شستشو و نظافت حوض و آب نما

حوض ها و آب نماهای به کار رفته در صحن ها و حیاط های اماکن مذهبی نه تنها موجب افزایش جلوه های بصری محیط می شود بلکه در کنار ابعاد معنوی فضا، باعث ایجاد حس آرامش در افراد حاضر در محیط می شود. مسلما شستشو و نظافت حوض و آب نما و حذف آلاینده های که با گذشت زمان بر روی سطوح داخلی و خارجی آنها انباشته شده اند، امری لازم و ضروری می باشد. مسلما حذف و از بین بردن لایه های عمیق آلودگی که در مجاورت با افتاب و گذر زمان سفت و تثبیت شده اند با استفاده از شیوه های سنی و دستی نظافت امری دشوار و زمان بر بوده و در اغلب مواقع قادر به حذف موثر و کامل آلاینده ها نمی باشد. این درحالی است که استفاده از شیوه های نوین و به کار گیری تجهیزات مکانیزه ای و تخصصی چون واترجت صنعتی و اسکرابر چند منظوره که با هدف شستشو و حذف موثر، با کیفیت و سریع انواع آلودگی ها تولید شده اند، نه تنها موجب سهولت و سرعت در عملیات نظافت می گردد بلکه از کیفیت بسیار بالایی نیز برخوردار بوده و با بیرون کشیدن تمامی آلودگی های نفوذ کرده به داخل خلل و فرج و شیار ها، سطوح تمیز و عاری از آلودگی ایجاد می نمایند.


مزایای استفاده از تجهیزات مکانیزه در نظافت

نظافت اماکن مذهبی ، شستشوی حوض و آبنما تجهیزات مکانیزه و صنعتی به واسطه استفاده از سامانه های مکانیزه در مقایسه با شیوه های سنتی، توان بالاتری در نظافت داشته و می توانند موجب افزایش چشمگیر در سرعت نظافت شوند. کاهش در تعداد نیروی خدماتی و کاهش هزینه ها از دیگر مزایای استفاده از شیوه های نوین برای نظافت می باشد. کیفیت بالای نظافت ارائه شده توسط سامانه های مکانیزه با حذف تمامی عوامل بیماری زا موجب ارتقا سطوح بهداشتی محیط و ضامن سلامت افراد می باشد.
دستگاه های صنعتی نظافت قابل استفاده در شستشوی آب نما ها

از جمله دستگاه های کاربردی و قابل استفاده در شستشو و نظافت آب نما ها و حوض ها می توان به دستگاه های واترجت صنعتی و اسکرابر چند منظوره اشاره نمود:


- واترجت صنعتی

کارواش صنعتی شستشوی حوض و آبنمایکی از مهم ترین دستگاه های نظافت صنعتی به هنگام شستشوی حوض و آبنما مراکز مذهبی نظیر مساجد و حرم ها کارواش صنعتی است. واترجت یا کارواش صنعتی دستگاهی مکانیزه برای شستشو و نظافت انواع سطوح هموار و ناهموار افقی و عمودی می باشد که با استفاده از پاشش پر فشار آب تمامی آلودگی های چسبیده به سطوح را شستشو داده و نظافت می نماید. اصلی ترین بخش از دستگاه واترجت صنعتی، پمپ دستگاه می باشد که وظیفه افزایش فشار آب ورودی را بر عهده دارد. آب پر فشار خروجی از پمپ با عبور از شیلنگ فشار قوی، لنس ها و نازل ها بر روی سطوح هدف پاشش شده و با وارد نمودن ضربه به پیوند های ایجاد شده بین ذرات آلاینده و سطوح موجب حذف آلاینده ها می شوند. نازل ها به عنوان یکی از بخش های مهم در دستگاه واترجت صنعتی با جهت دهی به آب پر فشار نقش مهم و موثری در افزایش سرعت نظافت ایفا می نموده و با بهینه سازی در مصرف آب موجب صرفه جویی در حجم آب مصرفی و زمان لازم برای نظافت می شوند.


اسکرابر چند منظوره

نظافت آبنما و حوض مراکز مذهبی دستگاه اسکرابر چند منظوره دستگاهی کاربردی و تخصصی برای شستشو و نظافت نقاط دور از دسترس می باشد که با داشتن دسته تلسکوپی و سبک امکان دسترسی به نقاط دور از دسترسی را به راحتی برای کاربر مهیا می نماید. علاوه بر این تجهیز این دستگاه به باتری موجب افزایش قدرت مانور و دامنه حرکتی دستگاه می گردد. این دستگاه به منظور ارتقا کیفیت شستشو و نظافت مجهز به پد یا برس دوار با گشتاور بالای می باشد که تمامی آلودگی های را از داخل خلل و فرج و شیار ها بیرون کشیده و نظافت می نماید. شستشوی حوض و آبنما مراکز مذهبی با این دستگاه می تواندن عملیات نظافت را به میزان قابل توجهی آسان نماید. اسکرابر چند منظوره به منظور فراهم نمودن بالاترین سطح دسترسی و همچنین ارتقا کیفیت نظافت به صورت ضد آب ساخته شده و از این و امکان شستشو و نظافت سطوح زیرین آب را نیز برای کاربر مهیا می نماید.-  استفاده از مواد شوینده تخصصی در حذف لکه های آهک

مواد شوینده صنعتی شستشوی حوض و آبنما مراکز مذهبی لکه های آهکی به جا مانده از ریزش و خشک شدن آب یکی از سرسخت ترین آلودگی هایی می باشند که نقش مهمی در کاهش درخشندگی و جلای سطوح و در نتیجه کاهش جلوه های بصری محیط ایفا می نمایند. به هنگام شستشوی حوض و آبنما مراکز مذهبی، شستشو و حذف این آلاینده ها از روی سطوح با استفاده از مواد شوینده تخصصی و حرفه ای به سهولت از بین رفته و موجب بازگشت درخشندگی و جلای اولیه با سطوح می شوند.

درخواست اطلاعات بیشتر