استفاده از دستگاه خوشبوکننده در هتل ها

بویایی تنها حس موجود در بدن انسان می باشد که تأثیر مستقیم بر بخش حافظه و احساسات می گذارد. این حس می تواند در یادآوری یک خاطره، یک مکان و یا موقعیت خاص بسیار تأثیرگذار باشد. از این رو امروزه ایجاد یک رایحه مطبوع در محیط های مختلف اعم از محیط های اداری، تجاری، مسکونی، هتل ها و مراکزی از این دست علاوه بر ایجاد یک محیط مناسب و دلنشین می تواند باعث ایجاد یک ذهنیت و خاطره مثبت بر افراد گردد. به این منظور امروزه استفاده از دستگاه خوشبوکننده هوا که یک دستگاه تخصصی و طراحی شده به همین منظور می باشد بسیار رایج و متداول شده است.


تأثیر دستگاه خوشبوکننده در هتل

مطالعات انجام شده در زمینه تأثیر حس بویایی بر ذهن افراد نشان می دهد که یک رایحه مطلوب می تواند باعث افزایش احساس آرامش افراد و تمایل آنها به ماندن در یک محیط به مدت طولانی تر و یا مراجعه مجدد به آن محیط شود. هتل ها نیز از جمله همین محیط ها می باشند که می توانند از این مطلب به منظور ایجاد اقامتی مطلوب و به یاد ماندنی در ذهن مسافران استفاده نمایند.


بخش هایی از هتل که می توان از دستگاه خوشبوکننده استفاده نمود

اکثر بخش های یک هتل این امکان را دارند تا از دستگاه های خوشبو کننده در آنها بهره برد. اما برخی مناطق دارای اهمیت ویژه تری می باشند، برای مثال در لابی و ورودی هتل می توان با ایجاد یک رایحه مناسب مسافران را به ماندن و جذب شدن به محیط ترغیب کرد. در سرویس های بهداشتی، رستوران و کافه تریا و راهروها نیز می توان از این دستگاه استفاده بهینه نمود.


موارد قابل توجه در به کارگیری دستگاه خوشبوکننده

همواره در انتخاب یک دستگاه خوشبو کننده مناسب می باید به چند نکته توجه نمود: اولین و مهم ترین نکته،  در نظر گرفتن وسعت محیط و تناسب آن با  وسعت پوشش دهی دستگاه می باشد با توجه به این نکته می توان دستگاهی انتخاب نمود که به راحتی بتواند تمام محیط را پوشش دهد. دومین نکته انتخاب اسانس متناسب با محیط و شرایط است با توجه به تنوع اساس های موجود می توان تقریبا برای هر سلیقه و کاربردی اسانس مناسبی انتخاب نمود، تجهیز به تکنولوژی اتمیزیشن، میزان مصرف انرژی دستگاه، مجهز بودن به زمان بندی اتوماتیک، گنجایش مخزن، قابلیت اتصال به سیستم هواساز و قابلیت کنترل از راه دور نیز از دیگر ویژگی های یک دستگاه خوشبو کننده می باشد که باید در نظر گرفته شوند.


تکنولوژی اتمیزیشن

این تکنولوژی اساس کار اکثر خوشبو کننده ها می باشد و به این شیوه عمل می نماید که مولکول های حاوی اسانس در ابتدا و تحت تأثیر فشار داخل مخزن دستگاه در فاز مایع می باشند، اما بسیار سبک و فرار بوده و در نتیجه به هنگام خروج از دستگاه و قرارگیری در فشار استاندارد به فاز گازی تبدیل شده و در محیط پخش می شود. در نتیجه می توانند در وسعت بیشتری پخش شده و به علت ویژگی نامحلول بودن، با مولکول های هوا ترکیب نشده و به مدت طولانی تری در محیط باقی می مانند.


اسانس ها و رایحه های مختلف

انتخاب رایحه می تواند متناسب با شرایط فصلی و محیطی متفاوت باشد. برای مثال می توان از رایحه های آرامش دهنده، نشاط آور، گرم و یا خنک استفاده نمود. دستگاه های خوشبو کننده عموما قابلیت تعویض اسانس را دارا می باشند اما در این صورت برای استفاده بهینه تر از دستگاه می باید مخزن را کاملا شست.  


زمانبندی اتوماتیک

در بسیاری از دستگاه های خوش بوکننده این امکان وجود دارد تا روز، زمان و ساعت دقیق روشن و خاموش شدن دستگاه به طور اتوماتیک و برنامه ریزی شده اتفاق افتد، و به این ترتیب امکان استفاده آسان برای کاربر فراهم  می شود. 

درخواست اطلاعات بیشتر