شستشوی سالن های رنگ

در صنایع خودرو سازی یکی از مهم ترین و حساس ترین قسمت ها، قسمت رنگ آمیزی خودرو می باشد. فرایند رنگ آمیزی یک خودرو در کارخانه های خودروسازی به شرح زیر است: آماده سازی سطح ( شستشو و تمیز کاری بدنه) فسفاتاسیون، روکش کاری الکترو لیتی، پخت روکش الکترولیتی، درز گیری و عایق کاری زیر بدنه، پخت مواد درزگیر و عایق زیر بدنه، روکش کاری آستری، پخت روکش آستری، روکش کاری نهایی، پخت روکش نهایی، بازرسی و تعمیر خرابی های رنگ، پولیش کاری و سپس بازرسی نهایی رنگ. در این قسمت پس از رنگ آمیزی هر خودرو معمولا قسمتی از رنگ مصرفی به سطوح اطراف و کف شبکه های رنگ می ریزد که نظافت و تمیز کردن آن کار دشواری می باشد. دستگاه واترجت صنعتی یکی از انواع دستگاه های نظافت صنعتی هستند می توانند سطوح شبکه های رنگ ریزی را با دقت و سرعت بالا شستشو داده و پاک نماید. شوینده های فشار قوی، که با بهره گیری از آب سرد و گرم پر فشار و نازل های گوناگون مخصوص شستشوی سطح، همه انواع آلاینده ها از جمله رنگ ها، روغن ها، چربی ها و جرم ها را شسته و پاک می کنند.

 

اساس عملکرد واترجت صنعتی ها

دستگاه واترجت یا کارواش صنعتی با استفاده از قدرت فشار آب در ضربه زدن به آلاینده ها باعث سست شدن آنها و نهایتا جدا شدن آلاینده ها از روی سطوح می شوند. از این رو سرعت آب و فشار آب دو فاکتور مهم در تعیین قدرت دستگاه واتر جت می باشند. فشار آب، نیروی لازم برای پاشش آب جهت ضربه زدن به آلاینده ها بوده و بر حسب بار اندازه گیری می شود. سرعت آب یا دبی برابر است با حجم آبی که در هر دقیقه به نازل پاشش می رسد. سرعت آب نشان دهنده سرعت نظافت می باشد، به این معنا که هر چه سرعت آب یا دبی بیشتر گردد، زمان لازم برای نظافت کاهش می یابد. واترجت های بر اساس فشار آبی که تولید می کنند در سه گروه طبقه بندی می شوند. واتر جت هایی با فشار کمتر از 250 بار که به واترجت های خانگی معروف هستند. واتر جت های فشار قوی با فشاری برابر با 250 تا 1000 بار که برای استفاده در صنایع به کار می روند، و واترجت های فوق فشار قوی با فشاری بالاتر از 1000 بار که برای عملیات های سنگین صنعتی به کار می روند.

 

تفاوت واترجت صنعتی آب سرد و آب گرم

در بیشتر مواقع نیروی مکانیکی آب برای ضربه زدن به آلاینده ها و از بین بردن آنها کفایت می کند. اما برای از بین بردن لکه های روغنی و جرم ها علاوه بر نیروی فیزیکی فشار آب به حرارت نیز نیاز می باشد. برای برسی نقش حرارت در از بین بردن آلودگی های روغنی و چربی بهتر است که آن را از بعد شیمیایی بررسی کنیم:

 پیوند بین مولکولی

پیوند مولکولی باعث اتصال مولکول های تشکیل دهنده ماده در کنار هم شده و آنها را در فاز مربوط به هر ماده نگه می دارند. به عنوان نمونه پیوند مولکولی در آب به خاطر وجود اتم هیدروژن پیوند هیدروژنی نامیده می شود و باعث اتصال مولکول های آب به یکدیگر و تشکیل فاز مایع می شود. در حرارت های بالای 90 درجه سانتیگراد، انرژی جنبشی مولکول های آب از انرژی پیوند هیدروژنی بین مولکول ها بیشتر شده و با غلبه بر نیروی بین مولکولی از سطح جدا شده و وارد فاز بخار می شوند. در حضور حرارت، چنین اتفاقی برای مولکول های چربی و روغن نیز اتفاق می افتد و با افزایش انرژی درونی و غلبه بر پیوند بین مولکولی، از سطح جدا می شوند. از این رو واترجت های آب گرم علاوه بر استفاده از نیروی مکانیکی فشار آب، با استفاده از حرارت باعث ضربه زدن و کنده شدن ذرات چربی و روغن از روی سطوح می شوند.

 

نازل اسکیتر یا زمین شوی در واتر جت صنعتی

این نازل برای از بین بردن آلاینده های رنگی و روغنی سطوح طراحی شده است و با حرکت دورانی که به آب پر فشار می دهد باعث افزایش قدرت آب در حذف آلودگی ها می شود، در نتیجه بدون استفاده از مواد شوینده همه آلودگی را حذف کرده و هیچ گونه آسیبی به سطوح وارد نمی کند.

 

 

 

 

 

گالری تصاویر

شستشوی سالن و سبکه های رنگ در خودرو سازی شستن شستشوی شبکه های رنگ اتاق رنگ آمیزی خودرو سازی شستشو رنگ بری شبکه های رنگ آمیزی خودرو اتومبیل کف رنگبری سطوح رنگ شده شوینده فشار قوی آب گرم و سرد واترجت جرم گیری رنگ بری رسوب برداری رنگ شبکه های رنگ بری لایه برداری از سطوح شوینده فشار قوی آب کف نظافت صنعتی شبکه های رنگ و سالن رنگ آمیزی در صنایع نظافت صنعتی سالن رنگ آمیزی و شبکه های رنگ در صنایع دستگاه شستشو و نظافت سالن و شبکه های رنگ در صنایع شستشوی سالن های رنگ  واترجت جرم گیری رسوب برداری نازل زمینشوی واترجت شوینده فشار قوی شستشوی شبکه دستگاه جدید شستشوی شبکه های رنگ خودروسازی سالن رنگ شستشوی سالن رنگ آمیزی شستن شبکه های رنگ آمیزی شستشوی دیوار زمین کف سالن رنگ آمیزی شبکه های رنگ شستشو رنگ بری نازل دوار سالن شبکه های رنگ خودرو

گالری ویدئو

شستشو_سالن رنگ_شبکه های رنگ_واترجت_شوینده قوی رنگ

درخواست اطلاعات بیشتر