جاروبرقی خط تولید صنایع خودروسازی

صنعت خودرو سازی و صنایع وابسته به آن به عنوان یکی از صنایع فعال در کشور ما دارای فعالیت هستند. حجم بالای کار در این صنایع در کنار تمام ویژگی های مثبت نیازمند سیستم های مکمل نظافتی به منظور تسهیل روند های کاری و انجام بهینه فعالیت خطوط تولید می باشد. در بخش های مختلف صنایع خودرو سازی به دلیل ایجاد تراشه، براده و گرد معلق نیاز به استفاده از سیستم های مکنده صنعتی است. مکنده های صنعتی در کارخانه های خودروسازی دارای کارکرد های متعددی از جمله جمع آوری مواد و ضایعات و یا استفاده به عنوان سیستم غبارگیر صنعتی می باشند. 

جارو برقی های صنعتی با کاربرد های مختلف در دو نوع خشک و مرطوب همراه با مکنده ای فوق العاده قوی جهت مکش مایعات و گرد و غبار اجسام خرد و درشت، در کمترین زمان ممکن و نهایت تمیزی در کنار کیفیت و بهره وری کاری بالا، انتخابی ایده آل برای نظافت محیط های صنعتی و بزرگ (سالن های تولید صنعت خودروسازی) محسوب می شود.

 


دستگاه های نظافت صنعتی (جاروبرقی)

جاروبرقی صنعتی یا مکنده صنعتی، دستگاهی است که با توان بالای خود قابلیت جمع آوری انواع براده، پلیسه، انواع مواد خشک و مایعات، از جمله مایعات شیمیایی و پودری را دارا بوده و به گونه ای طراحی شده است که به واسطه قدرت مکش بسیار بالا، می تواند تمامی مواد (خشک و مرطوب) را جمع اوری نموده و آنها را به فواصل دورتر انتقال دهد.امکان اتصال لوله مکش اضافی به دستگاه یز از دیگر مزایای این دستگاه ها می باشد.


دستورالعمل و نحوه کارکرد جاروبرقی صنعتی در خودرو سازی

در محیط های صنعتی (خودروسازی) به علت استفاده از مایعات و مواد صنعتی تیز و برنده، استفاده از جاروبرقی صنعتی برای جمع آوری، نظافت و جدا سازی مواد امری ضروری می باشد که  توسط جاروبرقی های متداول امکان پذیر نمی باشد. در مدل های صنعتی جاروبرقی، مخزن و فیلتر از یکدیگر جدا می باشند. از قابلیت های مکنده های صنعتی (جاروبرقی) می توان به جمع آوری مواد – انتقال مواد و غبارگیری محیط اشاره نمود، که هر سه این قابلیت ها در صنعت خودرو سازی مورد نیاز می باشد. یکی دیگر از مزایای دستگاه های جاروبرقی صنعتی، دانه بندی فیلترهای آنها می باشد. بنحوی که قابلیت فیلتر کردن هوا تا 0.3 میکرون (هپا) را دارا بوده  و از این رو برای جمع آوری پودر رنگ ها مورد استفاده قرار می گیرد.


مزایای استفاده از جارو برقی صنعتی در صنعت خودرو

1 . نظافت و جمع آوری مواد در گوشه و کنار دستگاه های صنعتی

2 . کاهش بروز حوادث جانی و آسیب های احتمالی

3 . جلوگیری از آلودگی های محیطی و تنفسی

4 . کاهش نیروی کاری و افزایش کارایی و تولید

5 . قابلیت جداسازی مواد خشک از مایعات و جابجایی آنهانظافت مکان های مختلف با مکنده یا  جاروبرقی صنعتی در صنعت خودرو سازی

- برای جمع آوری هر گونه زباله (خشک و مرطوب) در خطوط تولید و قسمت های ساخت قطعه و سالن های مونتاژ از دستگاه های جاروبرقی صنعتی استفاده می کنند. در دستگاه های جاروبرقی صنعتی امکان جمع آوری هر دو نوع مواد هم به صورت خشک و هم بصورت مایع فراهم است. بطوریکه مایعات در مخزن دستگاه ریخته می شود و گرد و غبار توسط فیلتر دستگاه گرفته می شود تا هوای خروجی عاری از هرگونه آلودگی باشد. 

