کاربرد اسکرابر چند منظوره اماکن مذهبی

اماکن مذهبی را می توان در گروه مراکز با رفت و آمد بسیار زیاد دانست چراکه تقریبا در تمامی ساعات روز و در تمامی ایام سال با مراجعه کننده روبه رو می باشد. همین امر به معنی ایجاد و انتقال آلودگی های زیادی است که افراد با خود به محیط آورده و از یک بخش به بخش دیگر منتقل می کنند. درمیان قسمت های مختلف یک مکان مذهبی، راه پله ها در گروه آلوده ترین بخش ها هستند که نظافت و شستشوی تخصصی آن ها می تواند تاثیر بسیار زیادی بر جلوه بصری محیط داشته و علاوه بر این ایجاد رضایت زائران و مراجعه کنندگان را به همراه داشته باشد. علاوه بر جلوه ظاهری، برخی آلودگی ها می توانند موجب لغزنده شدن سطوح شده و ایمنی افراد را کاهش دهند. دستگاه اسکرابر چند منظوره اماکن مذهبی یکی از دستگاه های مکانیزه شستشو و نظافت راه پله می باشد که به دلیل ویژگی های منحصربفرد خود یک گزینه مناسب به ویژه برای اماکن متبرکه است. نظافت و شستشوی راه پله تنها یکی از کاربردهای این دستگاه چند منظوره بوده، در واقع با تهیه این دستگاه و تنها با یک بار هزینه می توان بخش های مختلف محیط را نظافت نمود.

 دستگاه اسکرابر چند منظوره اماکن مذهبی

از جمله اصلی ترین موانع نظافتی در مکان های مذهبی می توان به تردد بالای جمعیت اشاره نمود. درنتیجه لازم است تا از یک دستگاه نظافتی در ابعاد مناسب، سطح صدای تولیدی پایین، سرعت بالا در نظافت و وزن کم استفاده نمود تا به این ترتیب علاوه بر کاهش نیاز به نیروی انسانی، محیط سریعتر برای میزبانی افراد آماده شود. اسکرابر چند منظوره اماکن مذهبی یک وسیله نظافتی کاملا مکانیزه برای شستشوی سطوح عمودی و افقی بوده که به دلیل وزن کم قابلیت مانورپذیری بسیار بالایی دارد. همچنین امکان اتصال به برس ها و سری های مختلف این تجهیز را به یک وسیله کارامد تبدیل می نماید که می توان سطوح در جنس های مختلف را شستشو دهد.

- اسکرابر چند منظوره چیست؟

برس و پد به کارگرفته شده در دستگاه اسکرابر چندمنظوره قادر به از میان برداشتن و حذف آلودگی های مختلف از سرویس بهداشتی، دیوار، سطح زمین و... می باشد. پد شستشو، جلادهنده و ساینده و پد میکروفایبر از جمله انواع پدهای قابل ارائه با دستگاه می باشند. موتور اسکرابر چند منظوره با یک باتری 12 ولتی عمل می کند و بی نیازی کامل کاربر از کابل برق و یا محدودیت های حرکتی به دلیل وجود سیم متصل به پریز را فراهم می آورد. باتری و موتور دستگاه داخل یک کوله پشتی قرار گرفته وبه دلیل وزن کم به راحتی توسط کاربر قابل حمل است. امکان ایجاد گشتاور بالا توسط موتور، قدرت بالایی را برای دستگاه به وجود آورده و امکان شستشوی عمیق و آسان سطوح را فراهم می سازد. تنها با روشن نمودن دستگاه توسط کاربر، برس شروع به چرخش با سرعت بالا کرده و آلودگی ها را از سطح جدا می نماید.

- ویژگی های اسکرابر چند منظوره اماکن مذهبی

از آنجایی که دستگاه به یک دسته تلسکوپی مجهز است، می توان ارتفاع شستشو را مشخص نمود و همین طور ساختار ضد آب دستگاه اسکرابر چند منظوره اماکن مذهبی موجب می شود تا بدون خطر برق گرفتگی در ولتاژ پایین بتوان از آن برای شستشوی دیواره های حوض و آبنما در حرم ها استفاده نمود. همچنین برخی از این دستگاه های نظافتی با داشتن یک مخزن ماده شوینده می توانند تا حجم مشخصی محلول شوینده را در عملیات نظافتی خود بکار بگیرند. پاشش آب و ماده شوینده از طریق یک پمپ فشار قوی انجام می شود و قابل تنظیم می باشد، همین امر را می توان یکی از عوامل کاهش میزان مصرف آب دانست. این دستگاه با تجهیز به دسته از جنس آلومینوم، وزن کمی دارد و از ساختار ارگونومیک برخوردار می باشد. 

- شستشوی سرویس بهداشتی اماکن مذهبی با اسکرابر چند منظوره

به دلیل محدودیت فضا در سرویس های بهداشتی و با عدم وجود تعداد کافی پریز برق در محیط، استفاده از ابزار نظافت مکانیزه چندان امکان پذیر به نظر نمی آید. اما شستشوی تمامی بخش های سرویس بهداشتی در زمانی کوتاه و بدون تماس مستقیم کاربر با آلودگی ها با استفاده از دستگاه اسکرابر چند منظوره در اماکن مذهبی به یک امر رایج تبدیل شده است. معمولا این دستگاه ها متناسب با مدل، توانایی شستشو تا ارتفاع 3 متری را دارا می باشند و این امر امکان پوشش دهی تمامی بخش های سرویس بهداشتی را فراهم می آورد. 

درخواست اطلاعات بیشتر