نماشوی اماکن مذهبی

رفت و آمدهای صورت گرفته در اماکن مذهبی توسط زائران و مسافران بدون وقفه و تقریبا در تمامی ایام سال و ساعات روز صورت می پذیرد، همین امر می تواند زمینه ساز ایجاد و انتقال طیف وسیعی از آلودگی های مختلف به محیط گردد و ضمن کاهش جلوه ظاهری این اماکن، به رواج برخی بیماری ها و انتقال عوامل بیماری زا منجر گردد. نیاز به نظافت و شستشو در زیارتگاه ها، مساجد، صحن و حرم و شبستان فقط شامل شستشوی کف نبوده و نمای این مراکز نیز می توانند آلودگی ها بسیاری را در خود جای دهند. امروزه دیگر برای حذف این آلودگی ها نیاز به استفاده از روش های سنتی، دشوار‌ و زمانبر نبوده و به راحتی با استفاده از دستگاه نماشوی اماکن مذهبی می توان تمامی آلودگی ها را حذف کرد.    

شستشوی نما، اهمیت و موانع

به منظور شستشوی نما اماکن مذهبی به صورت کاملا مکانیزه می توان از دستگاه های مختلفی بهره گرفت. یکی از رایج ترین و درعین حال ساده ترین این تجهیزات دستگاه نماشو می باشد که با داشتن امکانات مختلفی می تواند در زمانی کوتاهT با کیفیت بسیار بالا به از میان برداشتن آلودگی سازه های مرتفع بپردازد. صرف نظر از هزینه زیاد برای به کارگیری نیروی انسانی، استفاده از آب و مواد شوینده، نیاز به انجام کار فیزیکی و دشوار، قرارگرفتن در ارتفاع به منظور شستشوی نما و شیشه را می توان یکی از مهم ترین عواملی دانست که نماشویی به روش های سنتی را نیازمند اصلاح نموده است. دستگاه نماشوی اماکن مذهبی و تجهیزات شستشوی شیشه به منظور از میان برداشتن آلودگی ها از نمای ساختمان ها طراحی شده اند و می توانند تا ارتفاع مشخصی را شستشو دهند. 

نماشوی اماکن مذهبی چیست؟

دسته لنس تلسکوپی، پمپ آب و سیستم فیلتراسیون سه بخش بسیار مهم و اصلی در دستگاه نماشوی می باشند. اساس عملکرد این دستگاه مکانیزه بسیار ساده بوده و تنها از چند مرحله تشکیل می گردد، به این ترتیب که ابتدا اب از طریق یک شیر وارد دستگاه شده و با عبور از سیستم فیلتراسیون، به آبی کاملا خالص تبدیل می گردد، سپس توسط یک پمپ تا ارتفاع مشخص بالا رفته و با پاشش بر روی برس، نظافتی ایده آل را رقم می زند. دسته تلسکوپی به صورت چند بخشی ارائه شده و با اتصال بخش های مختلف می توان ارتفاع مورد نظر را تامین نمود. 

ویژگی های دستگاه نماشوی اماکن مذهبی

در محیط هایی که نیاز به دسترسی وجود دارند، نظیر اماکن مذهبی استفاده از روشی که زمان نظافت را کاهش دهد بسیار اهمیت می یابد. برخی از ویژگی های این دستگاه عبارتند از:

-لنس و برس

اتصالات محکم لنس ها و عدم چرخش آنها به علاوه استفاده از مواد اولیه بسیار سبک نظیر آلیاژ آلومینیوم، فایبر گلس، پلاستیک و کامپوزیت استفاده از دستگاه نماشو را بسیار ساده نموده است. مقاومت بالای برس و عدم ایجاد خط و خش بر سطح و شیشه یکی از مهم ترین ویژگی های دستگاه نماشور می باشد. همچنین از انجایی که این بخش امکان تغییر زاویه و چرخش دارد، می تواند گوشه و کناره ها رو نیز به سرعت شستشو دهد. 

-پمپ و کابل برق

در مواردی که ارتفاع شستشو کمتر از 9 متر باشد نیاز به پمپ برای بالا بردن آب نبوده و فشار آب ورودی و مویینگی موجب بالا رفتن آب تا ارتفاع 9 متری می گردد. برای استفاده از دستگاه نماشوی اماکن مذهبی نیاز به کابل برق است و توجه به وجود کافی کابل برق به هنگام تهیه دستگاه ضروری می باشد. 

مزایای استفاده از نماشو در اماکن مذهبی

از جمله برخی از مزایای استفاده از دستگاه و تجهیزات شستشوی نما می توان به موارد زیر اشاره نمود:

-ایمنی

از اصلی ترین مزایای استفاده از یک دستگاه نماشو عدم نیاز به داربست و نردبان و بی نیازی از قرارگیری بر روی ارتفاع است که به این ترتیب هیچ گونه خطری کاربر را تهدید نمی نماید.

-کیفیت بالای شستشو

یک دستگاه نماشوی با داشتن سیستم فیلتراسیون شستن نما اماکن مذهبی را با آب خالص انجام می دهد و در نتیجه هیچ گونه رد و اثری از لکه پس از خشک شدن آب بر روی سطح باقی نمی ماند. همچنین درصد جذب مجدد آلودگی بر سطح نما بسیار کاهش یافته که این امر به معنی نیاز به شستشو  و صرف هزینه کمتر است. 

-کاهش هزینه ها

دستگاه شستشوی نما به طرز قابل توجهی میزان استفاده از آب و مواد شوینده را کاهش داده و علاوه بر حفاظت از محیط زیست، موجب کاهش هزینه ها در بلند مدت می گردد. 

-ساختار ارگونومیک

در کنار موارد گفته شده، طراحی ارگونومیک، برخورداری از دسته لنس بسیار سبک و قابل تنظیم در ارتفاع مشخص، موجب می گردد تا کاربر بدون خستگی به شستشو نما بپردازد. 

-کاربری آسان

برخلاف عموم دستگاه های مکانیزه که به آموزش های طولانی و دشوار نیاز دارند هر کاربر با هر سطح دانش و تجربه تنها با یک آموزش کوتاه و ساده می تواند از دستگاه نماشوی اماکن مذهبی بهره ببرد.


درخواست اطلاعات بیشتر