خوشبو کننده هوا مراکز آموزشی

همه روزه در مراکز و مجتمع های آموزشی، دانشگاه ها و مدارس رفت و آمد های زیادی توسط دانشجویان انجام می پذیرد. علاوه بر انتقال آلودگی های مختلف به دلیل تردد بالا، بوی نامطبوع و عدم تهویه مناسب محیط می تواند از عوامل مهم کاهش تمایل افراد برای حضور در ابن قبیل محیط ها باشد. اما امروزه با استفاده از دستگاه خوشبو کننده اتوماتیک مراکز آموزشی این مشکلات برای همیشه حذف برطرف شده اند.

دلایل و اهمیت خوشبو کردن هوا

تاثیر بویایی بر مغز انسان به قدری زیاد است که امروزه از این تاثیر در درمان برخی بیماری ها استفاده می شود. روشی که به آن رایحه درمانی یا آروماتراپی می گویند. استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا مراکز آموزشی به منظور ایجاد رایحه خوش تنها یکی از دلایل استفاده از این تجهیزات می باشد. کاهش استرس و افزایش تمرکز یکی دیگر از دلایل اصلی استفاده از این تجهیزات می باشد.

نکات مهم به هنگام خرید خوشبو کننده هوا مراکز آموزشی 

تجهیزات خوشبو کننده اتوماتیک در مدل های مختلف در بازار موجود می باشد. این تنوع از جهتی دامنه انتخاب گسترده تری را به کاربر داده و از سوی دیگر می تواند کار را بر وی دشوار نماید چراکه در صورت عدم شناخت ویژگی های یک دستگاه رایحه افشان مناسب نمی توان خرید موفقی داشت. اولین نکته به هنگام خرید دستگاه مناسب توجه به کاربری محیط است. این که در هر مرکزی چه فعالیتی صورت می پذیرد و هدف کلی از ایجاد رایحه خوش چه می باشد بسیار اهمیت دارد. در ادامه به برخی ویژگی های یک دستگاه عطر افشان مناسب مراکز آموزشی می پردازیم:

- ابعاد مناسب

معمولا دستگاه های عطرافشان از ابعاد مختلفی برخوردار هستند. برخی با امکان قرارگیری بر روی میز، برخی با امکان نصب بر دیوار و گروهی دیگر در مدل های ایستاده طراحی شده اند. لازم است تا دستگاه خوشبو کننده هوا مراکز آموزشی از ابعاد مناسبی برخوردار باشد تا بدون اشغال فضای زیاد و یا ایجاد مزاحمت برای کارکنان و دانشجویان به پخش بو در محیط بپرد ازد.

- ویژگی های ظاهری مناسب

در صورتی که دستگاه عطرافشان مراکز آموزشی از طراحی ظاهری مناسبی برخوردار باشد، می تواند علاوه بر خوشبو کردن محیط، زیبایی و جلوه ویژه ای به آن ببخشد. تنوع در رنگ، بدنه مقاوم، سبکی و سادگی در حمل و امکان نصب آسان همگی از ویژگی های ظاهری یک دستگاه خوشبوکننده هوا مناسب مراکز آموزشی می باشد.

- پوشش دهی مناسب

اولین اقدام پیش از خرید دستگاه خوشبو کننده اتوماتیک مراکز آموزشی اندازه گیری مساحت محیط و ارتفاع سقف است. از آنجایی که سقف برخی دانشگاه ها و مدارس به دلیل معماری ویژه از ارتفاع استاندار پیروی نمی کئد، لازم است تا اندازه دقیق آن را در دست داشت. به این ترتیب می توان فضای محیط را با قدرت پوشش دهی دستگاه مقایسه کرده و مناسب ترین مدل را خریداری نمود. 

- اتومیزیشن 

یکی از مهم ترین ویژگی های نسل جدید خوشبو کننده هوا مراکز آموزشی برخورداری از یک تکنولوژی رایج در فرایند پخش بو می باشد. که تکنولوژی اتمیزیشن نام دارد. به این ترتیب که رایحه خوشبو کننده یا همان اسانس به صورت مایع داخل مخزن قرار گرفته و پیش از خروج از دستگاه به فاز گازی تبدیل می گردد. در نتیجه اتمیزیشن به معنی تبدیل ذرات اسانس به اتم های بسیار ریز است، به این ترتیب ماده خوشبو فضای بیشتری را پوشش داده و سرعت و ماندگاری بالاتری محیط دارد. ماندگاری بالای بو در محیط به معنی کاهش میزان مصرف اسانس و در نتیجه کاهش هزینه ها می باشد. 

- برنامه پذیری

برخی از انواع دستگاه های رایحه ساز دارای ویژگی های دیگری نیز هستند، از جمله: تجهیز به دماسنج، امکان کنترل از راه دور، برخورداری از صفحه نمایشگر و... . اما آنچه بیش از سایر ویژگی ها برای یک خوشبو کننده هوا مراکز آموزشی ضروری بشمار می آید قابلیت برنامه پذیری دستگاه می باشد. به این ترتیب که می توان طبق برنامه مشخص روز، ساعت و مدت دقیق روشن بودن دستگاه را تعیین نمود. در این صورت حتی اگر کارکنان روشن و خاموش کردن دستگاه را فراموش نمایند، سیستم هوشمند دستگاه مطابق برنامه مشخص به پاشش اسانس می پردازد.

- سایر ویژگی ها

برخی ساختمان های آموزشی با تجهیز به سیستم های هواساز به تازه سازی هوای محیط می پردازند. در این حین به هنگام خرید عطرافشان مناسب یکی از ویژگی های مهم قابلیت اتصال دستگاه به سیستم هواساز است. به این ترتیب هوای تازه و خوشبو وارد محیط می گردد. از دیگر ویژگی های مهم قابلیت شستشوی مخزن دستگاه است تا امکان تعویض اسانس داخل فراهم گردد. 

اسانس مناسب خوشبو کننده هوا مراکز آموزشی

پس از انتخاب دستگاه خوشبو کننده هوا مناسب نوبت به انتخاب رایحه مناسب می رسد. به منظور داشتن یک انتخاب مناسب لازم است تا رایحه های مختلف و ویژگی های هریک را شناخت. برخی رایحه ها نشاط آفرین بوده و احساس تازگی به محیط می بخشند، برخی دیگر خواص ضداسترس داشته، برخی دیگر با امکان جایگزینی سریع با بوی نامطبوع مناسب برای بخش هایی نظیر آشپزخانه، سلف سرویس، سرویس بهداشتی و سالن های ورزشی هستند. به طور کلی اسانس خوشبوکننده هوا را می توان در چهار دسته بندی ادکلنی، خوراکی، گل و طبیعت و میوه ای قرار داد که هرکدام با داشتن ویژگی هایی مناسب برای بخش های مختلف یک مرکز و ساختمان آموزشی می باشند. 

 


درخواست اطلاعات بیشتر