شستشوی و نظافت نمای ساختمان

نمای ساختمان ها و سطوح داخلی چون شیشه ها و پنچره ها  به عنوان یکی از اولین بخش های ساختمان می باشد که در بدو ورود نظر هر بیننده ای را به خود جلب می نماید. از این رو شستشو و نظافت این سطوح نقش موثری در جلب نظر مشتریان داشته و تصور ذهنی شفافی نسبت به سیستم مدیریت در فرد ایجاد می نماید. سطوح بیرونی ساختمان ها به واسطه مجاورت با فضای پیرامون، در معرض انواع آلودگی ها قرار دارند. نزولات جوی، فضولات پرندگان، بقای حشرات و ذرات معلق دوده و سرب حاصل از سوخت ناقص سوخت های فسیلی از جمله اصلی تری عوامل آلوده کننده، نمای ساختمان ها می باشند. ماندگاری آلاینده ها بر روی سطوح نه تنها جلوه های بصری محیط را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد بلکه می تواند صدمات جبران ناپذیر و پر هزینه ای را نیز به نمای ساختمان وارد نماید. بدون تردید شستشو و نظافت سطوح بیرونی ساختمان ها با استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت به واسطه وسعت بالای سطوح، امری دشوار و زمان بر می باشد. با توجه به اهمیت شستشو و نظافت نمای داخلی و خارجی ساختمان ها شرکت های سازنده تجهیزات مکانیزه و صنعتی نظافتی به منظور سهولت در امر شستشو و نظافت نمای ساختمان، تجهیزات نوینی را طراحی نموده اند که به طور خاص و تخصصی برای شستشو و نظافت نمای ساختمان به کار می روند.


اهمیت شستشو و نظافت نمای ساختمان

شستشوی نمای ساختمان ، نماشویی ساختمان ، آلاینده های موجود بر روی سطوح بیرونی ساختمان ها اغلب خاصیت اسیدی داشته و به واسطه تابش مستقیم خورشید در دراز مدت سفت و تثبیت می شوند. ماندگاری بلند مدت چنین آلاینده هایی بر روی سطوح می تواند موجب آسیب و خوردگی دیوار پوش های نمای ساختمان شده و هزینه های گزاف و هنگفتی تعمیر و تعویض دیوار پوش ها را نیز در پی داشته باشد. از این رو شستشو و حذف چنین آلاینده هایی از روی سطوح نما امری لازم و ضروری بوده و نقش موثری در کاهش هزینه ها دارد. شستشو و نظافت نمای ساختمان از  آلاینده ها با استفاده از شیوه های سنتی بسیار دشوار و زمان بر بوده و در روش های متداول نیازمند استفاده از داربست و تعداد زیادی نیروی خدماتی می باشد.


شستشو و نظافت نمای ساختمان با استفاده از دستگاه نماشوی

شستشوی نمای ساختمان
 ، نظافت نمای ساختمان دستگاه نما شوی دستگاهی تخصصی برای شستشو و نظافت سطوح نمای بیرونی ساختمان ها می باشد که بدون نیاز به داربست امکان شستشو و نظافت سطوح بیرونی و مرتفع ساختمان ها از روی زمین را به راحتی برای کاربر مهیا می نماید. بخش های اصلی دستگاه نماشو عبارتند از برس شستشو، لنس های تلسکوپی، سامانه فیلتراسیون و شیلنگ. تجهیز این دستگاه ها به لنس های تلسکوپی امکان دسترسی و شستشوی سطوح واقع در ارتفاع، را به راحتی از روی سطح زمین برای کاربر فراهم می نماید. علاوه بر این برس عریض و مجهز به مفصل متحرک به منظور تنظیم زاویه مناسب در دستگاه نما شوی نه تنها موجب افزایش سرعت عملیات شستشو و نظافت می گردد بلکه سطح تماس برس با سطوح را نیز به میزان قابل ملاحظه ای افزایش داده و ارتقا کیفیت شستشو و نظافت را در پی دارد. سیستم فیلتراسیون یکی از بخش های کلیدی در دستگاه های نماشوی می باشد، که با تصفیه و جداسازی املاح از آب، کیفیت شستشو و شستشو و نظافت نمای ساختمان را به میزان قابل ملاحظه ای افزایش می دهد.


مزایای استفاده از دستگاه نماشو در شستشو و نظافت نمای ساختمان

شستشوی نمای ساختمان ، نماشویی ساختمان، نماشوی استفاده از شیوه های متداول و سنتی شستشو نما ساختمان نیازمند تعداد زیادی نیروی خدماتی می باشد که هزینه های هنگفتی را بر دوش صاحبان و مدیران مراکز آموزشی تحمیل می نماید. علاوه بر این در شیوه های سنتی نظافت به منظور دسترسی راحت و آسان به بخش های مرتفع از داربست استفاده می شود که علاوه بر هزینه بر بودن از ایمنی مناسبی نیز برخوردار نمی باشد. این در حالی است که استفاده از دستگاه نماشو به واسطه تجهیز به لنس های تلسکوپی امکان دسترسی به نقاط دشوار و مرتفع را به راحتی از روی سطح زمین و بدون نیاز به داربست یا بالابر به راحتی برای کاربر فراهم می نماید از این رو به این روش نماشویی بدون داربست نیز گفته می شود. سرعت عمل بالای این دستگاه ها در شستشو و نظافت موجب افزایش سرعت عملیات شستشو شده و در نتیجه تعداد نیروی عملیاتی مورد نیاز را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.


گالری تصاویر

نماشویی نماشو نماشور

درخواست اطلاعات بیشتر