نظافت هتل با اسکرابر آنتی باکتریال

برای تمیزی و نظافت هتل ها دستورالعمل ها و استانداردهای مشخصی گردآوری شده است و هر هتلی به فراخور حال خود سیستم های کنترلی و اجرایی به خصوصی در زمینه بهداشت و تمیزی محیط هتل دارد. با رعایت این دستورالعمل ها و توجه به همه نکات بهداشتی مهمانان هتل تجربه اقامتی دلپذیر خواهند داشت. هتل ها در بردارنده بخش های مختلفی هم چون اتاق ها، حمام و سرویس های بهداشتی، رستوران، لابی، آسانسور و ...  هستند و جهت نظافت و پاکیزگی هر یک از آن ها باید قواعد و اصول ویژه ای رعایت گردد. هر چند در یک هتل زیبایی ظاهری از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می باشد اما این زیبایی در کنار بهداشت و تمیزی معنا پیدا کرده و تکامل می یابد. در این شرایط بهره مندی از تجهیزات نظافتی مناسب و کارآمد به امری ضروری تبدیل می شود؛ به گونه ای که علاوه بر فراهم ساختن سطح مطلوبی از بهداشت و تمیزی نباید آرامش و آسایش مهمانان را بر هم زند.


تجهیزات مناسب برای نظافت هر بخش

در هتل ها مهم ترین نکته کلیدی که تضمین کننده و نشان دهنده بالاترین سطح از استانداردهای بهداشتی باشد، دنبال نمودن فرآیندهای صحیح نظافتی است. جهت به انجام رساندن عملیات نظافت در بهترین حالت ممکن باید تجهیزات و ابزارهای نظافتی متناسب با هر بخش انتخاب گردد. جنس سطح و نوع کفپوش ها تعیین کننده شیوه نظافتی هستند؛ به عنوان مثال جهت شستشوی سطوح کف دستگاه اسکرابر، شستشوی موکت ها دستگاه فرش و موکت شوی و نظافت سطوح مختلف و جمع آوری زباله ها جاروبرقی هتلی مورد استفاده قرار می گیرد. هم چنین دستگاه های مبل شوی یا اسپری مکش برای شستشوی مبلمان و صندلی ها به کار می روند. در نتیجه لازم است با شناخت نوع سطوح تجهیزات و شیوه های مناسب به کار گرفته شوند.


اهمیت نظافت لابی هتل

لابی هتل عمومی ترین بخش هتل به شمار آمده و قسمت عمده ای از رفت و آمدهای هتل در این محل صورت می گیرد. علاوه بر تردد جهت رسیدن به اتاق ها و یا درب های خروجی، لابی ها مکانی مشترک برای ملاقات ها، جلسات کاری و دیگر فعالیت ها هستند. تمیزی لابی ها به اندازه پاکیزگی اتاق ها و سرویس های بهداشتی اهمیت و ضرورت دارد و از چالش برانگیزترین فرآیندهای نظافتی هتل ها تلقی می شود. لابی ها در نزدیکی بخش پذیرش و هم چنین اتاق ها در تمامی طبقات قرار دارند و از همین رو دیدگاه مهمانان را به طور مستقیم تحت تأثیر قرار می دهد.


شستشوی کف لابی با اسکرابر

یکی از مهم ترین دستورالعمل های نظافتی در هر محیطی با هر نوع کاربری شستشوی کف آن به شمار می آید. سطح زمین بازتابی از محیط را نشان می دهد و هر چه تمیزی و درخشندگی آن بیشتر باشد، تاثیر مثبت در اذهان عمومی بر جای می گذارد. به منظور شستشوی حرفه ای سطوح کف در لابی هتل بدون باقی ماندن هیچ گونه لکه و ردی از آب می توان از دستگاه اسکرابر یا کف شوی صنعتی استفاده نمود. با توجه به این که هتل ها محیط های پر رفت و آمدی هستند و افراد مختلف در آن حضور دارند، نیازمند سطح بالایی از بهداشت و نظافت می باشند و در نتیجه امکان بهره گیری از دستگاه های اسکرابر آنتی باکتریال وجود دارد.


کارایی اسکرابر آنتی باکتریال

دستگاه اسکرابر آنتی باکتریال یا نوبک نوعی دستگاه زمین شوی صنعتی است که از استاندارد noBac برخوردار گردیده و جهت شستشوی سطوح کف در محیط هایی با حساسیت بهداشتی بالا کاربرد دارد. مخازن این رده از دستگاه های اسکرابر با مواد معدنی ویژه ای غنی سازی شده اند که سبب گردیده دستگاه از توانایی حذف باکتری ها به میزان 99.9 درصد طی سه روز کاری برخوردار باشد. در حقیقت کف شوی آنتی باکتریال برای شستشوهای روزمره به کار می رود و در کنار این سطوح را نیز ضد عفونی می نماید. اسکرابر آنتی باکتریال نسبت به محصولات مشابه سطح صدای پایین تری دارد و برای محیط هتل که به آرامش بیشتری نیاز دارد، کاملاً مناسب است. علاوه بر لابی هتل، اسکرابر آنتی باکتریال جهت شستشوی سطوح کف در رستوران و آشپزخانه هتل نیز کاربرد دارد.

درخواست اطلاعات بیشتر