کفشوی ایستگاه های راه آهن

تردد و ازدحام جمیت حاضر در ترمینال ها موجب آلودگی بیش از حد سطوح کف و عدم درخشش آنها می گردد. نظافت این اماکن علاوه بر تامین سلامت مسافران و همراهان آنها تاثیر زیادی در افزایش عمر کف پوش ها داشته و جلوه های بصری مناسبی برای مسافران ایجاد می کند. نظافت موثر و با کیفیت این اماکن علاوه بر آرامشی که برای حاضرین در محیط ایجاد می کند، نشان دهنده کیفیت بالای سیستم مدیریتی می باشد. وسعت و تردد بالا در این اماکن و مانع از کارآمدی شیوه های سنتی در نظافت این اماکن شده است. از این رو، استفاده از شیوههای نوین و مکانیزه نظافتی تنها راه موجود برای نظافت این اماکن شلوغ و پر تردد می باشد. دستگاه های اسکرابر از جمله دستگاه های مکانیزه ایی هستند که کارآیی بالایی در نظافت سطوح کف داشته و می توانند سطوح کف را درخشان و براق نمایند. این دستگاه ها قابل استفاده در سالن های انتظار، محوطه، محیط داخلی و خارجی ترمینال، پایانه، راه آهن، سکو ها و محیط های اداری می باشند.


اساس عملکرد اسکرابر صنعتی

اسکرابر ها دستگاه هایی مکانیزه می باشند که بر اساس سیستم برس زنی سطوح کف را شستشو داده و جرم ها و آلودگی های چسبیده به سطوح را پاک می نمایند. فرآیند شستشو و خشک کردن در این دستگاه ها همزمان می باشد بدین معنا که برس دیسکی قرار گرفته در جلوی دستگاه با حرکت دوارانی خود سطوح را تمیز نموده و سیستم تی تعبیه شده در انتهای دستگاه با مکش حداکثری آب آلوده سطوح را خشک می کند. قدرت موتور و فشار اعمال شده بر روی برس باعث افزایش قدرت دستگاه در از بین بردن هر چه موثر تر آلودگی ها می گردد، اما به منظور ارتقا بیشتر کیفیت نظافتی و ضد عفونی سطوح، می توان از مواد شوینده نیز در دستگاه های اسکرابر استفاده نمود.

انواع اسکرابر صنعتی

اسکرابر ها بر اساس نوع سیستم هدایتی به دو دسته اسکرابر های دستی و اسکرابر های سرنشین دار تقسیم می شوند. در اسکرابر های دستی کاربر در پشت دستگاه قرار گرفته و آن را هدایت می کند، در حالی که اسکرابر های سرنشین دار یا خودرویی مجهز به صندلی مخصوص برای کاربر می باشند و کاربر با قرار گرفتن بر روی صندلی و حرکت فرمان دستگاه کف شوی را هدایت می نماید.

ویژگی های اسکرابر دستی

اسکرابر های دستی ابعاد کوچکتری از کف شوی های خودرویی داشته و به واسطه ابعاد کوچکی که دارند، سبک تر از نمونه های سرنشین دار بوده و قدرت مانور بالاتری نسبت به آنها دارند. این دستگاه ها برای نظافت فضا های محدود، راهرو  های باریک و فضای بین صندلی ها کارآیی مناسبی دارد. سرعت و کیفیت نظافتی با استفاده از اسکرابر های دستی بسیار بالاتر از نظافت به شیوه های سنتی می باشد.


ویژگی های اسکرابر خودرویی

 ابعاد مخازن دستگاه های اسکرابر ارتباط مستقیمی با ابعاد دستگاه دارد، از این رو مخازن اسکرابر های سرنشین دار بزرگ تر از نمونه های دستی می باشد و از آنجایی که در کف شوی های خودرویی کاربر بر روی دستگاه قرار گرفته و دستگاه را هدایت می کند، کمتر خسته شده و توانایی بیشتری برای ادامه نظافت خواهد داشت، در نتیجه راندمان کاری در استفاده از اسکرابر های خودرویی بالاتر از زمین شوی های دستی می باشد.


تناسب ابعاد دستگاه اسکرابر با مساحت محیط

همانطور که در بالا اشاره شد، ظرفیت مخازن اسکرابر متناسب با ابعاد دستگاه می باشد، از این رو استفاده از اسکرابر های کوچک در نظافت سطوح وسیع به دفعات بیشتری برای تخلیه و تعویض آب مخازن نیاز داشته و همین امر موجب کاهش سرعت در نظافت می شود. از سوی دیگر پهنای شستشو در اسکرابر های بزرگتر بیشتر بوده و  در مقایسه با اسکرابر های کوچکتر به زمان کمتری برای نظافت سطوح وسیع نیاز دارند. از این رو در هنگام تهیه اسکرابر توجه به ابعاد محیط نظافتی و قابلیت جا به جایی دستگاه می تواند تاثیر قابل توجه ایی در میزان بهره وری دستگاه داشته باشد.

مزایای استفاده از اسکرابر به جای شیوه های سنتی

سرعت و کیفیت بالای نظافتی در مقایسه با شیوه های سنتی از مهمترین ویژه گی های دستگاه اسکرابر می باشد، علاوه بر این استفاده از اسکرابر ها در نظافت با کاهش در تعداد نیروی خدماتی تاثیر قابل ملاحظه ایی در کاهش هزینه ها خواهد داشت. مصرف آب کمتر و استفاده از دو مخزن مجزا برای آب تمیز و آب کثیف از دیگر مزایای اسکرابر ها می باشد.  


گالری ویدئو

قیمت اسکرابر باتری دار، خرید اسکرابر باتری دار، شستشوی کف پایانه،فرودگاه،ترمینال با کفشوی_اسکرابر نظافت و بهداشت محیط پایانه/فرودگاه/ترمینال/سالن ها

درخواست اطلاعات بیشتر