جاروبرقی صنعتی کارخانه فولاد

در کارخانه فولاد یکی از اساسی ترین مشکلات تولید آلاینده در حجم بالا می باشد. این آلاینده ها هم به صورت ضایعات مایع و هم به شکل گرد و غبار و آلودگی های جامد هستند. پخش این مواد در محیط علاوه بر تاثیر مستقیم بر کیفیت محصول تولید شده می تواند سلامت و ایمنی کارکنان را تحت تاثیر قرار دهد در نتیجه جمع آوری صحیح و به موقع آلاینده ها در کارخانه فولاد و صنایع مشابه همواره در الویت است. با استفاده از دستگاه های جاروبرقی صنعتی کارخانه فولاد می توان نیاز نظافتی این مراکز را به بهترین شیوه برطرف نمود. مواد ساینده خشک و تر، انواع براده، تراشه و ضایعات، مایعات با چگالی های مختلف و... بخشی از آلودگی های موجود در کارخانه های تولید فلزات هستند که باید با روشی مطمئن از میان برداشته شوند. 


ویژگی جاروبرقی صنعتی کارخانه فولاد

نیاز به نظافت در کارخانه های فولاد و ذوب آهن در دفعات متعدد و به صورت پیوسته است در نتیجه استفاده از دستگاه های خانگی و تجاری به هیچ وجه انتخاب مناسبی نمی باشد. لازم است تا در صنایع فولاد و ذوب آهن از دستگاه جاروبرقی سخت کار استفاده گردد تا علاوه بر فراهم نمودن نظافتی صحیح و اصولی، قابلیت کارکردی پیوسته و طولانی را داشته باشد. چرا که حجم آلودگی ها و وسعت مراکز عموما زیاد است. از جمله دیگر ویژگی های یک جارو برقی صنعتی قابل  استفاده در صنایع فولاد عبارتند از:


- ظرفیت مخزن

بدون شک حجم مخزن یک عامل مهم در تعیین سرعت نظافت صنعتی انجام شده می باشد. از طرف دیگر تاثیر مستقیم بر ابعاد دستگاه دارد. هرچه مخزن دستگاه بزرگتر باشد ابعاد آن نیز بزرگتر خواهد بود، با توجه به حجم آلودگی های تولیدی در صنعت فولاد استفاده از مدل های جارو برقی صنعتی با مخزن حداقل 100 لیتر انتخاب مناسبی می باشد در بسیاری موارد لازم است تا از مخازن رابط به هنگام عملیات نظافت استفاده شود. 


- سیستم فیلتراسیون

یکی از مهم ترین بخش ها در انتخاب جارو برقی صنعتی کارخانه فولاد فیلتراسیون دستگاه است. به منظور جلوگیری از برگشت مواد مکش شده به محیط و همچنین ایجاد محیطی مناسب و مطبوع عموما از فیلترهای ستاره ای و طبقه بندی شده در این دستگاه ها استفاده می گردد چراکه از حساسیت بالاتری در جذب ذرات برخوردار هستند. همچنین تجهیز به سیستم سایکلون امکان جدایش آسان تری را برای مواد به وجو می آورد.


- قدرت و سرعت مکش

ضایعات مایع چگال یکی دیگر از آلودگی های رایج در کارخانه فولاد است که برای جمع آوری آن به دستگاهی پرقدرت نیاز می باشد. در نتیجه قدرت و کیفیت پمپ از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. پمپ های مورد استفاده در این تجهیزات ساید چنل بوده که با دقت بالایی تولید شده است. 


ویژگی هایی ظاهری مکنده صنعتی مناسب

به هنگام خرید جاروبرقی صنعتی کارخانه فولاد توجه به امکان استفاده راحت از دستگاه بسیار حائز اهمیت می باشد. برحی از این ویژگی ها عبارتند از:

• امکان تخلیه آسان مخزن

• تجهیز دستگاه به چرخ  های مناسب برای حمل و جابه جایی آسان

• تجهیز به دسته های مناسب به منظور آسان نمودن فرایند نظافت

• برخورداری از بدنه مقاوم


جاروبرقی ضدانفجار

به منظور مکش آلودگی ها و ذرات قابل احتراق می توان از دو تجهیز نظافت صنعتی بهره برد: مدل اول جاروبرقی ضدانفجار که با تجهیز به یک موتور الکتریکی عایق بندی شده و  هرگونه خطر ایجاد جرقه و انفجار را از میان برمی دارد. مدل دیگر مکنده صنعتی هواکار است که با تجهیز به پمپ ونتوری بدون تولید برق و بدون تولید حرارت عملیات مکش آلودگی ها را انجام می دهد.

درخواست اطلاعات بیشتر