غبارگیری بدنه خودرو در کارخانه

صنعت خودروسازی یکی از مهم ترین بخش های اقتصادی در دنیا می باشد که طیف گسترده ای از شرکت ها و کارخانه های مربوط به طراحی، تولید، توسعه صنعت، بازاریابی و فروش را در بر می گیرد. امروزه جایگاه خودروسازی در ایران و سایر کشورها به ثبات رسیده و به یکی از قدرتمندترین صنایع تبدیل گردیده است. گسترش روز افزون این صنعت چالش هایی را همواره پیش روی صاحبان صنایع قرار داده و به منظور افزایش کیفیت محصولات راه کارهای لازم به کار گرفته می شود. نظافت صنعتی و حرفه ای کارخانه خودروسازی یکی از مهم ترین شیوه ها جهت رویارویی با چالش های مربوط به آلاینده ها به شمار می آید و حذف آلودگی ها و گرد و غبار از خط تولید، محیط کارخانه، محوطه و محصولات نیمه آماده سهم به سزایی در ارتقای کیفیت خودروهای تولید شده دارد.

کاربرد جاروبرقی صنعتی در صنایع خودروسازی

در کارخانه های خودروسازی و تولید قطعات مربوط به آن در مراحل مختلف تولید آلودگی های از قبیل براده های فلزی، روغن و گریس، گرد و غبار و ... به وجود می آید که جمع آوری و حذف آن ها از محیط کارخانه ضرورت دارد. برای هر یک از آلاینده ها و پسماندهای تولید شده مکنده صنعتی مناسبی قابل ارائه می باشد. با استفاده از جاروهای صنعتی حذف آلودگی ها در مدت زمان کوتاه و با کیفیتی بی نظیر صورت می گیرد و کاربران قادر خواهند بود متناسب با شرایط محیط کارخانه مکنده مناسب را به کار گیرند. 

غبارگیری محصولات در حال ساخت

بدنه خودرو پس از ساخت آماده رنگ آمیزی می شود و برای آن که این فرآیند از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد، لازم است پیش ارسال بدنه به سالن رنگ کارخانه گرد و غبار تمامی بخش های بیرونی و داخلی بدنه حذف گردد. به همین منظور دستگاه جاروبرقی صنعتی با سرعت مکش بالا مورد استفاده قرار می گیرد. مکنده های دارای سرعت مکش بالا جهت از بین بردن گرد و غبار سبک بسیار مناسب هستند زیرا که در لحظه حجم زیادی از هوا را مکش نموده و غبارهای سبک به درون مخزن جارو برقی صنعتی انتقال پیدا می کنند. بر هر یک از دهانه های ورودی انشعاب گالوانیزه لوله خرطومی به صورت جداگانه نصب شده و جهت نظافت دو سطح جداگانه به کار می روند. 

تبدیل دو انشعابی جاروبرقی صنعتی

با افزایش سرعت مکش یک جاروی صنعتی علاوه بر این که گرد و غبار سبک جمع آوری می شود، سرعت انجام فرآیند نظافت نیز افزایش می یابد. یکی از ویژگی های منحصر به فرد دستگاه های جاروبرقی صنعتی دائم کار با سرعت مکش بالا امکان نصب تبدیل گالوانیزه دو انشعابی بر روی دهانه مکش مکنده می باشد و افت مکش نیز ایجاد نخواهد شد.  به این ترتیب دو کاربر به طور هم زمان می توانند دستگاه را مورد استفاده قرار دهند و در نتیجه آن فرآیند غبارگیری از بدنه خودروها قبل از رنگ آمیزی با سرعت بالاتری صورت می پذیرد. مکنده صنعتی دائم کار از توانایی کارکرد دائم و طولانی مدت برخوردار است.

کاربرد انواع نازل مکنده صنعتی در غبارگیری

بدنه نیمه آماده خودروها دارای شیارها و خلل و فرج زیادی هستند که برای تمیز نمودن این بخش ها انواع نازل و سری جاروبرقی به کار می رود. به عنوان مثال نازل گرد برس دار، سری خرطومی لاستیکی و ... به جای دسته و کفی پارویی به خرطومی جارو برقی اتصال می یابند و به این طریق کاربر قادر خواهد بود سطوح هموار و ناهموار بدنه ماشین را نظافت و غبارگیری نماید.

ساختار جارو برقی صنعتی مناسب صنایع خودروسازی

نظافت محیط های صنعتی مانند کارخانه های تولید خودرو و قطعات با بهره مندی از تجهیزات صنعتی و مدرن میسر می شود، تجهیزاتی مانند مکنده های صنعتی که با شرایط سخت کاری محیط های صنعتی سازگاری دارند. مشخصه های بارز ساختاری جاروبرقی صنعتی دائم کار عبارت اند از: 

- بدن فولادی با مقاومت بالا و عدم تغییر شکل بر اثر خلأ زیاد

- موتور توربینی با قابلیت کارکرد پیوسته و طولانی مدت

- پمپ ساید چنل قدرتمند

- قدرت فیلتراسیون بالا با توانایی جلوگیری از بازگشت گرد و غبار جمع آوری شده به محیط

- سیستم نظافت فیلتر کارآمد به سبب حفظ عملکرد بهینه مکش

- مخزن چرخ دار جدا شونده دارای سهولت جا به جایی و تخلیه

گالری تصاویر

مکنده خودروسازی مکنده خودروسازی مکنده خودروسازی مکنده خودروسازی مکنده خودروسازی مکنده خودروسازی مکنده خودروسازی مکنده خودروسازی

گالری ویدئو

مکنده خودروسازی

درخواست اطلاعات بیشتر