جمع آوری غبارات آلومینیوم با مکنده

در صنایع آلومینیوم، پی وی سی و پلاستیک فرآیند تولید محصولات و تأمین قطعات وابسته به آن با ایجاد گرد و غبار و تراشه های آلومینیومی همراه بوده که می توان گفت این پدیده اجتناب ناپذیر است. در این هنگام جمع آوری و حذف گرد و غبار و تراشه های به وجود آمده از محیط ضروری می باشد و در صورتی که این مواد کنترل نشوند، بهره وری و کیفیت ماشین آلات و هم چنین فرآیندهای تولید تحت تأثیر قرار گرفته و حتی در برخی موارد باقی ماندن ضایعات در محیط به خطرات جدی مانند انفجار منجر می شود و در حضور ذرات ریز آلومینیوم و غبارات حاصل از برش و تراش آلومینیوم احتمال وقوع انفجار بیشتر شده و هر چه مواد ریزتر باشد این احتمال قوت می گیرد. اگر ذرات و گرد و غبار تولید شده کوچک تر از 100 میکرون باشد، این مواد پودری به راحتی می سوزند و در محیط های مستعد آتش سوزی (ATEX Zones) منبعی برای وقوع اشتعال هستند. بنابراین انجام اقدامات احتیاطی بر اساس اصول مهندسی ضروری بوده و حائز اهمیت می باشد.


کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع آلومینیوم

به منظور جمع آوری و حذف مواد پودری و تراشه های آلومینیوم به صورت پیوسته و مداوم، دستگاه های مکنده یا جاروبرقی صنعتی و به خصوص مکنده های صنعتی دائم کار مورد استفاده قرار می گیرد. مکنده صنعتی ابزاری کارآمد و با کیفیت فوق العاده بوده که دارای قابلیت جمع آوری مواد به طور مستقیم از دستگاه ها و ماشین آلات صنعتی می باشد و ضایعات ایجاد شده را در هنگام تراش و برش از منبع تولید مکش می کند.


ویژگی های مکنده صنعتی

1- دستگاه های جارو برقی صنعتی محیط کاری را به ویژه در واحدهای صنعتی به طور کامل نظافت می کنند و جهت نظافت محیط هایی با خطر انفجار و هم چنین جمع آوری مواد پودری اشتعال زا مکنده صنعتی ضد انفجار دارای گواهی نامه ATEX به  کار گرفته می شود.


2- جاروبرقی صنعتی برای مکش مواد و ضایعات از انواع ماشین آلات صنعتی قابل استفاده بوده و با نصب جارو به عنوان مکنده مرکزی امکان جمع آوری مواد از چند نقطه فراهم می گردد بدون آن که جاروی صنعتی جا به جا شود.


3- به منظور جمع آوری غبارات و تراشه های آلومینیومی که سبک بوده و در هوا معلق هستند، مکنده صنعتی یا غبار گیر صنعتی با سرعت مکش بالا دارای کاربرد منحصر به فرد می باشد و به دلیل سرعت مکش فوق العاده غبارگیر صنعتی حجم عظیمی از هوا در لحظه جا به جا شده و به این ترتیب غبارات و تراشه های سبک معلق در هوا مکش می شوند.


4- بهره مندی از دستگاه مکنده صنعتی این اطمینان را می دهد که مواد آتش زا در محیط بر روی هم انباشته نشده و مخزن ضد انفجار آن مواد را با ایمنی در خود نگه می دارد.


مکنده صنعتی و جمع آوری مواد از ماشین آلات صنعتی

مکش پیوسته و بدون وقفه تراشه های آلومینیومی و گرد و غبار آن از ماشین آلات صنعتی که عملیات تراش و برش را انجام می دهند و دیگر تجهیزات مربوط به آن با استفاده از مکنده های صنعتی، یکی از ضروری ترین اقدامات و مهم ترین عاملی است که بالاترین سطح ایمنی را در محیط کاری و کیفیت محصولات تولیدی را در صنایع آلومینیوم، پی وی سی و زنجیره تأمین دیگر مواد پلاستیکی ضمانت می کند. جاروبرقی صنعتی ضایعات ایجاد شده در زمان تولید و پردازش را به طور کامل جمع آوری می کند، کیفیت محصولات نهایی را به حداکثر می رساند، بهره وری ماشین آلات صنعتی را افزایش داده و تثبیت می نماید و مدل های ضد انفجاری شرایط ایمنی بهینه و مناسب را در محیط های پر خطر فراهم نموده و از  بروز حوادث جلوگیری به عمل می آورد.

درخواست اطلاعات بیشتر