جارو محوطه مدارس و مراکز آموزشی

نظافت و بهداشت محیط از مقوله های مهمی است که روز به روز بیشتر مورد توجه متصدیان بهداشت قرار می گیرد. بهداشت محیط حیاط، محوطه مدارس، دانشگاه و موسسات آموزشی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. موسسات و مراکز آموزشی محلی برای آموزش و پژوهش در بخش های مختلف علمی است. پس نظافت و پاکیزه بودن آن بسیار مهم می باشد و استفاده از ابزار و تجهیزات سنتی همانند تی و جارو نمی تواند نیاز استفاده کنندگان این اماکن را برآورده سازد. لذا نیازمند دستگاهی است که با سرعت و کیفیت در زمان کوتاه وظیفه نظافتی خود را انجام دهد. از این رو می توان از انواع دستگاه های جاروب محوطه، عبارتند از سوییپر صنعتی سرنشیندار و دستی استفاده نمود که به وسیله برس های دوار، گرد و خاک را به داخل مخزن دستگاه هدایت می کند و سطحی عاری از هر گونه آلودگی و گرد و خاک ایجاد می نمایند. این دستگاه نظافت صنعتی برای جمع آوری گرد و خاک، آلودگی، زباله و غیره... مناسب است. در ادامه قصد داریم تا با بررسی بخش های مختلف دستگاه سوییپر صنعتی مراکز آموزشی بپردازیم.

مزایای سوییپر صنعتی برای نظافت مدارس نسبت به جارو های دستی

استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی بجای جارو های دستی مزیت هایی دارد که به تفسیل به آنها میپردازیم.

- صرفه جویی در زمان با استفاده از دستگاه جاروب شهری

زمانی که با مسئله نظافت در مدارس روبرو می شویم، نیاز به صرفه جویی در زمان نظافت بسیار مورد توجه است. مشکلاتی در خصوص افزایش زمان وجود دارد. یکی از این مشکلات، می تواند ظرفیت کم مخزن جارو های سنتی (مانند خاک انداز در جارو های دستی) باشد. استفاده از جاروی محوطه به علت ظرفیت مخزن بالا، می تواند این مشکل را از بین ببرد.

- نیاز به نیرو خدماتی کمتر

گوناگونی و تعدد وظایف در مدارس و محیط های آموزشی سبب میشود که نیاز شدیدی به کاهش زمان انجام مسئولیت ها حس شود. استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی با مکانیزه کردن نظافت و نیاز به نهایتا یک کاربر، باعث کاهش نیروی مشغول در نظافت و افزودن آنها به بخش های دیگر شود. این امر به ویژه برای مراکز با وسعت بالا نظیر دانشگاه ها و مجتمع های آموزشی بسیار موثر می باشد.

- بهداشت بیشتر، نتیجه جاروب با سوییپر صنعتی

جاروی محوطه مراکز آموزشی، سوییپر صنعتی مدارسدر مدارس، رعایت بهداشت و پاکیزه بودن محیط بسیار حائز اهمیت است. در این مکان ها ممکن است با بروز بیماری هایی مانند آسم و آلرژی در اثر آلوده بودن مدرسه، مشکلاتی برای دانش آموزان و افراد حاضر در محل بوجود آید. جاروی محوطه مدارس با ادغام یک سیستم مکش قوی و یک فیلتراسیون بسیار قدرتمند باعث میشود تا علی رغم مکش زباله بدون برجا گذاشتن ذره ای از باقیمانده ی آلودگی، اطمینان دهد که این آلودگی به محیط مدرسه باز نخواهد گشت.

مشخصات فنی دستگاه های سوییپر صنعتی

سوییپر صنعتی وسیله ای برای نظافت صنعتی است که به منظور جمع آوری آلودگی و نظافت بخش های وسیع مورد استفاده قرار می گیرد. در ذیل برخی مشخصات فنی این دستگاه را بررسی میکنیم.


