مکنده مرکزی صنایع فولاد

در صنایع فولاد و فرآیند های متالوژی، غبارات و باقی مانده مواد می توانند اثر قابل توجه و مخربی بر کیفیت محصولات تولید شده و همچنین فرآیند تولید داشته باشند. همچنین این آلودگی ها ممکن است موجب بروز آسیب به دستگاه ها و تجهیزات صنعتی شوند. برای رفع این مشکلات می بایست زمان و هزینه زیادی را صرف کرد. اغلب، برخی از این مواد بسیار ارزشمند بوده و می توانند بازیافت شوند و مجددا در فرآیند های صنعتی و متالوژی مورد استفاده قرار گیرند. نظافت، انتقال و بازیافت مجدد این مواد باقی مانده بسیار دشوار بوده و نمی توان با هر روشی به انجام آن پرداخت. مکنده های صنعتی و قدرتمند به دلیل امکانات و کارایی منحصر به فرد خود، قادرند تمامی فرآیند های مورد نیاز در صنایع فولاد از قبیل نظافت و دفع مواد زائد، انتقال مواد و بازیافت مواد ارزشمند و برگرداندن آن ها به چرخه تولید را انجام دهند. به همین دلیل می توان از جاروبرقی های صنعتی در چنین فرآیند هایی استفاده کرد. بهره گیری ای مکنده های قدرتمند باعث کاهش گرد و غبارات موجود شده و افزایش بهره وری در فرآیند تولید را به همراه خواهد داشت.


جاروبرقی مرکزی چیست؟

دستگاه مکنده صنعتی به دو صورت قابل جابجایی و ثابت ارائه شده است. به منظور نظافت کارخانه های مرتبط با صنایع فولاد استفاده از مکنده مرکزی بهینه تر و کارامد تر خواهد بود. این دستگاه به صورت ثابت نصب شده و انشعاباتی از آن گرفته می شود. این انشعابات به صورت لوله کشی بوده و نازل بر سر این انشعابات نصب می شود. افت فشار مکش در لوله کشی به مراتب کمتر از خرطومی های بلند است. از دیگر مزایای استفاده از مکنده مرکزی استهلاک کمتر می باشد که در صورت عدم استفاده ازجاروبرقی مرکزی و بکارگیری جاروبرقی های قابل حمل، به دلیل جابجایی مداوم جاروبرقی در محیط های سخت و صنعتی، این دستگاه به مرور زمان دچار آسیب و استهلاک می شود. با استفاده از مکنده مرکزی می توان به طور همزمان و موازی با هم، چند بخش را نظافت نمود یا در این بخش ها عملیات جابجایی و انتقال مواد را انجام داد.


کاربرد ها و مزایای استفاده از مکنده در مرکزی صنایع فولاد

از مکنده مرکزی صنایع سیمان می توان در عملیاتی همچون انتقال مواد، نظافت و دفع مواد زائد، و جمع آوری مواد باقی مانده از فرآیند های تولیدی به منظور بازیافت و استفاده مجدد از این ماده ها استفاده کرد. مکان های قابل استفاده از مکنده مرکزی شامل خطوط تولید، محوطه ها، اطراف ریل های صنعتی و... می باشد. بهره گیری از این جاروبرقی هایی که به صورت ثابت و مرکزی نصب می شوند مزایای فراوانی دارد. برخی از مزایای استفاده از این دستگاه به شرح زیر است:1- مخزن بزرگ: به دلیل ظرفیت بسیار بالای مخزن امکان مکش و جایگیری حجم زیادی از مواد را داشته و نیاز به تخلیه مداوم نخواهد داشت.

2- صدای کم: به دلیل نصب در بخش اصلی و انجام فرآیند مکش با یک نازل، سطح صدا در مکان های نظافتی بسیار کم می باشد.

3- انشعاب گیری: با انشعاب گیری از مخزن مکنده امکان مکش همزمان از چند انشعاب و بدون کاهش قدرت انشعاب وجود خواهد داشت.

4- مکش هر نوعی از مواد: به دلیل نازل های بخصوص و ظرفیت بالای مخزن این دستگاه ها قادر به مکش هر نوع از مواد شامل جامد، مایع و پودری می باشند.

5- سرعت عمل و کاهش زمان: به دلیل جریان همیشگی فرآیند های صنعتی در کارخانه های فولاد، کاهش زمان انتقال مواد یا نظافت و افزایش سرعت عمل مزیت بسیار بالایی به شمار می رود که با بهره گیری از مکنده صنعتی این ویژگی بسیار مهم حاصل خواهد شد.


درخواست اطلاعات بیشتر