جاروب محوطه مراکز مذهبی

لزوم انجام نظافت بر کسی پوشیده نبوده و به عنوان یکی از اصلی ترین موضوعات در جوامع بشری مطرح می باشد. رابطه تنگاتنگ نظافت و سلامت افراد جامعه ایجاب می کند تا همواره درصدد از بین بردن آلودگی ها و نظافت محیط اطرافمان باشیم. از سوی دیگر ازدحام و تردد افراد در اماکن مذهبی و امام زادگان از اصلی ترین عوامل آلودگی محیط بوده و در صورت عدم نظافت می تواند منشایی برای انتقال انواع بیماری ها به مراجعه کنندگان این اماکن باشد. ازدحام و تردد بالای افراد در اماکن مذهبی از یک سو و مساحت های وسیع این اماکن از سوی دیگر، باعث ناتوانی شیوه های سنتی در نظافت با کیفیت و موثر این اماکن شده است. استفاده از جاروب محوطه مراکز مذهبی می تواند تاثیر قابل ملاحظه ای در کیفیت و سرعت نظافت داشته باشد.


انواع جاروب محوطه مراکزمذهبی بر اساس نوع هدایت

سوییپر ها بر اساس نوع هدایت دستگاه به دو گروه کلی سوییپر دستی و سوییپر سرنشین دار تقسیم می شوند. ابعاد دستگاه و و پهنای نظافتی در سوییپر دستی کمتر از مدل های سرنشین دار بوده و به واسطه ابعاد کوچکشان قدرت مانور بالایی دارد. در این مدل از دستگاه های جاروب شهری کاربر در پشت دستگاه قرار گرفته و آن را هدایت می کند. سوییپر خودرویی مراکز مذهبی مجهز به صندلی کاربر بوده و کاربر با قرار گرفتن بر روی صندلی، دستگاه را هدایت می کند، در نتیجه کمتر خسته شده و توانایی بیشتری برای ادامه فعالیت داشته، و باعث افزایش راندمان کاری و کیفیت نظافتی می شود. سوییپر های خودرویی ابعاد متنوعی داشته و نمونه های کوچک و فشرده آنها همانند سوییپر های دستی قدرت مانور بالایی دارند.

عملکرد سوییپر صنعتی 

جاروب محوطه مراکز مذهبی ، سوییپر مراکز مذهبی سوییپر ها دستگاه هایی مکانیزه می باشند که عملکرد آنها شباهت زیادی به شیوه ی سنتی جارو کشی داشته و به واسطه برس های دیسکی جلویی آلاینده ها را به قسمت میانی دستگاه هدایت می کند. ژباله ها و گرد و خاک جمع شده در وسط دستگاه در اثر حرکت دوارانی برس رولی میانی به درون مخزن منتقل می شوند.


- سیستم مکش گرد و خاک

جاروی محوطه مراکز مذهبی ، سویپر صنعتی مراکز مذهبی سوییپر های سرنشین دار به منظور کنترل گرد و غبار ناشی سیستم برس زنی مجهز به سیستم مکش گرد و غبار بر روی برس های دیسکی جلویی می باشند، این سیتم با مکش گرد و خاک مانع از انتشار آنها در می گردد. در برخی از مدل های سوییپر سرنشن دار، به منظور تقویت سیستم خلا از لایه لاستیکی در مقابل برس های دیسکی استفاده می شود.

- چرخش عقب گرد یا پاد ساعت گرد برس رولی

برس رولی، برس اصلی دستگاه سوییپر بوده و با چرخش در خلاف جهت حرکت سوییپر ( عقب گرد) زباله ها را به داخل مخزن پرتاب می کند. حرکت پادساعتگرد برس رولی تاثیر بسزایی در کیفیت نظافتی دستگاه دارد.

تقسیم بندی سوییپر ها بر اساس نیروی محرک

سوییپر مراکز مذهبی سوییپر ها بر اساس نوع نیروی محرکه به سه دسته سوییپر های مکانیکی، سوییپر های الکتریکی و سوییپر های دیزلی تقسیم می شوند. سوییپر های مکانیکی فاقد موتور حرکتی بوده و به واسطه نیروی وارد شده از سمت کاربر حرکت می نمایند. برخی از مدل های سوییپر دستی از نوع مکانیکی می باشند اما سوییپر های سرنشین دار همگی از سوخت فسیلی یا نیروی الکتریکی برای حرکت دستگاه استفاده می کنند. سوییپر های الکتریکی بیشتر برای فضاهای بسته مناسب بوده و از مدل های دیزلی در فضا های باز استفاده می شود.  


مزایای استفاده از سوییپر در اماکن مذهبی

استفاده از شیوه های سنتی نظافت در اماکن مذهبی به خاطر وسعت بالا و ازدحام جمعیت حاضر در این اماکن کارآیی لازم را نداشته و نمی تواند جوابگوی نیاز های نظافتی باشد. علاوه بر این نظافت محیط های وسیعی چون اماکن مذهبی نیازمند تعداد زیاد نیروی خدماتی می باشد، برخلاف شیوه های سنتی، سوییپر ها به گونه ایی طراحی شده اند که سرعت عمل بالایی داشته و در فاصله زمانی کوتاه می توانند مساحت بالایی را نظافت کنند. از این رو علاوه بر صرفه جویی در زمان با کاهش در تعداد نیروی خدماتی، باعث کاهش چشمگیر در هزینه ها می شود.

گالری ویدئو

جاروی سرنشیندار محوطه حرم _ مسجد _ زیارتگاه _ مسجد جارو مصلی حرم_شرکت ابراهیم_نظافت_مناسب_کاربرد_مسجد جارو سرنشیندار مسجد_سویپر_اماکن مذهبی_حرم_مصلی_کف

درخواست اطلاعات بیشتر