- فیلتر دستگاه جاروی محوطه مدارس

جاروی محوطه مراکز آموزشیدر ساختار دستگاه سویپر صنعتی، فیلتر به عنوان مهم ترین و اصلی ترین بخش دستگاه عمل می نماید و زمینه را جهت نظافت سطوح مختلف محیط های آموزشی فراهم می کند. فیلتر ها به طور کلی قابلیت به دام انداختن ذرات ریز جمع آوری شده از محیط توسط سویپر را دارا می باشند و همچنین با ممانعت از بازگشت ذرات مکش شده به محیط، هوای بازگشتی را پاکیزه و تمیز خواهند نمود. اهمیت فیلتر دستگاه سوییپر صنعتی محوطه آموزشی به گونه ای می باشد که در صورت ضعف و نقصان در عملکرد آن، دستگاه سویپر ناکارآمد بوده و بازدهی معکوسی از خود به جای می گذارد زیرا موجب پخش شدن بیشتر ذرات در محیط شده و سوییپر را زبر سوال می برد. از این رو یک جاروی تخصصی مکانیزه، با قابلیت فیلتراسیون در سطح بالا و کیفیت مطلوب و همچنین بهره گیری از سیستم نظافت فیلتر در راستای نظافت سطوح در مراکز آموزشی گام بر می دارد .


- نیروی مکانیکی و قدرت مکش جاروی شهری

جاروب مدارسبخش مهمی از عملکرد و کارایی دستگاه های سوییپر صنعتی به صورت مکانیکی می باشد. این سیستم به گونه ای است که دستگاه با بهره گیری از نیروی مکانیکی، برس استوانه ای مرکزی، برس های جانبی و در برخی از دستگاه ها، برس سوم نیز به کارایی هر چه بهتر دستگاه کمک می نماید. جاروی محوطه مدارس امکان جمع آوری ذرات ریز، گرد و غبار و خرده زباله ها از سطوح و هدایت و ذخیره سازی این مواد آلوده در مخزن دستگاه را فراهم می آورند. لذا سوییپر صنعتی با کار در محیط های آموزشی نظیر مدارس و محوطه دانشگاه ها، به کمک سامانه مکانیکی خود مواد را جمع آوری نموده و به کمک فیلتر دستگاه، از پخش شدن ذرات در محیط جلوگیری به عمل آورد.

- ظرفیت مخزن جاروی محوطه مدارس

صنعتیمخزن سوییپر صنعتی به سبب ذخیره سازی مواد در خود باید حجم قابل قبولی را به خود اختصاص دهد. از این رو تداوم کار سوییپر در محیط های آموزشی مقرر می گردد. بنابراین به کار بردن سوییپر در محیط هایی که شامل آلودگی های سخت و سنگین بوده و مقدار آن زیاد است، می تواند بسیار موثر و کارآمد باشد. مخزن سویپر صنعتی به صورتی است که تمامی ذرات ریز و زباله های درشت را حفظ کرده و از نشت و انتشار مجدد آن ها در محیط جلوگیری می کند. هرچه قدر ابعاد دستگاه سوییپر بزرگ تر باشد، مخزن آن نیز حجیم تر خواهد بود که مدل های کوچک تر جهت استفاده در محیط های پر تردد و یا راهروهای باریک مناسب بوده و انواع بزرگ تر برای نظافت محیط های وسیع تر به کار گرفته می شوند. به هنگام تهیه یک دستگاه جاروی محوطه مدارس باید با توجه به مساحت تحت نظافت و حجم آلودگی ها نسبت به خرید دستگاه مناسب اقدام نمود چراکه استفاده از دستگاه هایی که مخازن بسیار بزرگی دارند نیز می تواند دسترسی به بخش ها و مانورپذیری دستگاه را کاهش دهد.


گالری تصاویر

جارو سرنشیندار مدارس مدرسه دانشگاه موسسات ادارات جارو جاروب جاروی محوطه حیاط مدارس دانشگاه مدرسه کف سویپر سرنشیندار نظافت مدرسه محوطه موزه کتابخانه کف نظافت صنعتی مدرسه دانشگاه جارو سوییپر برگ جمکن کف شیوه نوین نظافت برگ جمکن جمع آوری زباله برگ سویپر نظافت مدرسه دانشگاه مدارس موسسات آموزشی موزه مهد نظافت بهداشت محیط برگ جمع آوری برگ تمیز کننده جارو دستگاه جدید نظافتی بهداشت محیط مدرسه موزه دانشگاه جدید ترین روش نظافت مدرسه دانشگاه موزه مدارس جاروی سرنشیندار بهترین روش نظافت برای فضای باز

درخواست اطلاعات بیشتر