شستشوی محوطه کارخانه های فولاد

در صنایع و کارخانه های بزرگ فولاد و ذوب آهن بر اثر فعل و انفعالات مواد شیمیایی خاکستر و دوده زیادی تولید می شود. این واکنش های شیمیایی بر روی دیواره ها و سطوح محیط داخل و یا بیرون کارخانه ها رسوب کرده و اثرات مخربی بر روی سلامت افراد و محیط زیست خواهد داشت. از این رو نظافت آنها هم برای تامین سلامت افراد و هم برای کاهش در هزینه های لازم برای کنترل و مدیریت این آلاینده ها امری ضروری می باشد. استفاده از شیوه های سنتی در نظافت این صنایع علاوه براینکه هزینه های هنگفتی را بر این صنایع تحمیل می کند، قادر به نظافت با کیفیت و موثر نمی باشد. استفاده از حجم بالای آب و مواد شوینده نه تنها هزینه زیادی در بر دارد، بلکه خسارات جبران ناپذیری به محیط زیست و منابع آبی کشور وارد می کند. از این رو استفاده از شیوه های نوین و دستگاه های مکانیزه ایی چون دستگاه های واترجت صنعتی یا شوینده های فشار قوی، علاوه بر سازگاری با محیط زیست، نتایج نظافتی مطلوبی را حاصل می کند.

اساس عملکرد دستگاه واترجت صنعتی

دستگاه های واترجت شامل موتور، پمپ مکنده، شیلنگ فشار قوی و نازل های پاشش می باشند. پمپ مکنده به عنوان قلب دستگاه بوده و وظیفه تولید آب با فشار بالا را بر عهده دارد. آب پر فشار با عبور از شیلنگ فشار قوی به نازل رسیده و به بیرون پاشش شده و در برخورد با آلاینده ها، آنها را از سطح جدا می کند.

مزایای استفاده از واترجت ها در نظافت سطوح کف

همانطور که در بالا اشاره شد، دستگاه های واترجت با استفاده از فشار بالای آب جرم ها و دود ها را از روی سطح پاک نموده و سطوح عاری از آلودگی به جای می گذارند. سرعت نظافت در این دستگاه ها بسیار بالاتر از شیوه های سنتی بوده و باعث صرفه جویی در مصرف آب می شوند. حجم آب خروجی در یک ساعت از یک شیلنگ معمولی با فشار 4 بار، برابر با 3000 لیتر می باشد درحالی که در استفاده از دستگاه واترجتی با فشار 100 بار 400 لیتر آب در ساعت مصرف می شود. عدم استفاده دستگاه های واترجت از مواد شوینده در نظافت سطوح، باعث افزایش سازگاری این دستگاه ها با محیط زیست گردیده است. از این رو استفاده از این دستگاه ها بسیار مقرون به صرفه بوده و کاهش در هزینه ها را در پی دارد.

تقسیم بندی واترجت ها بر اساس دمای آب خروجی

واترجت ها بر اساس حرارت آب خروجی به دو دسته، واترجت های آب گرم و واتر جت های آب سرد تقسیم می شوند. همانطور که از نام واترجت آب سرد پیداست، این دستگاه ها از آب با دمای معمولی در انجام عملیات نظافتی استفاده می کنند. در حالیکه در واترجت های آب گرم، آب وارد شده در دستگاه توسط سیستم گرمایشی گرم شده و برای نظافت آلودگی ها استفاده می شود.


مقایسه واترجت صنعتی آب گرم و واترجت آب سرد

معمولا فشار ایجاد شده توسط پمپ برای از بین برن آلودگی ها کفایت می کند. از این رو در بیشتر موارد از واترجت آب سرد برای نظافت استفاده می شود. اما در صورت وجود آلودگی های چرب و روغنی، استفاده از کارواش آب گرم، کارآیی بیشتری دارد. قیمت دستگاه های کارواش آب سرد نسبت به نمونه های آب گرم ارزانتر بوده و ابعاد کوچکتری دارند، از این رو قابلیت حمل بهتری داشته و به فضای کمتری برای نگهداری نیاز دارند.

انواع واترجت بر اساس میزان فشار تولیدی

واترجت ها بر اساس قدرت پمپ در تولید آب پر فشار به سه گروه واترجت های نمیه فشار قوی، واترجت های فشار قوی و واترجت های فوق فشار قوی تقسیم می شوند. فشار آب دستگاه های نیمه فشار قوی کمتر از 250 بار بوده و بیشتر برای مصارف خانگی استفاده می شوند در حالیکه فشار دستگاه های فشار قوی بین 250 تا 100 بار بوده که برای عملیات های سنگین صنعتی به کار می روند، و دستگاه های فوق فشار قوی که فشاری بیش از 1000 بار تولید کرده و برای انجام عملیات های سنگین صنعتی مانند لایه برداری، کاربرد ویژه ایی دارند

گالری تصاویر

شیوه نوین شستشوی کف با افشانه های فشار قوی آب کفشو شیوه نوین نظافت شستشوی کف واترجت فولاد ذوب آهن کف شستشو جرم گیری سطوح زمین دیوار واترجت شرکت ابراهیم رسوب گیری جرم گیری سطوح کف دیوار شوینده واترجت آب شستشو افشانه های فشار قوی سطوح کف دیوار فولاد آهن نظافت صنعتی کف کارخانه صنایع فولاد ذوب آهن واترجت جرم گیری سطوح کف دستگاه های نظافت صنعتی فولاد ذوب جرم گیری بتن آسفالت کاشی افشانه شرکت ابراهیم کف آب جرمگیری رسوبگیری شوینده فشار قوی فولاد ذوب آهن شستشو جرم گیری دستگاه ها واتر جت فولاد ذوب آهن آب جرم گیری دیوار دوده خاکستر روغنی واترجت فولاد مس واترجت صنعتی شرکت ابراهیم شستشو جرم گیری فولاد ذوب لایه برداری رسوب جرم سطوح محیط اطراف فولاد ذوب آهن لایه برداری جرم رسوب دیوار سطوح کف شرکت ابراهیم جرم رسوب گیری محیط اطراف فولاد ذوب آهن کارخانه

گالری ویدئو

نظافت صنعتی_جرم_رسوب_سطوح_کف_شوینده_واترجت_فولاد شستشو_دیوار_نظافت_دوده_چربی_فولاد_واتر جت_ذوب آهن

درخواست اطلاعات بیشتر