کاربرد جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی

یکی از بزرگترین معضلات در کارخانه هایی مانند کارخانه خودروسازی وجود آلاینده های صنعتی، براده آهن، گرد و غبار و پودر رنگ و... است. میزان این آلودگی ها بسیار بالا بوده و از میان برداشتن آنها یک معضل عموما بزرگ برای صاحبان این کسب و کارها به شمار می آید. استفاده از روش های مکانیزه و دستگاه های نظافت صنعتی، نظیر جاروبرقی صنعتی خودروسازی است، که می تواند برای از میان برداشتن آلودگی های صنعتی تولید شده در بخش های مختلف کارخانه خودروسازی مورد استفاده قرار بگیرد. جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی با برخورداری از مکش بالا و سیستم فیلتراسیون قدرتمند قادر است تا تمامی این آلودگی ها را با سرعت بالا از میان بردارد. علاوه بر جمع آوری این آلودگی ها جلوگیری از انتشار آنها در محیط می تواند به ویژه برای خط تولید بسیار ضروری و مهم باشد. در ادامه به بررسی بیشتر مکنده صنعتی کارخانه خودرو، هدف از به کارگیری از آن و دلایل حاکی از ضروری بودن استفاده از این دستگاه در محیط های صنعتی نظیر کارخانه خودرو پرداخته می شود.

کاربرد و طراحی مناسب مکنده صنعتی برای صنعت خودروسازی

با توجه به تنوع آلودگی های موجود در کارخانه خوردروسازی، لازم است تا یک مکنده صنعتی مناسب قادر به جمع آوری هر دو نوع آلودگی های جامد و مایع باشد در واقع طراحی این دستگاه ها باید طوری باشد که با هر دو نوع حالت ماده سازگاری داشته باشد. به این منظور یکی از ویژگی های مهم در ساختار مکنده صنعتی از دو فیلتر جداگانه و ایجاد قابلیت مکش و جدا سازی مواد و جامد و مایع می باشد. در کنار این به دلیل استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی خودروسازی در شرایط سخت صنعتی استحکام بالای بدنه و امکان استفاده پیوسته از دستگاه از موارد مهم به هنگام انتخاب دستگاه مناسب می باشد. فولاد که یکی از مقاوم ترین مواد در صنایع است برای ساخت بدنه جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی مورد استفاده قرار می گیرد. در مواقعی که محیط مرطوب باشد جنس بدنه باید از جنس استیل ضد زنگ باشد. گنجایش بالا، سطح صدای پایین، وزن پایین، صرفه جویی در زمان، وسعت مکش بالا و کاربرپسند بودن از دیگر ویژگی های یک مکنده مناسب است. 

اهمیت نظافت مکانیزه صنعت خودروسازی

حجم و نوع آلودگی های تولید شده در مراکز صنعتی به شیوه ای است که با استفاده از روش های سنتی عملا ممکن نخواهد بود. گسترش نظافت مکانیزه امروزه به گونه است که متناسب با هر محیطی می توان دستگاهی کاملا مکانیزه و تخصصی یافت تا آلاینده ها را با سرعت بالا و کمترین دشواری از میان بردارد. این امر درخصوص یک کارخانه خودروسازی با توجه به حجم زیادی از آلودگی ها و مواد پودری با استفاده از دستگاه جاروبرقی صنعتی امکان پذیر می باشد.

مزایای استفاده از جاروبرقی صنعتی کارخانه خودروسازی

در یک کارخانه خودروسازی مکش آلاینده ها همواره به سادگی امکان پذیر نیست. به همین دلیل لازم است تا یک مکنده صنعتی مناسب امکان اتصال به نازل های مناسب برای مکش مواد مختلف را داشته باشد. علاوه بر این وجود فیلتر در جاروی صنعتی از گرفتگی آن جلوگیری می کند و از این طریق باعث افزایش طول عمر دستگاه می شود. برخی از مهم ترن مزیت های استفاده از دستگاه نظافت مکانیزه نظیر جاروبرقی صنعتی عبارتند از:

• جمع آوری مواد پودری

• جلوگیری از انتشار مواد در محیط

  • جمع آوری آلودگی ها با سرعت بالا

• افزایش کیفیت محصول تولید شده

• جلوگیری از خطر اشتعال شدن مواد پودری

• جداسازی مواد جامد و مایع

• فراهم نمودن امکانی به منظور جمع آوری آلودگی ها از مکان های دور از دسترس

• کاهش نیاز به نیروی خدماتی و در نتیجه کاهش هزینه ها در طولانی مدت

• حفظ سلامت کارکنان و جلوگیری از ایجاد حساسیت های تنفسی


درخواست اطلاعات بیشتر