شستشوی کف مراکز آموزشی

اهمیت ایجاد و حفظ یک محیط ایمن و سالم در مراکز آموزشی همچون مدارس و دانشگاه‌ها بر هیچ کس پوشیده نمی‌باشد. نظافت و پاکیزگی محیط تحصیل نه تنها مولفه‌ای موثر در تأمین سلامت دانش آموزان و دانشجویان بعنوان اکثریت افراد حاضر در محیط‌های آموزشی می‌باشد بلکه دارای تاثیر مستقیم بر شرایط روحی آنها بوده و با کیفیت یادگیری محصلین در ارتباط است. میزان تردد بالا در محیط‌های آموزشی و مدت زمان طولانی حضور افراد در آنها، نظافت پیوسته و روزانه این فضاها را اجتناب ناپذیر می‌نماید. در چنین شرایطی استفاده از ابزارهای سنتی نظافت همانند تی و سطل برطرف کننده نیاز نظافتی این اماکن نمی‌باشد و نظافت سریع و باکیفیت محیط‌های آموزشی در گرو استفاده از ابزار و تجهیزات نظافت مکانیزه همچون دستگاه اسکرابر می‌باشد.

استفاده از اسکرابر بعنوان یک ابزار نظافت کارآمد موجب حذف آلودگی از سطح زمین شده و علاوه بر تامین بهداشت و ایمنی محیط، از لحاظ بصری نیز فضایی خوشایند ایجاد می نماید. دلایل متعددی برای کاربرد اسکرابر در برنامه نظافتی روزانه محیط‌های آموزشی وجود دارد که برخی از مهم ترین آنها عبارتند از:


تنوع اسکرابر ها از لحاظ ابعاد و مدل


دستگاه های کف شوی در مدل ها و ابعاد بسیار متنوع تولید و عرضه می‌شوند در نتیجه به راحتی می‌توان مدلی کاملا متناسب با مساحت، شرایط و نیازمندی های مدرسه یا دانشگاه مورد نظر انتخاب نمود. اسکرابر های دستی سبک و کوچک هستند در نتیجه امکان شستشوی موثر فضاهایی که دسترسی به آنها دشوار است همانند زیر میزها، فضاهای متراکم همانند کلاس های درس و همچنین راهروهای باریک را فراهم می‌نمایند. این اسکرابر ها برای کاربرد در مدارس گزینه‌ای ایده‌آل به شمار می‌آیند. استفاده از اسکرابر های خودرویی برای انجام عملیات نظافت  و شستشو در محیط هایی با مساحت بالا همچون دانشگاه ها مقرون به صرفه خواهد بود و کاربرد آنها کیفیت شستشو و سرعت انجام عملیات را به نحو چشمگیر افزایش می‌دهد. از سوی دیگر وجود انواع مدل های اسکرابر کم صدا در بازار، به مسئولین مراکز آموزشی امکان می‌دهد برای شستشوی فضاهای نزدیک به کلاس‌های درس و کتابخانه ها، این نوع دستگاه های کفشو را انتخاب نمایند.


عملکرد چندگانه دستگاه اسکرابر


سه بخش اصلی دستگاه اسکرابر که عبارتند از برس های شوینده، سیستم مکش و تی به این دستگاه عملکردی چندگانه می‌بخشند. اسکرابرها علاوه بر شستشوی سطح و حذف آلودگی از آن، عملیات تی کشی و خشک کردن را نیز به طور همزمان انجام می‌دهند. در اسکرابرهای مجهز به برس غلطکی علاوه بر برس زنی، عملیات جاروب کردن سطح نیز تا حد مطلوبی صورت می‌گیرد. امکان تغییر نوع برس دستگاه اسکرابر


امکان تغییر نوع برس اسکرابر و انتخاب برسی متناسب با میزان سختی سطح، همچنین امکان استفاده از انواع پدها به منظور جلا دادن سطوح ، استفاده از دستگاه کفشور را بر روی انواع سطوح امکان پذیر می سازد.
افزایش سطح بهداشت، ایمنی و سلامت محیط و افراد


هنگام استفاده از ابزارهای نظافت سنتی دستی همانند تی و سطل ،آلودگی به طور کامل از محیط حذف نمی شود بلکه از بخشی به بخش دیگر منتقل می‌گردد. در مقابل دستگاه های زمین شوی بعلت برخورداری از سیستم مکش، آب و آلودگی بر جای مانده پس از عملیات شستشو را جمع آوری می‌نمایند و از انتشار آلودگی جلوگیری می‌ کنند. از سوی دیگر تجهیز اسکرابر به تی باعث می شود که عملیات خشک شدن سطح همزمان با شستشو صورت گیرد بدین ترتیب سرعت خشک شدن سطح به نحو قابل توجهی افزایش یافته و خطر سُر خوردن افراد کاهش می‌یابد. همچنین دستگاه های اسکرابر با برخورداری از طراحی ارگونومیک باعث کاهش فشار وارده بر روی نیروهای خدماتی و خستگی ناشی از ساعات کار طولانی در آنها می‌شوند و انجام مکانیزه عملیات نظافت و شستشو توسط دستگاه و عدم تماس مستقیم کاربر با مواد شوینده و آلودگی باعث ارتقاء سطح سلامت وی خواهد شد.


کاهش هزینه‌های نظافت


با توجه به ضرورت انجام عملیات نظافت و شستشو بصورت روزانه و پیوسته در محیط های آموزشی، هزینه این عملیات با احتساب آب و مواد شوینده مورد استفاده و همچنین نیروی کار قابل توجه خواهد بود. استفاده از دستگاه کفشوی میزان مصرف آب و مواد شوینده را به شکل قابل توجهی کاهش می دهد. از سوی دیگر بعلت افزایش سرعت شستشو و کاهش نیروی انسانی مورد نیاز برای انجام عملیات نظافت و شستشو هزینه های مربوط به نیروی کار نیز کاهش قابل ملاحظه خواهد داشت.


بطور کلی اسکرابر ها  ابزارهای نظافت بسیار کارآمد برای کاربرد در محیط های آموزشی شامل مدارس و دانشگاه‌ها می‌باشند. و نه تنها باعث پاگیزگی زمین و جلای آن شده بلکه از انتشار آلودگی جلوگیری می‌نمایند.


درخواست اطلاعات بیشتر