کاربرد ترولی جمع آوری و حمل زباله در مراکز آموزشی

دانشگاه ها،‌ مدارس، موسسه های آموزش عالی و سایر مراکز مشابه در گروه مراکز آموزشی قرار می گیرند و کاملاً‌ روشن است دانشجویان، دانش آموزان و کارآموزان در این مراکز حضور مستمر و پیوسته دارند. تجربه نشان می دهد یک محیط پر رفت و آمد همواره در معرض آلودگی های مختلف قرار دارد و از همین رو اهمیت فرآیند نظافت در چنین محیط هایی بیش از پیش نمایان می شود. مراکز آموزشی دارای بخش های متعددی هستند که هر یک بنابر نوع کاربری که دارند باید نظافت و شستشو گردند. به عنوان مثال سالن ها و راهروها، سالن های غذاخوری، نمازخانه، سرویس های بهداشتی، خوابگاه و ... از مهم ترین بخش های اغلب مراکز آموزشی به شمار می آیند و لازم است به طور روزانه عملیات تمیزکاری در این فضاها انجام گیرد. به این منظور می توان از ابزار و دستگاه های مختلفی بهره گرفت. ترولی مراکز آموزشی یکی از ضروری ترین این ابزار بشمار می آید.

مراحل نظافت

فرآیند نظافت در مراکز آموزشی مراحل مختلفی را در بر می گیرد: نظافت و شستشوی سطوح کف، نظافت و شستشوی فرش و موکت،‌ جمع آوری زباله ها،‌ گردگیری و ... . پیش از شستشو و یا هر اقدام نظافتی دیگری ابتدا بهتر است زباله های کوچک و بزرگ جمع آوری شود تا عملیات نظافت با دقت،‌ سرعت و کیفیت بالاتری انجام پذیرد. به منظور نظافت و شستشوی هر یک از بخش های ذکر شده راهکارهای ساده نظافتی توسط تجهیزات مدرن دستی و یا تجهیزات مکانیزه پیشرفته وجود دارد. برای نظافت دستی می توان از انواع ترولی بهره گرفت و در میان آن ها ترولی جمع آوری و حمل زباله و ترولی جمع آوری و حمل لباس و ملحفه برای نظافت خوابگاه ها و سلف سرویس ها مناسب هستند. از این دو ترولی می توان با عنوان ترولی مراکز آموزشی نیز یاد کرد.

- نظافت سالن غذاخوری با ترولی جمع آوری و حمل زباله

در سالن های غذاخوری یا به عبارتی سلف سرویس دانشگاه و سایر مراکز آموزشی زباله با سرعت بالا تولید می شود و برای آن که نیروهای خدماتی با سرعت بالاتر و راحتی بیشتر به نظافت سالن غذاخوری بپردازند، می توانند از ترولی جمع آوری و حمل زباله بهره برند. در این تی شور نظافتی محفظه ای مشخص به منظور آویزان کردن کیسه زباله تعبیه شده تا کاربر فرایند نظافت را با سرعت بیشتر انجام دهد. 

- ویژگی های ترولی حمل زباله

ترولی حمل زباله یک ترولی مناسب مراکز آمورزشی نظیر مدارس، دانشگاه ها، مهد کودک ها و... بوده که بسیار کاربردی است و به طور اختصاصی برای جمع آوری حجم بالایی از زباله و حمل آسان آن ها طراحی شده و مورد استفاده قرار می گیرد. ترولی جمع آوری و حمل زباله دارای بخش نگهدارنده کیسه زباله می باشد و انواع مدل های ارائه شده بدین منظور از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار هستند و هنگام حمل کیسه های زباله پر و سنگین عملکردی عالی ارائه می دهند. نگهداری کیسه به گنجایش 120 لیتر،‌ تجهیز شدن به صفحه نگهدارنده در بخش زیرین کیسه زباله برای حمل ایمن زباله های سنگین،‌ تجهیز به پدال پایی برای سهولت تخلیه مخزن، تجهیز به درپوش پلاستیکی جهت جلوگیری از انتشار بوی نامطبوع و وجود چرخ های هرز گرد برای حرکت آسان و روان ترولی از مهم ترین ویژگی های بارز ترولی جمع آوری و حمل زباله به شمار می آید. بنابراین با استفاده از این ترولی حمل زباله در مراکز آموزشی به راحتی امکان جمع آوری زباله در سالن های غذاخوری و سلف سرویس دانشگاه ها و مراکز آموزشی فراهم می آید.

- نظافت خوابگاه ها

خوابگاه های دانشجویی محل اقامت بسیاری از دانشجویان می باشد و رعایت نظافت و بهداشت در آن ها دارای اهمیت و ضرورت است. یکی از ترولی های قابل استفاده در خوابگاه ها ترولی جمع آوری و حمل لباس و ملحفه است. این نوع ترولی سه نگهدارنده قابل تجهیز به کیسه های دارای ظرفیت بالا دارد و با کمک آن ها ملحفه ها و لباس های کثیف راحت تر و سریع تر به محل مورد نظر انتقال می یابد. این ترولی مقاوم و ضد زنگ بوده  و به دلیل برخورداری از سه درپوش با رنگ های متفاوت تفکیک لباس ها و ملحفه ها کار با ترولی مراکز آموزشی آسان تر انجام می پذیرد و کاربر دچار سردرگمی نمی شود. در خوابگاه ها که تعداد زیادی از افراد حضور دارند، نیاز به نظافت ملحفه ها و لباس ها افزایش می یابد و با استفاده از ترولی مخصوص حمل پارچه های کثیف جمع آوری و شستشوی منسوجات با سرعت و بهداشت بالاتری انجام می پذیرد.

گالری تصاویر

ترولی حمل زباله ترولی حمل زباله

درخواست اطلاعات بیشتر