اهمیت نظافت صنعتی اماکن مذهبی

اماکن مذهبی در گروه یکی از پر رفت و آمدترین مراکزی قرار دارند که همه روزه با تعداد زیادی از مراجعه کنندگان مواجه می باشند. گاها وسعت بالای این محیط ها و رفت و آمدهای همه روزه افراد ممکن است امر نظافت را به عملیاتی دشوار و زمانبر تبدیل نماید. امروزه این عملیات به طور گسترده با استفاده از انواع مختلف دستگاه نظافت صنعتی صورت گرفته و به این ترتیب در زمان،‌ حجم آب و مواد شوینده مصرفی و در نهایت هزینه های ناشی از نظافت صرفه جویی های قابل ملاحظه ای صورت می گیرد. کفشوی اماکن مذهبی ، مبل و موکت شوی اماکن مذهبی و جاروبرقی اماکن مذهبی همگی در گروه دستگاه های ضروری در نظافت این اماکن به شمار می آیند.

دستگاه نظافت صنعتی اماکن مذهبی

گسترش دستگاه های نظافت صنعتی طراحی شده امروزه به گونه است که می توان با توجه به نوع آلودگی، دستگاه کاملا تخصصی انتخاب نمود. محوطه بیرونی، نما،‌ فرش و موکت، حوض و آب نما، سرویس بهداشتی و... از بخش های اصلی زیارتگاه ها، مساجد و حرم ها به شمار می آیند که باید به شیوه ای مناسب و به طور دوره ای نظافت شوند. برخی از این تجهیزات  تحصصی عبارتند از:

زمین شوی اماکن مذهبی

سطوح کف همواره و در هر محیطی در معرض آلودگی های گسترده قرار دارند، از طرف دیگر وسعت بالا، رفت و آمدهای مداوم و اهمیت قابل دسترس بودن این اماکن در بیشتر ساعات روز، امکان استفاده ار روش های سنتی را برای نظافت عملا غیر ممکن می نماید، زمین شوی اماکن مذهبی یک دستگاه نظافت صنعتی بوده که در دو مدل دستی و سرنشین دار قابل ارائه می باشد و شستشو سطوح کف صحن و حرم و محوطه بیرونی این مراکز را ساده می نماید. علاوه بر این تجهیز دستگاه به مخازن آب تمیز و کثیف مجزا این امکان را به وجود می آورد تا شستشو در هر بار با آب کاملا تمیز صورت پذیرد و از انتقال آلودگی های یک بخش به بخش دیگر جلوگیری شود.

فرش  و موکت شوی اماکن مذهبی

از آنجایی که فرش و موکت جز اساسی ترین کفپوش ها در اماکن مذهبی به شمار می آیند، پرداختن به نظافت آنها یک امر ضروری به شمار می آید چرا که در غیر این صورت، آلودگ های بزرگ و کوچک، انواع لکه ها و عوامل بیماری زا به درون الیاف انها نفوذ کرده و علاوه بر آسیب به بافت فرش و موکت ظاهری نازیبا به محیط می بخشند. استفاده از دستگاه فرش و موکت شوی اماکن مذهبی به عنوان وسیله ای کاملا تخصصی این امکان را به وجود می آورد تا عمیق ترین آلودگی ها و لکه ها نیز الیاف فرش و موکت پاک گردد.

جاروبرقی صنعتی اماکن مذهبی

مکش فوق العاده بالای دستگاه های جاروبرقی در رده صنعتی امکان از میان برداشتن آلودگی هایی از قبیل گرد و خاک را فراهم می نماید. از آنجایی که گرد و غبار و آلودگی های ریز  و درشت در محیط های مختلف می توانند مشکلاتی از قبیل،‌ حساسیت های تنفسی و بیماری های آلرژیک برای افراد در محیط به وجود آورند با کمک یک دستگاه مکنده صنعتی می توان محیط وسیعی را با سرعت بالا نظافت نمود.

بخارشوی اماکن مذهبی

دستگاه بخارشوی با امکان تولید مداوم بخار، در کنار شستشو، امکان ضذعفونی کردن بخش های مختلف زیارتگاه ها نظیر درب و پنجره و صحن و... را آسان می نماید. تماس زائران با برخی بخش های این اماکن می تواند موجب انتقال بیماری های مختلف گردد، ‌استفاده از دستگاه بخارشوی اماکن مذهبی با کیفیتی بالا تمامی این آلودگی ها را از میان برمی دارد. 

ابزار نظافتی اماکن مذهبی

استفاده از ابزار نظافتی نظیر جارودسته بلند، انبر جمع آوری، ترولی های جمع آوری، تی v شکل، خاک انداز درپوش دار و... می توانند در تسریع بخشیدن به امر نظافت اماکن مذهبی موثر باشند. با به کارگیری این ابزارها در محیط مناسب می توان مکان های با دسترسی کم را به راحتی نظافت نمود.

درخواست اطلاعات بیشتر