کاربرد بخارشوی صنعتی در مراکز آموزشی

مراکز آموزش شامل مدارس، دانشگاه ها، مؤسسات، مجتمع های فرهنگی آموزشی، مهدهای کودک و ... در گروه مراکزی قرار می گیرند که روزانه افراد زیادی در آن حضور دارند، بر همین اساس فرآیند نظافت و شستشو در چنین محیط هایی حائز اهمیت است. تمیزی، بهداشت و زیبایی یک محیط آموزشی با سلامت جسم و روان دانش آموزان و دانشجویان ارتباط مستقیم دارد. کلاس های درس، کتاب خانه ها، نمازخانه ها، آزمایشگاه ها، کارگاه ها، سرویس های بهداشتی و سایر فضاهای واقع در مراکز آموزشی همه و همه مستلزم رسیدگی و نظافت هستند و باید به دقت و در بازه های زمانی مناسب و منظم تمیز گردند. محیط های عمومی و سطوحی که افراد مستقیم با آن ها تماس دارند، هر یک با توجه به ویژگی ها و کاربری هایی که دارند، نظافت و یا شستشو می شوند.

اهمیت ارتقای کیفیت پاکیزگی و بهداشت

تأمین سلامت دانش آموزان و دانشجویان در مراکز آموزشی برای افراد مسئول در این زمینه یک چالش به شمار می آید و اقدامات پیشگیرانه برای انتقال میکروب ها و بیماری ها از این محیط ها به طور مستمر باید انجام گیرد. بدون تردید نقش رعایت بهداشت فردی از سوی دانش آموزان و دانشجویان را نمی توان در حفظ بهداشت و سلامت مراکز آموزش نادیده گرفت، اما در کنار آن تمیزی و بهداشت بهینه محیط و سطوح مختلف یک ضرورت می باشد. به این ترتیب الگوی نظافتی، بهداشتی و شرایط فیزیکی مدارس و دانشگاه ها باید اصلاح شده و بهترین شیوه ها و تجهیزات برای ارتقا و بهبود پاکیزگی محیط به کار گرفته شود.

چه راه هایی برای ارتقای بهداشت محیط آموزشی وجود دارد؟

امروزه در بسیاری از محیط های عمومی فرآیند نظافت و شستشو به سوی مکانیزه شدن پیش روی داشته و با توجه به افزایش جمعیت و بزرگ تر شدن ساختمان ها دیگر روش های دستی پاسخگوی نیازها نبوده و جهت بهبود سطح کیفی تمیزی تجهیزات پیشرفته تری مورد استفاده قرار می گیرند. مراکز آموزشی نیز از این قاعده پیروی نموده و در راستای تامین تمیزی و بهداشت مطلوب و مورد نظر بهره مندی از دستگاه های نظافت صنعتی هم چون اسکرابر، واترجت صنعتی، بخارشوی صنعتی و ... را در دستور کار خود قرار می دهند.

معرفی بخارشوی صنعتی

بخار آب در شستشو و ضد عفونی کردن سطوح مختلف کاربرد دارد و به عنوان روشی کارآمد و سازگار با محیط زیست شناخته می شود. دستگاه بخارشوی صنعتی آب معمولی را دریافت کرده و به بخار تبدیل می نماید که با پاشش آن بر روی سطوح آلودگی ها و جرم های سخت از سطح جدا شده و به دلیل دمای بالای بخار سطح ضد عفونی می گردد. مهم ترین بخش های تشکیل دهنده بخارشوی صنعتی دیگ بخار، بویلر، مخزن آب کثیف و سیستم مکنده می باشد. سامانه مکش بخار شوی صنعتی آلودگی های جدا شده از سطح را مکش کرده و به مخزن آب کثیف انتقال می دهد، این فرآیند به سرعت آلاینده ها را از محیط حذف می کند.

- کاربرد بخارشوی صنعتی در مراکز آموزشی

دستگاه بخارشوی صنعتی می تواند به عنوان یک ابزار کارآمد و پر کاربرد در مدارس، دانشگاه ها و موسسه ها مورد استفاده قرار گیرد. این دستگاه مجهز به نازل های گوناگونی است که شستشوی سطوح مختلف را امکان پذیر می سازد؛ از همین رو بخارشو در بخش های متعدد محیط های آموزشی قابل به کار گیری خواهد بود. این دستگاه کارآمد جهت شستشوی

- میز و صندلی

- سطوح شیشه ای

- دیوارها

- سطح زمین

- تجهیزات ورزشی

- تجهیزات آشپزخانه، غذاخوری و بوفه

- تجهیزات آزمایشگاهی

- سرویس های بهداشتی

- اتاقک آسانسور

- و سایر سطوح مقاوم در برابر آب و حرارت

در یک محیط آموزشی کاربرد دارد. بخارشوی صنعتی با برخورداری از قدرت پاک کنندگی و ضد عفونی کنندگی بالا سبب پاکیزگی و بهداشت هر چه بیشتر و بهتر می گردد. از همین رو فضای آموزشی سطح سلامت و تمیزی بهینه تری می یابد و نتیجه حاصل از بهره مندی این دستگاه در مقایسه با استفاده از لوازم دستی و سنتی بسیار متفاوت خواهد بود. در مهدهای کودک و مدارس ابتدایی حضور تعداد بالای کودکان می تواند سرعت انتقال میکروب ها و بیماری ها را در اثر تماس با سطوح مختلف افزایش دهد که شستشوی این سطوح با دستگاه بخارشور سهم قابل توجهی در پیشگیری از این پدیده دارد.


- ویژگی های ساختاری دستگاه بخارشوی صنعتی

بخار شوی صنعتی با هدف استفاده طولانی مدت طراحی و تولید شده است، بنابراین به دیگ بخاری با ظرفیت بالا تجهیز گردیده که می تواند بدون وقفه بخار تولید کند. از دیگر ویژگی های مهم این دستگاه می توان به سیستم پاشش مواد شوینده اشاره نمود که در صورت لزوم مورد استفاده قرار گرفته و از قابلیت تنظیم برخوردار است. با توجه به این که دستگاه همواره در معرض آب و بخار قرار دارد، بدنه آن از جنس استیل ضد زنگ ساخته شده است که بر مقاومت آن در برابر خوردگی و زنگ زدگی می افزاید. دستگاه مجهز به چرخ های بزرگ و مقاومی می باشد که حرکت بخارشوی را بر روی انواع سطوح هموار می سازد.

 

گالری تصاویر

بخارشوی صنعتی بخارشوی صنعتی بخارشوی صنعتی بخارشوی صنعتی بخارشوی صنعتی بخارشوی صنعتی بخارشوی صنعتی بخارشوی صنعتی

درخواست اطلاعات بیشتر