اهمیت و دلایل نظافت صنعتی هتل

هتل ها به دلیل رفت و آمد زیاد در معرض آلودگی های متنوعی قرار دارند، تمامی بخش های هتل شامل ورودی و لابی، آشپزخانه و رستوران، باشگاه ورزشی، نما، محوطه بیرونی، پارکینگ و... همگی به نظافت دقیق نیازمند هستند. نظافت پیوسته و روزانه با توجه به وسعت بالای محیط با استفاده از دستگاه های خانگی و یا به  شیوه سنتی امکان پذیر نمی باشد، در نتیجه لازم است از دستگاه های نظافت صنعتی که به همین منظور طراحی و تولید شده اند بهره برد. نظافت سریع و آسان با حداقل میزان مصرف آب و مواد شوینده با استفاده از دستگاه هایی نظیر اسکرابر صنعتی، دستگاه جاروبرقی صنعتی، سوییپر صنعتی و... انجام می پذیرد. در ادامه به بررسی دقیق تر این دستگاه ها می پردازیم.

لزوم نظافت صنعتی هتل

 اولین عامل جلب نظر و اعتماد افراد به محض ورود به هر محیطی تمیزی و درخشانی سطوح و بخش های مختلف است. این عامل به ویژه در هتل ها و اقامتگاه ها به دلیل حساسیت بالاتر افراد از اهمیت بیشتری برخوردار است. یک هتل درخشان و عاری از آلودگی می تواند در جلب رضایت مشتریان و رونق کسب و کار تاثیر مستقیم داشته باشد. اما برخی مشکلات و موانع به هنگام نظافت هتل عبارتند از:

وسعت محیط

یک هتل عموما از بخش های مختلفی تشکیل شده است. گستردگی محیط و تنوع آلودگی ها از عوامل مهم بازدارنده در نظافت موثر این مراکز است. اما نظافت صنعتی هتل یک راه حل مناسب به منظور از میان برداشتن آلودگی ها در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت می باشد. یک دستگاه نظافت صنعتی می تواند برای مدت زمان زیادی حجم بالایی از آلودگی ها را از میان بردارد، طراحی پیشرفته و کارکرد مکانیزه این دستگاه ها استفاده از آنها را در محیط های مختلف بسیار رایج کرده است.

تردد افراد

تردد افراد مانع انجام نظافت در محیط های مختلف می شود. در بسیاری موارد به دلیل جلوگیری از ورود افراد به بخش مورد نظافت لازم است تا محیط برای مدتی از دسترسی افراد خارج گردد، دستگاه های نظافت مکانیزه به دلیل عملکرد سریع زمان غیر قابل دسترس بودن یک محیط برای کاربران را به حداقل می رسانند و این امر در مکان هایی نظیر هتل ها، فروشگاه ها و مراکز خرید یک مزیت بشمار می آید.

نیاز به نظافت پیوسته

از آنجایی که برخی بخش ها در هتل نیازمند نظافت روزانه و مستمر می باشد، استفاده از دستگاه هایی با قدرت بالا، ساختاری مستحکم، کاربری آسان و مانورپذیری مناسب لازم است. نظافت صنعتی هتل با استفاده از این دستگاه ها صورت پذیرفته و می توان این عملیات را ساده نماید.

دستگاه های نظافت صنعتی هتلی

برخی از رایج ترین این دستگاه ها عبارتند از:


دستگاه اسکرابر صنعتی

کفشوی صنعتی با شستشوی عمیق  و کاملا مکانیزه سطوح کف انواع آلودگی ها را از سطح جدا می نماید. دستگاه کفشوی به ویژه در نوع سرنشین دار برای محیط های با وسعت بالا انتخابی کاملا ایده آل بوده و به راحتی می تواند سطوح کف لابی، رستوران، سالن ورزشی، آشپزخانه و... را شستشو دهد. کف شور صنعتی دستی با کارکردی کاملا مشابه نوع خودرویی برای محیط های با دسترسی محدود تر و موانع بیشتر استفاده می شود. 

دستگاه جارو برقی صنعتی 

گرد و غبار از مهم ترین انواع آلودگی ها در مراکز مختلف می باشد، سالن ورزشی، موکت و فرش، اتاق ها همگی از بخش های یک هتل و مهمانسرا بوده که گرد و غبار به صورت دائم باید از آنها جمع آوری گردد. دستگاه های جاروبرقی هتلی با تجهیز به  موتور پرقدرت می تواند الودگی های مختلف از درز و شکاف مبل و موکت و فرش را پاکسازی نماید. اساس کار تمامی جاروبرقی ها ایجاد خلا در مخزن بوده و با اختلاف فشار میان هوای اطراف جارو برقی و مخزن دستگاه مکش هوا به همراه آلودگی ها صورت می پذیرد.

دستگاه واترجت صنعتی

افزایش فشار اب توسط پمپ پرقدرت موجب می گردد تا آّب در از میان برداشتن آلودگی های مختلف به ماده ای پرقدرت تبدیل گردد. از دستگاه کارواش صنعتی می توان در لکه برداری از سطوح مختلف  و شستشوی صنعتی دستگاه ها و تجهیزات در محیط هایی نظیر آشپزخانه ها استفاده نمود

درخواست اطلاعات بیشتر