نظافت کارخانه لاستیک سازی با سوییپر

شرکت آمریکایی ققنوس به عنوان یکی از تأمین کننده های عمده ترکیبات لاستیکی برای تولید کنندگان برتر در صنایع مختلف و به ویژه صنعت لاستیک سازی است که این ترکیبات را به سفارش صنایع می سازد. این شرکت مواد و ترکیبات شیمیایی را به صورت بسیار دقیق وزن و بسته می کند تا محصولات دقیقاً همان طور که مورد نظر مشتریان است، به دستشان برسد. این شرکت که بزرگ ترین سفارش های ساخت ترکیبات لاستیکی را به مرحله اجرا در می آورد، به دلیل وجود ترکیبات کربنی و دیگر مواد شیمیایی در محیط کارخانه با مشکلاتی مواجه شده و آن انتشار گرد و غبار و ذرات ناشی از مواد کربنی در محیط کارخانه است.

چالش ها

ساختمانی که محل رفت و آمد کارکنان و هم چنین مشتریان این شرکت به شمار می آید، مشتمل بر 6 طبقه و با وسعت ششصد و پنجاه هزار متر مربع می باشد. در تمامی طبقات آن مواد شیمیایی و خشک از جمله کربن سیاه مورد استفاده قرار می گیرد و در همه جای محیط ساختمان به مقدار یک چهارم اینچ کربن سیاه وجود دارد. مشکل نمایان شده به بدین ترتیب است که به کار گیری این مواد شرایطی را در محیط ساختمان تجاری و صنعتی ایجاد کرده که وقتی افراد در هر کجای آن قدم می گذارند، پاهایشان تا زیر زانو آغشته به کربن سیاه می شود.

راه حل

به منظور از میان برداشتن کربن های پراکنده شده در محیط دستگاه سوییپر خودرویی با اندازه متوسط و سیستم جاروب سه مرحله ای مورد آزمایش قرار گرفت که عملکردی فوق العاده از خود نشان داده به صورتی که مواد را از روی زمین جمع آوری و گرد و غبار خشک را کنترل نموده است. دستگاه سوییپر صنعتی به منظور نظافت های قدرتمند صنعتی و قابل اطمینان طراحی و مهندسی گردیده و در این آزمایش توانسته کربن های سیاه را به طور مؤثر جمع آوری کند و محل تردد مشتریان را از کربن سیاه خالی نماید.

نتیجه گیری

مدیر بخش ایمنی شرکت این گونه بیان می کند که : بالاترین طبقه آلوده ترین نقطه کارخانه است و هیچ شخصی تمایل به رفت و آمد در آن را نداشت تا وقتی که سوییپر خودرویی به کار گرفته شد. این دستگاه سطح زمین را دوباره به حالت اولیه خود یعنی تمیز و درخشان بازگرداند به صورتی که در حال حاضر می توانم بر روی زمین بنشینم و تا پیش از این هرگز چنین عملی را انجام نمی دادم.

دستگاه سوییپر یا جاروب صنعتی قدرتمند قابلیت جمع آوری مواد و ذراتی را دارد که به سرعت به طبقات پایین تر راه پیدا می کنند،. سویپر از قدرت مکش بالایی برخوردار می باشد و می تواند ذرات معلق در هوا را  مکش کند و وجود این تجهیزات در محیط های این چنینی که غلظت گرد و غبار و آلاینده های صنعتی بالا است، ضروری خواهد بود. سوییپر صنعتی انتظارات واحد ایمنی کارخانه را بیش از حد انتظار برآورده ساخته است.

بهبود وضعیت سلامت و کیفیت با سوییپر

در گذشته هنگامی که کارشناسان سازمان بهداشت و درمان و ایمنی محیط کار (OSHA) از کارخانه لاستیک سازی بازدید داشتند، گرد و غبار پراکنده در محیط را به عنوان یک موضوع مهم مطرح کردند. ذرات گرد و غبار سلامت و بهداشت را تحت تأثیر قرار می دهد و اذعان داشتند که برخی از انواع این ذرات خاصیت اشتعال زایی دارند. هر چه میزان گرد و غبار هوا کمتر باشد برای سلامت کارکنان و هم چنین کیفیت محصولات بهتر خواهد بود. بر طبق اظهارات بخش ایمنی کارخانه کنترل گرد و غبار برای حفظ کیفیت محصولات نهایی موضوعی بسیار مهم و ضروری می باشد. هنگامی که مواد شیمیایی سفید با کمترین مقدار از کربن سیاه مخلوط شود، آن ماده دیگر یک ماده سفید نخواهد بود.  

گالری تصاویر

نظافت صنعتی با سوییپر نظافت صنعتی با سوییپر نظافت صنعتی با سوییپر

درخواست اطلاعات بیشتر