نظافت صنعتی کارخانه خودروسازی

با ورود هر نسل از خودروها مقررات نظافت صنایع خودروسازی سختگیرانه تر می شود. در این صنعت نظافت معمولا چیزی فراتر از اجرای برخی الزامات بوده و به بازرسی و نیازمند مستندسازی است. صنعت خودروسازی نظافت قطعات را معیاری برای کیفیت می  داند و این الزامات با معرفی نسل جدید خودروها سختگیرانه تر میشوند. یکی دیگر از عواملی که ضرورت نظافت قطعات را دوچندان می کند، تاکید جهانی بر کاهش انتشار دی اکسید کربن، مصرف سوخت و همچنین ارتقاء ایمنی وراحتی خودروهاست. برای دستیابی به این هدف به ابزار و روش هایی نیاز است که نظافت را با دقت بسیار بالایی به انجام برساند و حساسیت بالاتری نسبت به الودگی ها داشته باشد. نظافت صنایع خودروسازی با استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی نظیر مکنده صنعتی یکی از این روش ها است. این دستگاه ها طراحی شده براساس به روزترین تکنولوژی به منظور نظافتی ایمن و آسان طراحی شده اند.

حساسیت بالا به آلودگی در صنایع خودروسازی

حساسیت بالا به نظافت در صنایع خودروسازی به گونه ای است که وقتی ذراتی حتی به کوچکی 100 μm در جایی که نباید قرار داشته باشد، خسارت به بار خواهد آمد. بنابراین، صنعت خودرو اقدام به تعیین اندازه ذرات پخش شده در برخی بخشهای خاص نموده است. برای دستیابی به این موازین، برخی برنامه های تولیدی مستلزم سرمایه گذاری عمده در تکنولوژی نظافت قطعات می باشند. از تمامی موارد ذکر شده می توان دریافت که نظافت خودروسازی چیزی فراتر از جمع آوری ظاهری آلودگی ها بوده و نیاز به اتخاذ روش های دقیق دراین باره به چشم می خورد. استفاده از دستگاه های نظافت صنعتی یکی از این روش ها بوده که مکنده صنعتی کارخانه خودروسازی نیز یکی از رایج ترین این دستگاه ها می باشد.

هدف از نظافت صنعتی کارخانه خودروسازی

نظافت صنعتی بخش های مختلف یک کارخانه خودروسازی با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات مناسب یک عملیات کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه است. در بخش های مختلف از جمله تراشکاری، فرز زنی، مونتاژ و غیره حجم زیادی از آلودگی های جامد، سخت و یا قابل احتراق تولید می شوند. صرف نظر کردن از نظافت در هریک از بخش ها در مراحل بعدی فرآیند تولید مشکل آفرین خواهد شد. در قطعاتی که گوشه لبه یا سوراخهای ناشی از دریل کاری دارند، عدم جمع آوری ضایعات فرایند تولید را با مشکلات متعددی مواجه می سازد. برای مثال در فرآیند ماشینکاری در شکل دهی به تراشه ها موادی به جا خواهد ماند که تولید آنها اجتناب ناپذیر است. استفاده از روش های نظافت صنعتی کارخانه خودروسازی به کمک این صنعت آمده تا مشکلات را از میان بردارد.

نظافت صنعتی، مقرون به صرفه در صنعت

هر چند در ابتدا، تلاش برای کاهش آلودگی ها با استفاده از دستگاه ها و تجهیزات نظافت صنعتی هزینه بر خواهد بود اما در طی فرآیند تولید با کوتاه تر شدن زمان نظافت و حفظ طولانی مدت نظافت حاصل از شستشو و همچنین کیفیت بالاتر محصولات و قطعات تولیدی، این هزینه جبران خواهد شد. در صورت وجود فرآیندهای ماشینکاری چند مرحله ای در زمینه فلزسازی و ماشینکاری نظافتی که در میانه کار انجام می شود از انباشته شدن آلودگی و همچنین ترکیب یا خشک شدن بقایا روی سطح کار جلوگیری می نماید. دستگاه مکنده صنعتی کارخانه خودروسازی یکی از این تجهیزات است که در بخش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

مکنده صنعتی کارخانه خودروسازی

یک دستگاه جاروبرقی صنعتی توانایی جمع آوری آلودگی های سخت صنعتی را داشته و از این رو یکی از ضروری ترین دستگاه های نظافتی در تمامی کارخانه های خودروسازی است. این دستگاه ها در مدل های مختلف با حجم مخزن، نوع پمپ و موتور مکنده متفاوتی طراحی می شوند اما از آنجایی که حجم الودگی ها در این صنعت زیاد بوده و نیاز به نظافت پیوسته می باشد، لازم است تا از مدل های دائم کار استفاده شود. مکنده صنعتی کارخانه خودروسازی غالبا دستگاهی با موتور توربینی، مخازن بزرگ و بدنه مقاوم است که قدرت مکش بالایی دارد. در نتیجه با امکان جابه جایی آسان می توان از آن به طور پیوسته استفاده نمود. 


درخواست اطلاعات بیشتر