دستگاه خوشبو کننده هوا اماکن مذهبی

تاثیر رایحه خوش بر ذهن انسان ها امری است که امروزه دیگر بر کسی پوشیده نمی باشد. نمازخانه ها، مساجد، حرم ها و اماکن مذهبی همگی از جمله مکان های پر رفت و آمدی بشمار می آیند که اکثرا در فضای بسته قرار گرفته اند. یکی از اصلی ترین روش ها به منظور ایجاد محیطی دلنشین و آرام بخش استفاده از دستگاه خوشبو کننده اماکن مذهبی و تجهیز آن به اسانس مناسب می باشد. طراحی و کارایی دستگاه های رایحه افشان، امروزه به اندازه ای گسترش یافته است که به وسیله آن می توان به معطر نمودن فضاهای مختلف پرداخت. اما به کارگیری بهترین خوشبو کننده هوا اماکن مذهبی موجب می شود تا فضایی مناسب و مطبوع برای زائران فراهم گردد. یک دستگاه مناسب از ویژگی های مختلفی برخوردار است،

لزوم استفاده از دستگاه خوشبو کننده هوا اتوماتیک در اماکن مذهبی

شلوغی اماکن مذهبی نشان دهنده نیاز به تجهیز به دستگاه های مکانیزه و اتوماتیک را بیشتر می نماید چراکه به دلیل مشغله زیاد کارکنان این اماکن، ممکن است روشن و خاموش نمودن پی در پی دستگاه رایحه افشان به صورت دستی فراموش شود. دستگاه خوشبو کننده اماکن مذهبی در مدل های اتوماتیک با امکان برنامه پذیری طراحی می شوند، به این ترتیب که کاربر می تواند روز و ساعت دقیق فعالیت و خاموشی دستگاه را تنظیم کرده و بقیه عملیات را به خود دستگاه بسپرد، به این ترتیب پاشش رایحه در زمان های مشخص با دور و شدت تعیین شده انجام می پذیرد. برخی از این دستگاه ها با امکان اتصال به سیستم هواساز می توانند به افزایش کیفیت هوای محیط کمک شایانی کرده و هوای تازه و خوشبو را در محیط ایجاد نمایند.

ویژگی های خوشبو کننده اماکن مذهبی

انچه به هنگام خرید یک دستگاه مناسب برای مراکز مذهبی بسیار ضروری است، توجه به تناسب قدرت پوشش دهی دستگاه و فضای محیط است، به این منظور لازم است تا ابعاد محیط و ارتفاع سقف به خوبی مورد بررسی قرار بگیرد و از یک یا چند دستگاه مناسب استفاده شود. امکان شستشوی مخزن دستگاه نیز یکی دیگر از ویژگی های رایحه افشان اماکن مذهبی بشمار می آید، به این ترتیب تنها با شستشوی مخزن با کمک آب داغ می توان اسانس را تعویض نمود. سایر ویژگی های یک عطرافشان مناسب امکان مذهبی عبارتند از:

- امکان تنظیم شدت پاشش اسانس: دستگاه های رایحه افشان اتوماتیک در سه دور پاشش آهسته، متوسط و توربو قابل تنظیم می باشند. بدون شک به منظور تنظیم دور مناسب لازم است به ابعاد محیط و ساعت شلوغی اماکن، تعداد دفعات تهویه مکان و... توجه نمود.

- قابلیت حمل آسان: برخی انواع دستگاه ها امکان نصب بر روی دیوار را دارند به این ترتیب بدون اشغال فضا به پاشش اسانس می پردازند، اما برخی دیگر از مدل ها به دلیل بزرگ بودن امکان نصب بر دیوار را ندارند، اما سبکی و ابعاد مناسب امکان حمل و جابه جایی آسان آنها را فراهم می نماید.

اسانس خوشبو کننده اماکن مذهبی

پس از انتخاب مدل مناسب دستگاه خوشبوکننده هوا، تجهیز آن به اسانس مناسب اماکن مذهبی بسیار ضروری می باشد. استفاده از رایحه های شیرین و گرم از جمله محبوب ترین و رایج ترین انواع اسانس ها در مساجد و زیارتگاه ها بوده که با بویی غالب و ماندگار می تواند آرامش را برای زائران به ارمغان آورد. انواع اسانس های گل، میوه، طبیعت، ادکلنی و... برپایه الکل طراحی شده اند تا افراد براساس سلایق مختلف به انتخاب رایحه مورد نظر خود بپردازند. عدم ایجاد آلرژی و حساسیت به دلیل پاشش اسانس براساس تکنولوژی اتمیزیشن از جمله ویژگی های یک رایحه افشان ایده آل می باشد. رایحه های سبک و خنک نیز به ویژه در ایام گرم سال می تواند موجب ایجاد حس سرزندگی و شادابی در محیط شده و به سرعت جایگزین بوی نامطبوع گردد.

 

درخواست اطلاعات بیشتر