شوینده فرش ، موکت و مبل

هتل ها و مهمان سرا ها از جمله اماکنی هستند که در بیشتر اوقات در آن ها رفت و آمد صورت می گیرد. بنابراین در این اماکن تمیزی، زیبایی و بهداشت از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. اتاق ها و لابی هتل ها غالبا از فرش و موکت پوشیده شده و در اثر تردد افراد آلوده می شود. نتیجه این امر کاهش زیبایی و جلوه هتل ها و در نتیجه کاهش مراجعه افراد خواهد بود. حفظ زیبایی و کیفیت مبل ها، مورد دیگری است که می بایست مد نظر هتل داران قرار گیرد. شستشوی فرش، مبل و موکت در چنین مکان هایی نیازمند استفاده از یک ابزار کارآمد و با عملکرد صحیح می باشد که در پایان عملیات آسیبی نیز به این تجهیزات وارد نکند. دستگاه های فرش شوی و مبل شوی از ایده آل ترین دستگاه ها برای شستشوی فرش و مبل می باشند.


دستگاه فرش شوی

دستگاه فرش شوی، از جمله دستگاه های نظافتی تخصصی می باشد که برای شستشوی فرش و موکت و حتی سطوح سخت مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه از بخش های سامانه پاشش آب و مواد شوینده، مخازن آب تمیز و کثیف، سامانه برس زنی و سامانه مکش تشکیل شده است. مزیت اصلی فرش شوی ها عدم نیاز به جابجایی فرش و کاهش مصرف انرژی و آب می باشد. این دستگاه ها برای شستشوی فرش و موکت، ابتدا با پاشش آب و مواد شوینده و برس زنی سطح، آلودگی ها را از عمق الیاف آن ها خارج می نمایند. آب آلوده بلافاصله توسط تی جمع شده و از طریق سامانه مکش به مخزن آب کثیف می رود. قدرت موتور فرش شوی به گونه ای است که حجم زیادی از آب ریخته شده بر روی فرش مکش شده و تنها چند دقیقه برای خشک شدن آن زمان نیاز است. بعضی از فرش شوی ها با تعویض آسان برس خود می توانند برای شستشوی سطوح سختی چون سرامیک استفاده شوند.
نظافت و شستشوی مکانیزه مبل

تمیز نمودن کفی مبل ها به روش های سنتی و مرسوم امری زمان بر بوده و کیفیت مطلوبی ارائه نمی دهد. امروزه دستگاه های نظافتی تخصصی با عنوان مبل شوی عرضه شده اند که جهت رفع آلودگی های مبل ها بخصوص در هتل ها کاربردی اند. مبل شوی با پاشش فوم فشرده و غلیظ، سطح مبل را از آلودگی ها پاک می نماید. بعلت عدم نفوذ آب به درون مبل، آسیبی به این وسیله وارد نمی شود. ضمنا مکش فوم و آلودگی ها به داخل مخزن، سبب می شد تا سطح مبل به سرعت خشک شود. تولید کف این دستگاه ها از طریق یک کمپرسور هوا انجام شده و سیستم مکش نیز از یک موتور مکنده چند مرحله ای بهره می برد. برای انجام هرچه بهتر عملیات شستشو و نظافت مبل، تجهیزاتی چون برس غلطکی در کنار مبل شوی قابل ارائه است.


انواع مواد شوینده فرش ، موکت و مبل

دستگاه های فرش شوی و مبل شوی برای از بین بردن آلودگی های عمیق نیازمند استفاده از مواد شوینده می باشند. ماده شوینده کنسانتره T-foam به عنوان یکی از مناسب ترین مواد برای شستشو، ضد عفونی کردن و از بین بردن باکتری های منسوجات به ویژه مبل، به شمار می آید. این شامپو قابلیت تولید فوم داشته و می تواند به دستگاه مبل شوی که مجهز به کمپرسور هوا هستند، اضافه گردد. هم چنین ماده شوینده کنستانتره T-clean نیز به منظور شستشوی فرش، موکت و مبل به کار می رود. این شوینده و پاک کننده فرش یک امولسیون غیر یونی و با رایحه مطبوع است که عملکرد آن بدون کف می باشد شوینده T-clean بر روی فرش اسپری شده و یا با دستگاه های فرش شوی بدون کمپرسور هوا مورد استفاده قرار می گیرد. با بهره مندی از مواد شوینده مخصوص شستشوی فرش، موکت و مبل، عملیات تسهیل پیدا کرده و محیطی کاملاً تمیز و بهداشتی در هتل و مهمان سرا فراهم خواهد شد.

گالری تصاویر

فرش شوی فرش شوی فرش شوی

درخواست اطلاعات بیشتر