مکنده صنعتی در پولیش زنی خودرو

در خط تولید ماشین، مرحله ای با نام پولیش زنی وجود دارد، در این مرحله بدنه خودرو برای رنگ زدن آماده می گردد. خط تولید می تواند دارای چند خط پولیش زنی باشد که همگی متصل به یک دستگاه پولیش زن باشند. در طی فرایند پولیش زنی، مقدار زیادی ذرات خشک تولید می شود که بر روی بدنه اتومبیل باقی می مانند. این ذرات رنگی و خشک باعث ایجاد مشکل در فرایند بعدی که رنگ زدن بدنه است، می گردد.


مشکلات موجود در پولیش زنی خودرو

روش های معمول برای انجام پولیش استفاده از دستگاه پولیش زنی است که دارای معایب زیادی می باشد. دستگاه پولیش زنی دارای کیسه ای است، که سریعا پر می شود. این کیسه باید در فواصل زمانی کوتاه تعویض گردد به همین دلیل علاوه بر زمان بر بودن، هزینه زیادی را نیز در بر خواهد داشت. یکی دیگر از روش های سنتی معمول استفاده از دستمال می باشد که واضح است علاوه بر این که زمان انجام عملیات را بالا می برد، کاری است که انرژی زیادی را از کاربران می گیرد. این روش نیز هزینه زیادی را در بر خواهد داشت.


استفاده از جاروبرقی صنعتی در پولیش زنی خودرو

اما امروزه برای رفع مشکلات موجود و استفاده از دستگاه های به روز و مکانیزه که راحتی کاکنان را نیز در بر خواهد داشت باید به دنبال راه های بهتری بود. استفاده از جاروبرقی صنعتی با واحد فیلتراسیون قوی برای جمع آوری ذرات بسیار مناسب می باشد. برای کارایی بیشتر دستگاه می توان از مکنده مرکزی استفاده نمود. برای بهره وری از جاروی مرکزی باید ابتدا در محل مورد نظر لوله کشی و اتصالات انجام پذیرد. روشن و خاموش کردن این دستگاه با سوییچ های از راه دور نیز امکان پذیر می باشد. یک مزیت جاروی مرکزی این است که چند کاربر به طور همزمان می توانند از آن استفاده نمایند. یک دستگاه جاروبرقی صنعتی توربینی که توان مصرفی آن 12.5 کیلو وات است، یکی از بهترین گزینه ها برای انجام پولیش زنی در صنعت خودرو سازی می باشد. این دستگاه به صورت دائم کار بوده و حداقل هشت کاربر می توانند به طور همزمان از آن استفاده نمایند.
مزایای استفاده از مکنده صنعتی در مرحله پولیش زنی

- با استفاده از مکنده صنعتی عمل جذب ذرات به طور چشمگیری افزایش یافته و نواقص و ایرادات ایجاد شده در رنگ زنی به حداقل کاهش می یابد.

- این روش نسبت به روش های سنتی که از دستگاه پولیش زن و یا دستمال استفاده می نمایند بسیار کم هزینه تر می باشد.

- در صورت استفاده از مکنده صنعتی زمان انجام عملیات بسیار کاهش می یابد، و کارکنان به راحتی می توانند خرطومی را به دریچه مکش متصل نمایند.


گالری تصاویر

پولیش زنی در خودروسازی پولیش زنی در خودروسازی مکنده مرکزی در خودرو سازی پولیش زنی خودرو با مکنده مرکزی جاروبرقی صنعتی DG150 در خودرو سازی مکنده صنعتی در پولیش زنی خودرو

گالری ویدئو

مکنده صنعتی در پولیش زنی خودرو

درخواست اطلاعات بیشتر