جاروبرقی صنعتی آزمایشگاه

 آموزش عملی و یادگیری در حین انجام کار نقش موثری در یادگیری و نهادینه شدن مطالب آموزش داده شده دارد. حضور در محیط آزمایشگاه و تلفیق مطالب تئوری با آموزه های عملی نه تنها موجب افزایش سطح آگاهی و تثبیت مطالب آموزش داده شده می گردد بلکه به واسطه تجربه عملی موجب افزایش تمایل دانش آموزان و دانشجویان به یادگیری و فرا گرفتن دانش می شود. با توجه به اهمیت انجام فعالیت عملی و آموزش در حین انجام کار، ایجاد  و احداث فضای آزمایشگاه و لابراتور در اماکن آموزشی ضروری بوده و از محبوبیت ویژه ای در بین دانش آموزان و دانش جویان بر خوردار می باشد. مسلما حضور بلند مدت و چندین ساعته دانشجویان در فضای آزمایشگاه و استفاده از مواد مختلف آزمایشگاهی موجب آلوده شدن این اماکن می شود، از این رو نظافت و حذف آلاینده ها از محیط امری اجتناب ناپذیر بوده و موجب تامین سطوح سلامت و ایمنی در چنین محیط هایی می گردد. مسلم است که استفاده از شیوه های سنتی و دستی نظافت توان لازم و کافی در تامین نیاز های نظافتی این محیط ها را ندارد، اما استفاده از شیوه های نوین و به کار گیری دستگاه های مکانیزه نظافت نه تنها عملیات نظافت را در زمان کوتاه تری انجام می دهد بلکه به واسطه استفاده از سیستم های مکانیزه موجب افزایش کیفیت نظافت می گردد. از جمله دستگاه های کاربردی که برای حذف آلاینده ها از محیط استفاده می شود می توان به دستگاه های مکنده یا جاروبرقی صنعتی آزمایشگاه اشاره نمود.


عملکرد دستگاه جاروبرقی صنعتی

جاروبرقی صنعتی آزمایشگاه ، مکنده صنعتی آزمایشگاه اساس عملکرد دستگاه جاروبرقی صنعتی آزمایشگاه کاملا مشابه با نمونه های خانگی و تجاری بوده و پمپ مکنده با ایجاد خلا در داخل مخزن دستگاه موجب ورود جریان هوا و حمل ذرات آلاینده می گردد. دو فاکتور مهم و کلیدی در دستگاه جاروبرقی صنعتی عبارتند از قدرت مکش و سرعت مکش. هر چه قدرت مکش دستگاه بیشتر باشد توان دستگاه در مکش آلاینده های چگال تر بیشتر شده و هر چه سرعت مکش بالاتر باشد، سرعت عملیات نظافت بیشتر می گردد. سیستم فیلتراسیون یکی از بخش های اصلی و مهم در دستگاه های مکنده می باشد که با ممانعت از خروج ذرات ریز گرد و غبار نقش موثری در بهبود کیفیت هوای پیرامون و افزایش کیفیت نظافت ایفا می نماید.

- مزایای استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی آزمایشگاه

جاروبرقی صنعتی آزمایشگاه ، جاروی صنعتی آزمایشگاه ، دستگاه های مکنده صنعتی در مقایسه با شیوه های دستی و سنتی نظافت سرعت عمل بالاتری داشته و علاوه بر این به واسطه تجهیز به سیستم های فیلتراسیون قدرتمند مانع از باز نشر ذرات آلاینده در محیط می شوند. عدم انتشار ذرات ریز گرد و غبار در حین عملیات شستشو و نظافت از دیگر ویژگی های این دستگاه ها می باشد که علاوه بر بهبود کیفیت فضای پیرامون، ضامن سلامت افراد حاضر در محیط می باشد. با توجه به شرایط آزمایشگاه و تراکم بالای تجهیزات و محدود بودن فضای تردد در این محیط ها، دستگاه های مکنده صنعتی در مدل های متنوعی تولید می شوند که بتوانند تمامی نیاز های نظافتی محیط را بر طرف نمایند. با توجه به شرایط محیطی و تعداد آزمایشگاه ها در فضای آموزشی می توان از دستگاه های مکنده به عنوان مکنده متحرک، ثابت یا مرکزی استفاده نمود.
- استفاده از دستگاه مکنده متحرک در آزمایشگاه ها

در صورت استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی آزمایشگاه به صورت متحرک، توجه به ابعاد دستگاه، معابر و فضای باز موجود در آزمایشگاه امری ضروری بوده و نقش موثری در بهره وری دستگاه ایفا می نماید. دستگاه های جاروبرقی صنعتی و نیمه صنعتی متحرک به منظور سهولت در جا به جایی و حمل و نقل مجهز به چرخ های کاربردی و هرزگرد می باشند.
- استفاده از جاروبرقی صنعتی آزمایشگاه به عنوان مکنده ثابت

دستگاه جاروبرقی صنعتی آزمایشگاه ، دستگاه مکنده صنعتی آزمایشگاه ، دستگاه های مکنده ای که به صورت ثابت ارائه می شوند دستگاه های بسیار کاربردی برای فضاهایی با تراکم بالا می باشند که به واسطه محدودیت در فضا اماکن جا به جایی و حمل و نقل انها دشوار می باشد. علاوه بر این عدم نیاز به جا به جایی دستگاه در حین عملیات نظافت، خستگی کاربر را به میزان قابل ملاحظه ای کاهش داده و امکان دسترسی و نظافت نقاط مختل را توسط خرطومی بلند به راحتی امکان پذیر می نماید. ابعاد کوچک و فشرده این دستگاه هیچ گونه مزاحمتی برای افراد ایجاد نمی نماید.- استفاده از جارو برقی صنعتی به عنوان مکنده مرکزی

جاروبرقی صنعتی آزمایشگاه، دستگاه جاروبرقی صنعتی آزمایشگاه در فضاهای آموزشی بزرگ یا اماکنی که دارای چندین فضای آزمایشگاهی هستند، استفاده از مکنده مرکزی گزینه ای ایده آل و مقرون به صرفه می باشد. در چنین حالتی دستگاه در فضایی خارج از محیط نصب شده و به واسطه سیستم لوله کشی امکان انجام عملیات نظافت در هر بخش با اتصال خرطومی مکنده به خروجی تعبیه شده، به راحتی برای کاربر مهیا می شود.درخواست اطلاعات بیشتر