نظافت واگن قطار با مکنده مرکزی

قطار ها به عنوان یکی از وسایل نقلیه عمومی نقش مهم و موثری در جا به جایی تعداد زیادی از مسافرین ایفا می نمایند. ایمنی و سرعت بالای قطار ها در جا به جایی و همچنین دسترسی راحت و آسان به ایستگاه های قطار موجب افزایش محبوبیت قطار ها در بین مسافران شهری و بین شهری گردیده است. مسلما حضور طولانی مدت مسافران در واگن های قطار در طول زمان سفر یکی از عوامل آلوده و کثیف شدن واگن ها می باشد. مسلما حضور آلاینده ها در محیط و عدم رسیدگی به نظافت واگن ها موجب کاهش تمایل مسافران به استفاده از خدمات ارائه شده می گردد. علاوه بر این عدم رسیدگی به نظافت قطار های شهری و بین شهری می تواند تاثیر مستقیم بر اعتبار و کفایت مسئولین این بخش ها داشته باشد. از این رو نظافت و جمع آوری آلاینده های انباشته در داخل واگن ها امری لازم و ضروری بوده و نه تنها استقبال مسافران را در پی دارد بلکه با ایجاد محیطی تمیز و عاری از آلودگی موجبات سلامتی مسافران را در طول زمان سفر فراهم می نماید. مسلما با توجه به تعداد بالا ی واگن ها و کوپه ها استفاده از شیوه های سنتی و دستی برای جمع آوری آلاینده ها بسیار دشوار و عملا نا کارآمد می باشد. در چنین شرایطی استفاده از دستگاه های مکانیزه و صنعتی چون دستگاه جاروبرقی صنعتی مرکزی گزینه ای ایده آل برای جمع آوری آلاینده ها می باشد.


ویژگی های مکنده مرکزی

مکنده مرکزی نوعی جاروبرقی صنعتی می باشد که به منظور سهولت و تسریع در امر نظافت به کار گرفته می شود. مکنده های مرکزی نیز همانند دیگر دستگاه های جاروبرقی صنعتی مجهز به پمپ و موتور مکنده بوده و با ایجاد فشار منفی در داخل مخزن موجب ورود آلاینده ها به داخل مخزن می گردند. استفاده از موتور ها و پمپ های قدرتمند در این دستگاه ها امکان استفاده همزمان چندین کاربر را به صورت همزمان فراهم می نماید. قدرت و سرعت مکش دو فاکتور مهم در دستگاه های مکنده مرکزی می باشد. هر چه سرعت مکش بالاتر باشد، سرعت عملیات نظافت بیشتر شده و هر چه قدرت مکش دستگاه بیشتر باشد، توان دستگاه در مکش آلاینده های چگال تر از فاصله دور تر بیشتر می گردد. عدم نیاز به جا به جایی دستگاه در مکنده مرکزی یکی از ویژگی های کاربردی این دستگاه ها می باشد که نه تنها موجب سهولت و تسریع در عملیات نظافت می گردد بلکه به واسطه عدم نیاز به جا به جایی دستگاه مکنده موجب افزایش طول عمر آن می گردد.


مزایای استفاده از جاروبرقی صنعتی مرکزی

استفاده از مکنده مرکزی همراه با سیستم لوله کشی، امکان دسترسی به تمامی بخش ها را به راحتی برای کاربر مهیا می نماید. انجام همزمان عملیات توسط چندین کاربر از دیگر ویژگی های دستگاه های مکنده مرکزی می باشد که بدون افت فشار دستگاه و یا وقفه در عملیات، امکان نظافت و جمع آوری آلاینده ها را به راحتی برای کاربر مهیا می نماید. با توجه به اینکه تعداد بالای واگن ها و همچنین برنامه زمان بندی حرکت قطار ها استفاده از شیوه های نوین که در کوتاه ترین زمان ممکن عملیات جمع آوری و حذف آلاینده ها را به انجام برساند امری لازم و ضروری می باشد. استفاده از مکنده مرکزی همراه با سیستم لوله کشی در نزدیکی ریل قطار امکان نظافت همزمان و سریع  واگن ها را به سهولت و تنها با استفاده از نازل و خرطومی برای کاربران مهیا نموده و عملیات را در زمانی بسیار کوتاه به انجام می رساند. عدم افت فشار از دیگر ویژگی های مهم دستگاه مکنده مرکزی می باشد که به واسطه موتور و پمپ قدرتمند دستگاه محقق می گردد.

درخواست اطلاعات بیشتر