کاربرد واترجت صنعتی در کارخانه فولاد

واترجت صنعتی از دستگاه های نظافت مکانیزه و بسیار قوی است که به وسیله پاشش آب با فشار بالا انواع مختلف آلودگی ها را از بین می برد. با توجه به نوع آلودگی و سطحی که قرار است از روی آن کثیفی زدوده شود، فشار واترجت متنوع است و بالاترین فشار آن در حدی است که توانایی برش فولاد را دارد. پس انتخاب فشار مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد از این جهت که به بدنه وسیله و سطحی که قرار هست شسته شود،‌ آسیبی نرسد. صنایع فولاد از صنایع بسیار عظیم است و مسئله شستشو و نظافت در آن با دستگاه های نظافت صنعتی انجام می شود. در این بین واترجت های آب سرد یا آب گرم با فشار های گوناگون برای بخش های مختلف کارخانه مورد استفاده قرار می گیرد.


فولاد ضدزنگ به شدت مقاوم است و از استحکام بالایی برخوردار است، اما کثیفی ها و آلودگی های موجود می تواند آن را شکننده کند و به تدریج از بین ببرد. با این وجود، به کارگیری روش های مناسب می تواند به دوام و طول عمر قسمت های ضدفولاد دستگاه صنعتی در کارخانه ها و کارگاه ها اضافه کند. در ادامه به روش ها و دستگاه های قابل استفاده برای شستشو  و نظافت فولاد ضد زنگ پرداخته شده است.


واترجت های قوی

واترجت فشار قوی یکی از پر طرفدارترین وسایل و دستگاه های نظافتی است که در قسمت های مختلف کارخانه و صنایع فولاد از آن استفاده می شود. دستگاه های واترجت با فشار بالا مناسب برای شستشو . پاک کردن آلودگی های سخت از روی فولاد است و عملکرد آن به این صورت است که با اعمال آب فشار قوی آلودگی و زنگ از روی فولاد ها زدوده می شود. به طور معمول،‌ کارخانه های فولاد از واترجت صنعتی برای تمیز کردن سطوح صاف و بزرگ فولادی به کاربرده می شود. 


نکته مهمی که در استفاده از واترجت ها باید به آن توجه شود،‌ خودداری از شستشوی قطعات کوچک و دارای انحناهای ظریف با آن ها است چرا که سبب تخریب و از بین رفتن آن ها می شود. همچنین با توجه به بخاری که از دستگاه واترجت تولید می شود،‌توجه به نکات ایمنی مانند استفاده از یک مانع برای پخش شدن گازهای آلوده و بخار به وجود آمده است تا افراد این بخار را تنفس نکنند و مشکلات سلامتی به وجو نیاید. از پیشنهادهای شرکت ابراهیم استفاده از واترجت های صنعتی با فشار بالای 200 بار و زدودن زنگ از روی آهن آلات با سندبلاست است. در این روش به منظور کندن رنگ، جرم های سخت یا زنگ زدگی از مجموعه لوازم مورد نیاز در واترجت استفاده می شود. این لوازم جانبی بسته به کاربرد آن انتخاب می شود.

درخواست اطلاعات بیشتر