تجهیزات نظافتی مورد نیاز برای نظافت هتل

هتل ها در گروه محیط های پر رفت و آمدی هستند که همه روزه پذیرای تعداد زیادی از مسافران می باشند. عوامل بسیاری در محبوبیت یک هتل ایفای نقش می نمایند که در این میان می توان به مواردی از قبیل امکانات ارائه شده توسط هتل، موقعیت جغرافیایی و برخورد پرسنل نام برد. اما شاید یکی از نکات قابل توجه که از اهمیت ویژه ای برخوردار است، سطح بهداشت و میزان پاکیزگی و نظافت رعایت شده در بخش های مختلف یک هتل باشد. این امر که مسافران به محض ورود به لابی هتل متوجه درخشندگی موجود در تمامی قسمت ها شوند بدون شک می تواند در جلب رضایت آنان مؤثر باشد. در همین راستا همواره می توان از دستگاه ها و تجهیزات نظافتی تخصصی که به همین منظور طراحی و تولید شده اند استفاده نمود. در ادامه به برخی از این دستگاه پرداخته  می شود.

  • دستگاه اسکرابر

یکی از این تجهیزات نظافتی که به طور گسترده در شست وشوی سطوح کف بخش های مختلف یک هتل استفاده می شود دستگاه اسکرابر نام دارد. این دستگاه به صورت کاملا مکانیزه و با قابلیت خشک نمودن سطوح همزمان با شست وشو می تواند در بخش های مختلف اعم از لابی، سطوح کف سالن های ورزشی، رستوران، آشپزخانه، کافی شاپ، پارکینگ و سالن اجتماعات هتل ها مورد استفاده قرار گیرد.

  • واترجت صنعتی

برای از میان برداشتن برخی لکه های تثبیت شده و قدیمی واترجت صنعتی دستگاهی کاملا ایده آل می باشد. اگر دبی و فشار اعمال شده از سوی دستگاه به درستی انتخاب گردد هیچ گونه آسیبی به سطح وارد نمی شود. از این دستگاه می توان برای نظافت آشپزخانه و رستوران هتل، تجهیزات پخت و پز، محوطه بیرونی هتل ها و نظافت استخر بهره برد.

  • دستگاه جاروبرقی

دستگاه جاروبرقی از جمله اساسی ترین تجهیزات نظافتی می باشد که همواره به هنگام صحبت درباره نظافت می توان آن را در نظر داشت. به منظور جمع آوری آلودگی های درشت و کوچک از درز مبلمان، فرش و موکت، کناره ی دیوارها و سطوح کف دستگاه جاروبرقی دستگاهی ایده آل است.

  • دستگاه پولیشر

به علت تردد بالای صورت پذیرفته در هتل ها، سطوح کف در گذر زمان درخشندگی و براقیت حود را از دست داده و کدر می شوند. از این رو بهتر است تا در بازه های زمانی مشخص عملیات پولش زنی بر روی کفپوش ها انجام گردد تا علاوه بر حفظ جلا، با ایجاد لایه ای محافظ از واکس، کفپوش ها کمتر دچار آلودگی گردند و امکان قرارگیری گرد و غبار بر روی آنها کاهش یابد. همچنین با این عمل عمر کفپوش ها افزایش یافته و هزینه های ناشی از تعمیر و یا تعویض آنها به حداقل کاهش می یابد. 

  • دستگاه سوییپر

از جمله مهم ترین و پرکاربردترین تجهیزات نظافتی می توان به دستگاه جاروب شهری اشاره کرد. این دستگاه با قابلیت جمع آوری آلودگی های خشک و جامد کوچک و بزرگ بسیار ایده آل برای نظافت محوطه بیرونی هتل ها است. این تجهیزات در مدل های مختلف قابل استفاده می باشد و در برخی  از این مدل ها با پاشش آب به برس های گردان دستگاه از ایجاد گرد و غبار در هوا به هنگام نظافت جلوگیری بعمل می آید.

مزایای استفاده از تجهیزات نظافتی برای هتل ها

استفاده از این تجهیزات برای هتل ها مزایای بسیاری دارد ازجمله:

  • کاهش هزینه ها در بلند مدت با توجه به نیاز به نیروی کار کمتر و صرفه جویی در مصرف آب و مواد شوینده
  • افزایش سرعت در انجام عملیات نظافت
  • تبدیل عملیات نظافت از امری پر زحمت و خسته کننده به عملیاتی ساده و با کمترین کار فیزیکی
  • کیفیت بالای حاصل، در مقایسه با به کارگیری روش های سنتی
  • کاربرپسندی تجهیزات نظافتی و امکان به کارگرفته شدن توسط کاربران با هر سطح تجربه تنها با اندکی آموزش اولیه


درخواست اطلاعات بیشتر