه جمع آوری خاک از فضای داخلی تقریبا برابر با قیمت یک سوییپر دستی می باشد. نتایج این تحقیق به تنهایی نشان دهنده تاثیر چشمگیر کاربرد سوییپر در کاهش هزینه های کلی و مقرون به صرفه بودن خرید آن می باشد.

محاسبات فوق تاثیر مستقیم کاهش میزان خاک در فضای داخلی را بر هزینه نظافت سالیانه نشان می دهد. حال آنکه این مسأله دارای تاثیرات غیرمستقیم بسیار مهم نیز می باشد که هر یک به تنهایی در کاهش هزینه های کلی موثر هستند و عبارتند از:


• پرداخت سطوح دوام بیشتری پیدا می کند که به معنای نیروی کار و هزینه مواد شیمیایی به میزان کمتر می باشد.

• نیاز به جلا و صیقل دادن کمتر که کیفیت محیط درونی بهتر و کاهش نیروی کار را در پی دارد

• موکت ها ظاهر زیبا و شکیل خود را برای مدت طولانی تری حفظ می کنند. با توجه به اینکه خرید موکت بطورکلی یک بخش اساسی بودجه می باشد، افزایش طول عمر مفید موکت تاثیر مثبتی در هزینه های اقتصادی دارد.

• مخارج کمتر برای تأمین مواردی همچون کیسه جاروبرقی. طبیعتا هر چه میزان خاک وارد شده به داخل کمتر باشد به تعداد کیسه جاروبرقی خاک کمتری برای جمع آوری آن نیاز است.
گالری تصاویر

نظافت و بهداشت محیط هتل های بزرگ.سویپر.جاروی محوطه بهداشت محیط هتل اماکن تفریحی گردشگری نظافت صنعتی هتل جارو جاروب بهداشت محیط هتل رستوران جارو جاروب جارو محوطه جارو اطراف نظافت بهداشت محیط سویپر جاروی سرنشیندار هتل ویلا تالار فضای باز هتل جاروی محوطه هتل رستوران تالار شرکت ابراهیم جاروی جارو صنعتی نظافت صنعتی بهداشت محیط هتل باغ تالار نظافت و بهداشت محیط هتل رستوران باغ تالار هتلها جاروی سرنشین دار شرکت ابراهیم هتل باغ تالار هتلها شیوه نوین نظافت هتل باغ تالار اماکن گردشگری هتلها

درخواست اطلاعات بیشتر