- در سالن های رنگ زنی نیاز شدیدی به جمع آوری پودر رنگ می باشد اما بطور عادی در جمع آوری این گونه مواد، چسبندگی مواد در فیلتر و مخزن دستگاه یکی از مشکلات رایج می باشد. لذا برای جمع آوری پودر رنگ ازدستگاه های جاروبرقی صنعتی مجهز به فیلتر PTFE استفاده می شود. بزرگ ترین مزیت این فیلتر ها نسبت به فیلترهای معمولی این است که مانع از چسبیدن رنگ به فیلتر شده و از این رو تمامی پودر رنگ بدون چسبندگی به داخل مخزن ریخته و بطور کامل تخلیه می گردد.

-  از غبارگیر صنعتی به عنوان یک مکنده جهت جمع آوری گرد و غبار و دوده حاصله از جوشکاری و فرز کاری در صنعت خودروسازی نیز استفاده می شود. بطوریکه در هنگام کار با دستگاه های جوشکاری و فرز کاری، گرد و غبار تولید شده از کار توسط لوله مکش جارو برقی به داخل کشیده شده و مانع از پخش شدن دوده در محیط می شود.چگونه برای نظافت محیط صنعتی (خودروسازی) یک مکنده صنعتی  مناسب انتخاب کنیم؟

انتخاب یک جاروبرقی صنعتی مناسب برای نظافت محیط کاری (سالن های خودروسازی) امری حیاتی است. با توجه به نیاز گسترده صنایع به این دستگاه، مدل های مختلفی از این دستگاه به منظور انواع عملکردها و کارکرده ها به ویژه در صنعت خودرو سازی در دسترس می باشد. انتخاب یک دستگاه صنعتی (جاروبرقی صنعتی) متناسب با نیاز های نظافتی محیط، باعث ذخیره سرمایه و راندمان بالای کاری می شود.

 

راهنمای انتخاب یک جاروبرقی صنعتی مناسب 

به منظور خرید یک جاروبرقی صنعتی مناسب با نیاز های نظافتی در صنعت خودروسازی، ارزیابی دقیق موارد زیر، راهنمای خوبی برای یک انتخاب مناسب می باشد:

 1 . هزینه اولیه

بررسی بودجه لازم برای تهیه و خرید یک جاروبرقی صنعتی که توان بر طرف نمودن نیاز های نظافتی محیط را داشته باشد، از اولین موارد مورد توجه می باشد. اگر چه توجه به میزان بودجه، اهمیت بسیاری دارد اما در خرید یک دستگاه مکنده توجه به توان دستگاه و میزان تطابق عملکرد دستگاه با نیاز های ظافتی محیط نسبت به هزینه آن الویت دارد. زیرا خرید دستگاهی نا کارآمد عملا هدر دادن هزینه می باشد.

2 . نوع نظافت کردن

پس از بررسی بودجه نوبت به عملکرد و توانایی دستگاه می رشد. انتخاب جاروبرقی صنعتی یا مکنده، برای مناطقی که گرد و غبار و ترافیک کاری بالا است بسیار حائز اهمیت می باشد. همچنین استفاده از دستگاه های جاروبرقی صنعتی که دارای مکش مواد خشک و تر به صورت مخلوط هستند در مراکز صنعتی (خودروسازی) بسیار رایج است. بطوریکه از آنها برای جدا سازی مواد خشک و تر نیز استفاده می شود.گالری تصاویر

مکنده مکنده صنعتی جاروبرقی قدرت مکش پلیسه براده جمع آوری مواد پودری با مکنده صنعتی مکنده جارو برقی گرد گیری و نظافت با مکنده های صنعتی شرکت ابراهیم جمع آوری براده با جارو برقی صنعتی مکنده وکیوم جاروبرقی قوی مکنده صنعتی کارخانه براده پلیسه مکنده جمع آوری پلیسه و براده با دستگاه مکنده صنعتی خودرو مکنده جارو مکنده صنعتی جمع آوری خودرو سازی پلیسه نظافت انبار با مکنده دستگاه مکنده صنعتی جاروبرقی بهترین روش جمع آوری براده و پلیسه در کارخانه ها مکنده خط تولید خودرو سازی استفاده از مکنده در صنعت خودرو سازی بهره گیری از دستگاه مکنده در خودرو سازی جاروبرقی صنعتی خودرو سازی

گالری ویدئو

جاروبرقی صنعتی خط تولید خودرو سازی

درخواست اطلاعات بیشتر