کاربرد سوییپر فولاد و ذوب آهن

حجم آلودگی های تولید شده در کارخانه های فولاد و ذوب آهن به شدت بالا است این امر نظافت این محیط ها را دشوار و نیازمند تجهیز به دستگاه های نظافت صنعتی می نماید چراکه علاوه بر بالا بودن میزان آلودگی، محیط با سرعت بسیار زیادی آلوده شده و این امر موجب می شود تا نظافت روزانه و پیوسته یکی از ضروریات در این محیط ها باشد. سرعت و کیفیت تولید، سلامت کارکنان،‌ ایمنی محیط و... همگی از مواردی است تحت تاثیر نظافت محیط قرار دارند . یکی از دستگاه های مکانیزه و کاربردی سوییپر فولاد و ذوب آهن است که می تواند فضایی وسیع را در زمانی کوتاه با کیفیتی مناسب نظافت نماید. 


آلودگی کارخانه های فولاد و ذوب آهن

گسترش آلودگی های صنعتی نظیر پودر آهن، گرده و خاک، گندله و... در حجم بالا در کارخانه فولاد و ذوب آهن موجب می گردد تا جمع آوری آنها بدون استفاده از دستگاه های نظافت تخصصی عملا غیر ممکن باشد. یکی از مناسب ترین این دستگاه ها، سوییپر فولاد و ذوب آهن است که می تواند بهترین گزینه در این حوزه باشد. این دستگاه به راحتی می تواند تمام چالش های نظافتی را از میان بردارد. از جمله مهم ترین این چالش ها وسعت بالای این مراکز می باشد که عملیات نظافت را نیازمند صرف زمان و تعداد زیادی نیروی خدماتی می نماید، یک دستگاه سوییپر صنعتی به راحتی می تواند تمامی این آلودگی ها را در زمانی کوتاه از میان بردارد.


کاربرد سوییپر فولاد و ذوب آهن

دستگاه سوییپر فولاد و ذوب آهن یک دستگاه مکانیزه صنعتی به منظور جمع آوری آلودگی های خشک و جامد کاملا ایمن و سریع است. این دستگاه ها در دو مدل باتری دار و دیزلی طراحی و تولید می شوند که انتخاب آنها با توجه به نیاز صورت می پذیرد. عموما از نوع دیزلی به منظور جمع آوری آلودگی ها در حجم بالاتر و وسعت بیشتر و از نوع باتری دار در محیط های با میزان دسترسی محدود استفاده می شود چراکه عموما ابعاد فشرده تری داشته و وزن کمتری دارند. 


نحوه عملکرد دستگاه سوییپر فولاد و ذوب آهن

دستگاه سوییپر فولاد و ذوب آهن جمع آوری آلودگی ها را به وسیله برس غلطکی که در مرکز دستگاه تعبیه شده انجام می دهد عموما دستگاه های جاروب شهری مجهز به دو برس دیسکی در دو طرف می باشند و به وسیله آنها آلودگی ها را به سمت برس مرکزی هدایت می نمایند. این آلودگی ها پس از مکش به سوی مخزن دستگاه هدایت می شوند. ظرفیت مخزن این دستگاه ها متفاوت بوده و نحوه تخیله آنها به شیوه های مختلفی صورت می پذیرد. هرچه ابعاد دستگاه بزرگ تر باشد حجم مخزن بیشتر بوده و به دلیل کم شدن تعداد دفعات نیاز به تخلیه مخزن سرعت انجام عملیات نظافت افزایش می یابد.  فیلتراسیون یکی دیگر از بخش های مهم در دستگاه سوییپر شهری می باشد وظیفه اصلی این بخش جلوگیری از بازگشت دوباره آلودگی ها به محیط پس از جمع آوری است. وجود یک سیستم فیلتراسیون مناسب این امکان را به وجود تا قدرت دستگاه در جمع آوری آلاینده ها افزایش یافته و نظافت با کیفیت بالاتری انجام پذیرد. سوییپر فولاد و ذوب آهن در دو نوع دستی و خودرویی طراحی می شود که می توان با توجه به مساحت و زمان مورد نظر برای نظافت نوع مناسب را انتخاب نمود.

گالری تصاویر

سوییپر صنایع فولاد سوییپر صنایع فولاد و ذوب آهن دستگاه سوییپر صنایع فولاد و ذوب آهن

درخواست اطلاعات بیشتر