شستشوی وضوخانه با واترجت صنعتی

اماکن مذهبی و زیارتی چون، مساجد، حرم ها، امام زادگان و زیارتگاه ها از دیرباز جایگاه ویژه ای در بین مردم داشته و علاوه بر اعیاد و سوگواری ها، در همه ایام سال میزبان زوار و افراد مختلف می باشند. از این رو رسیدگی و نظافت بخش های مختلف در این اماکن، علاوه بر اینکه ضامن سلامت مراجعه کنندگان می باشد، باعث ارتقا دید افراد نسبت به سیستم مدیریتی می گردد. یکی از بخش های مهم و پر کاربرد در اماکن مذهبی، وضو خانه ها می باشند، نظافت و شستشوی وضوخانه به خاطر استفاده مداوم و پی در پی امری اجتناب ناپدیر بوده و نه تنها تاثیر قابل توجه ای در سلامت و رضایت مراجعه کنندگان دارد، بلکه نقش مهمی در افزایش عمر شیر آلات و تجهیزات به کار رفته در این اماکن دارد. ازدحام و تردد بالا و ساختار ویژه وضو خانه ها نظافت سنتی و دستی این اماکن را با دشواری هایی همراه نموده است. از این رو استفاده از شیوه های مدرن و ماشین آلات مکانیزه ای چون دستگاه های واترجت صنعتی یا شوینده های پر فشار صنعتی جایگزین مناسبی برای نظافت این بخش ها می باشد.

آشنایی با دستگاه واترجت صنعتی

شستشوی وضوخانه مساجد با دستگاه واترجت صنعتیوضوخانه به دلیل استفاده مداوم افراد مختلف در معرض آلودگی های بسیاری قرار دارد. در صورت عدم رسیدگی و نظافت و شستشوی وضوخانه، علاوه بر ایجاد ظاهر ناپسند، این بخش به محلی برای اجتماع آلودگی ها تبدیل می گردد. دستگاه واترجت صنعتی دستگاهی مکانیزه، شامل پمپ، موتور حرکتی، ورودی آب، شلنگ فشار قوی، تفنگی، لنس ها و نازل ها می باشد که به عنوان یک وسیله کاربردی برای شستشوی وضوخانه مورد استفاده قرار می گیرد. واترجت با استفاده از آب پرفشار تمامی آلودگی های چسبیده به سطوح را نظافت می نمایند. پمپ دستگاه واترجت صنعتی اصلی ترین بخش دستگاه بوده و با افزایش فشار آب ورودی آن را به بیرون پاشش می کند.


انواع واترجت صنعتی به منظور شستشوی وضوخانه

لایه فولاد بافت بکار رفته در ساختار شلنگ خروجی، باعث افزایش مقاومت شیلنگ در برابر فشار آب می گردد. نازل های مختلف بکار رفته در دستگاه واترجت با تغییر در زاویه آب و جهت دهی به آن، آب پر فشار را برای نظافت سطوح هدایت می نمایند و در نهایت آب پر فشار با برخورد به آلودگی ها، آنها را از روی سطح جدا می نماید. دو فاکتور مهم در دستگاه واتر جت فشار آب و سرعت یا دبی آب خروجی می باشد. هر چه فشار بالاتر باشد، دستگاه واترجت صنعتی توانایی بیشتری در نظافت آلودگی های عمیق تر داشته و هرچه دبی آب خروجی بیشتر باشد، سرعت عملیاتی دستگاه بالاتر خواهد بود. 

- انواع واترجت بر حسب فشار آب

دستگاه کارواش صنعتی بر اساس فشار آب خروجی به سه دسته واترجت های نیمه صنعتی، واترجت صنعتی و واترجت فوق فشار قوی تقسیم می شوند. واترجت نیمه صنعتی با تولید فشارهای پایین تر از 250 بار، بیشتر برای نظافت های خانگی به کار می رود. واترجت صنعتی با فشار 250 تا 1000 بار برای نظافت های صنعتی و واترجت های فوق فشار قوی با توان تولید فشار های بالاتر از 1000 بار برای کار ها و نظافت های سنگین صنعتی چون لایه برداری از سطوح و برش بکار می روند.

- تقسیم بندی واترجت ها بر اساس دمای آب

شستشوی وضوخانه با واترجت صنعتی ، شستشوی وضوخانه با کارواش صنعتی دستگاه کارواش صنعتی بر اساس دمای آب خروجی از دستگاه به دو دسته واترجت آب سرد و کارواش آب گرم تقسیم می شوند. واترجت آب سرد در مقایسه با واترجت آب گرم توانایی تولید فشار های بالاتری داشته و قادر به نظافت تمامی آلودگی ها می باشد. در حالیکه واترجت های آب گرم به خاطر دمای آب خروجی قابلیت ویژه ایی در نظافت آلودگی های روغنی و چرب داشته و بدون استفاده از مواد شوینده می توانند تمامی آلودگی ها را از بین ببرند. دستگاه های واترجت آب گرم به واسطه سیستم گرمکن بکار رفته در ساختار دستگاه، ابعاد بزرگتری از واترجت های آب سرد داشته و به فضای بیشتری برای نگهداری نیاز دارند. دستگاه های واترجت آب سرد قیمت و هزینه نگهداری کمتری نسبت با واترجت های آب گرم دارند. به منظور شستشوی وضوخانه به شیوه موثر تر می توان ز مدل های آب گرم استفاده نمود.

- دسته بندی دستگاه های واترجت صنعتی بر اساس منبع تغذیه

واترجت ها بر اساس نوع انرژی الکتریکی به دو دسته واترجت های الکتریکی و واترجت های بنزینی تقسیم می شوند. از آنجایی که واترجت های الکتریکی، هیچ گونه آلایندگی تولید نمی کنند برای استفاده در فضا های سرپوشیده کاربرد بیشتری دارند، واترجت های بنزینی نسبت به واترجت های الکتریکی صنعتی تر بوده و به خاطر عدم استفاده از کابل، هیچ محدودیتی در جا به جایی ندارند. لازم به ذکر است که مدل های الکتریکی از توانایی تامین فشار کمتری در مقایسه با انواع سوختی برخوردار بوده و پیش از انتخاب دستگاه مناسب توجه به نوع و حجم آلودگی ضروری می باشد. به منظور شستشوی وضوخانه مساجد استفاده از هر دو مدل دستگاه کارواش صنعتی پیشنهاد می شود.

مزایای استفاده از دستگاه واترجت صنعتی در نظافت

نظافت وضوخانه با واتر جت صنعتی ،شستشوی وضوخانه شستشوی وضوخانه با دستگاه واترجت صنعتی در مقایسه با شیوه های سنتی نظافت سرعت و کیفیت بالاتری داشته و حجم آب کمتری مصرف می نماید. این تجهیز نظافت صنعتی گاها بدون استفاده از مواد شوینده انواع آلودگی ها را بر طرف می نمایند، البته به منظور نظافت بیشتر یا ضد عفونی سطوح می توان از مواد شوینده در دستگاه واترجت صنعتی استفاده نمود.

گالری ویدئو

شستشو|شستشوی|وضو خانه|واترجت|نظافت و بهداشت|شستن

درخواست اطلاعات بیشتر